Po prawie siedmiomiesięcznej przerwie powraca najlepsza fińska federacja, Fight Festival. To już 31 odsłona i po raz kolejny organizatorzy postarali się o bardzo mocną obsadę, gdyż na gali zobaczymy czołówkę fińskiej sceny MMA, a także fighterów, którzy mieli okazję mierzyć się w ośmiokątnej klatce najlepszej organizacji MMA na świecie, jaką jest UFC.

W walce wieczoru Fight Festival 31 w stolicy Finlandii, Helsinkach zobaczymy zadomowionego na zimnej północy Brazylijczyka Lucio Linharesa (MMA 16-6). Rywalem mającego za sobą dwuwalkowy epizod w UFC czarnego pasa BJJ będzie inny fighter mający za sobą krótką przygodę w organizacji braci Ferttita Amerykanin Kenny Robertson (MMA 10-1). Wspomniane starty obu fighterów w UFC nie należały do udanych, ponieważ wszystkie ich walki zakończyły się porażkami, odpowiednio dwiema i jedną. Choć przyznać trzeba, że Brazylijczyk miał dwóch bardzo wymagających rywali, a porażki zarówno z Rousimarem Palharesem jak i Yushinem Okamim ujmy nie przynoszą. Od tego czasu Linhares walczył trzykrotnie, wszystkie walki zwyciężając przed czasem, kolejno z Mitchem Whiteselem, „Profesorem X” – Xavierem Foupą-Pokamem i przed kilkoma tygodniami z Salvatore Casillim. Jak dotąd wszystkie te walki odbyły się w limcie średnim, natomiast teraz reprezentant Alliance Jiu-Jitsu postanowił finalnie zejść do kategorii półśredniej, jednak póki co jego walka z Robertsonem odbędzie się w catchweight -80 kg.

Natomiast Robertson od czasu przegranej z Mikem Piercem na UFC 126 jeszcze nie walczył, więc walka z Linharesem będzie doskonałą okazją na powrót w szeregi najlepszych.

Drugą co do ważności walką fińskiej gali będzie pojedynek niedoszłego uczestnika KSW 17, reprezentanta gospodarzy Niko Puhakki (MMA 23-11) z kolejnym zawodnikiem z przeszłością w UFC, Amerykaninem Johnem Gundersonem (MMA 32-11-2). Dla zwycięzcy turnieju wagi lekkiej KSW będzie to kolejna szansa na zaistnienie w światowym MMA. Niestety dotychczasowe próby okazały się nieudane, gdyż Puhakka nie potrafił przeskoczyć pewnego pułapu, aby mierzyć się z najlepszymi. Czy w końcu udowodni swą wartość pokonując znanego z UFC zawodnika, a może pozostanie tylko solidnym fighterem skazanym na walki w Europie, przekonamy się już w sobotę.

Jego Amerykański rywal napewno nie będzie mu w tym pomagał, gdyż sam walczy o powrót w szeregi najlepszych. Od czasu pożegnania się z UFC w trzech walkach zebrał bilans 2-1.

1 dnia października na Fight Festival zobaczymy również walczącego o angaż w UFC Fina Marcusa Vanttinena (MMA 20-3), który stanie naprzeciw Francuza Malika Merada (MMA 11-7). Mierzący 201 cm Francuz to typowy rywal na odbudowanie dla Fina, gdyż ostatnio jego marsz do najlepszej organizacji na świecie został brutalnie wyhamowany przez znanego z KSW, nowego nabytku Bellatora Atillę Vegha. Wcześniej Vanttinen zanotował serię jedenastu wygranych walk z rzędu i teraz musi zaczynać swoją wspinaczkę od nowa.

W innych ciekawych walkach sobotniego wieczoru zobaczymy m.in. znanego z Iron Fist 3, Fina Juha-Pekka Vainikainena (MMA 17-5-1), który skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Stevem Lopezem (MMA 12-5), oraz wracającego po ponad dwuletniej przerwie Fina Janne Tulirintę (MMA 12-3), który zmierzy się z kolejnym Francuzem Sebastienem Garguier (MMA 9-7). Ciekawie zapowiada się także starcie mocnego Fina Joni Salovaary (MMA 8-4) z zakontraktowanym w miejsce Szkota Paula Reeda, Amerykaninem Jeremym Penderem (MMA 7-2).

