Demetrious Johnson wygrywa przez duszenie gilotynowe w drugiej rundzie na gali ONE Championship 92. Amerykanin pokonał w swoim debiucie dla azjatyckiej organizacji Yuyę Wakamatsu.

Johnson po trzydziestu sekundach walki w stójce przeszedł do klinczu, ale Wakamatsu udanie skontrował i przycisnął byłego mistrza UFC do siatki. Pojedynek szybko przeniósł się jednak na środek klatki, a po chwili Demetrious ruszył po kolejne sprowadzenie. Yuya świetnie bronił się przed atakami zapaśniczymi Ameykanina i na moment to on wylądował w parterze w górnej pozycji. Po krótkiej walce na chwyty walka ponownie wróciła do stójki. Demetrious cały czas dążył do klinczu, ale Wakamatsu okazał się zbyt silny i to on zdobywał dominującą pozycję w tej płaszczyźnie. Wakamatsu tafiał Johnsona coraz częściej. Na 50 sekund przed końcem rundy Demetriousowi nareszcie udało się sprowadzić walkę do parteru. „Mighty Mouse” wylądował w pozycji bocznej, ale Yuya popisał się świetną defensywą i na chwilę przed gongiem udało mu się wrócić na nogi.

Wakamatsu tafił Ameykanina mocnym prawym na początku drugiej odsłony. Japończyk ruszył do ataku na wycofującego się Johnsona, ale były mistrz UFC zaprezentował dobre zejście w tempo po nogi przeciwnika. Wakamatsu udało się wstać, ale Demetrious nie odpuścił i wpiął się za plecy rywala. Demetrious szukał skończenia przez duszenie, ale Wakamatsu obronił się przed tą próbą poddania. Johnson po chwili w dosiadzie wylądował w pozycji bocznej. Yuya ponownie starał się wstać, ale Johnson zadał swojemu rywalowi kilka kolan i zapiął ciasną gilotynę. Japończyk po chwili odklepał i „Mighty Mouse” zapisał na swoje konto pierwsze zwycięstwo w organizacji ONE Championship. Tym samym Demetrious awansował do półfinału turnieju w kategorii do 135 funtów.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.