Rozpiska:

Data: 1 października 2011
Miejsce: Töölön Kisahalli, Helsinki, Finlandia
Transmisja:

Walka wieczoru:

80 kg.: Lucio Linhares (16-6) vs. Kenny Robertson (10-1)

Pozostałe:

70 kg.: Niko Puhakka (23-11) vs. John Gunderson (32-11-2)
93 kg.: Marcus Vanttinen (20-3) vs. Malik Merad (11-7)
70 kg.: Juha-Pekka Vainikainen (17-5-1) vs. Steve Lopez (12-5)
73 kg.: Janne Tulirinta (12-3) vs. Sebastien Garguier (9-7)
66 kg.: Joni Salovaara (8-4) vs. Jeremy Pender (7-2)
61 kg.: Janne Elonen-Kulmala (3-2) vs. Donatas Karlonas (2-3)
60 kg.: Mikael Silander (2-0) vs. Perttu Paatola (1-0)

18 KOMENTARZE

 1. Nadal żałuję ,że Niko nie zawalczy u nas. Gdyby nie ta cała otoczka, po wygraniu z Gundersonem , mógłby zawalczyć z Iro (niby czasu nmiędzy obiem galami nie za dużo, ale dałby radę), a tak…. mamy "Drzewogryza"…

 2. rozpiski walk na galach Fight Festival porównywalne są do walk na KSW ….  na którym miejscu stawiacie tą organizacje wsród innych Europejskich organizacji????

 3. Chętnie zrobiłbym taką klasyfikację, ale czekam na rywala dla Mameda… Ogólnie to KSW, FF, BAMMA , M-1 i Superior Challenge są dla mnie najlepszymi organizacjami w Europie.

 4. Ogólnie KSW, BAMMA, FF, M-1 i SC dbają, żeby w Europie nie było nudno. Szkoda, że z tej rozpiski wypadł Paul Reed, ale i tak jest ciekawie.Wie ktoś o której to się zaczyna i jak ewentualnie wygląda sprawa streama?

 5. Nie boją się zrobić ME z zagranicznymi fighterami.
  Ksw by się na takie coś nie odważyło:)

 6. Linhares to żaden zagraniczny fighter, mieszka w Finlandii od wielu lat i regularnie walczy na FF.

 7. Venom:
  W sumie zagraniczny, ale przez to ze tam mieszka juz od paru ladnych lat to jest traktowany jak swoj 😉

 8. Mamed jest tak prawie tak samo zagraniczny jak Linhares i w walkach wieczoru KSW też walczył.

 9. No miedzy Mamedem, a Lucio jest troche roznic, ale mniejsza o to wszak Finowie traktuja go jak swojego i to jest najwazniejsze.

 10. Wyniki Fight Festival 31:

  Catchweight 80 kg / 178 Lbs: Lucio “Spartan” Linhares (16-6) vs Kenny Robertson (10-1), USA: Robertson by KO R1

  Lightweight: Niko Puhakka (23-11) vs John Gunderson (32-11), USA: Puhakka by UD

  Light heavyweight: Marcus ”Caveman” Vänttinen (20-3) vs Malid Merak (11-7), France: Vänttinen by TKO R2. in the post fight interview Vänttinen announced that he will participate to Bellator’s LHW tournament in 2012!

  Welterweight: Janne Tulirinta (12-3) vs Sebastien Garguier (9-7), France: Draw

  Lightweight: Juha-Pekka Vainikainen (17-5) vs Steve Lopez (12-5), USA: Draw

  Featherweight: Joni Salovaara (8-4) vs Jeremy Pender (7-2), USA: Salovaara by TKO R3

  Kickboxing WAKO European Championship 64,5 kg Jarkko Jussila vs Petar Zivkovic: Zivkovic by split Dec

  Bantamweight: Janne Elonen-Kulmala (3-2) vs Donatas Karlonas (2-3), Lithuania: Jamba by UD

  Bantamweight: Mikael Silander (1-0) vs Perttu Paatola (2-0): Silander by UD

  Muay thai: Jaakko Dahlbacka vs Paulius Sileikis: Sileikis TKO cut R5

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.