Darek Cholewa

Dość zaskakujące informacje przyniósł wywiad Pawła Słodownika z Polsatu Sport z szefem MMA Attack, Darkiem Cholewą na temat „freaka”, który wystąpi na kolejnej gali MMA Attack:

Od początku umieściłeś na karcie walk tzw. freak fight. To dobry kierunek?

Z jednej strony póki jest zainteresowanie tymi pojedynkami – a jest wciąż duże- to odpowiadam, tak. Poprzez te pojedynki zwracamy uwagę na prawdziwe walki MMA i zawodowców. Po pierwsze dzięki freak fightom, przeciętny Kowalski ma szanse zainteresować się MMA i poznać w ten sposób, np. Grabowskiego, Drwala czy Jotkę. Po drugie zawodnicy z KSW, z MMA Attack czy walczący dla jeszcze innych federacji powinni dziękować Mariuszowi Pudzianowskiemu i Marcinowi Najmanowi za to, że tak przyłożyli się do popularyzacji tego sportu.

Dwie walki wieczoru z udziałem Tomka Drwala i Damiana Grabowskiego.

Co do Grabowskiego, to obiektywnie patrząc, jest on najlepszym polskim zawodnikiem, który urodził się i mieszka w Polsce. Jego zaangażowanie w trening, walkę, wspaniały jako człowiek. Waga ciężka, tak prestiżowa to Damian Grabowski, mała przerwa i dopiero pozostali. Na MMA Attack 3 zmierzy się z Cypryjczykiem mieszkającym i trenującym w Anglii – Stavrosem Economou. 26-latek to dobry zawodnik, wymagający. Dla Damiana będzie to doskonała okazja, by potwierdzić swoje nieprzeciętne umiejętności. Nie lekceważył przeciwnika, wyjechał do USA i tam się przygotowywał.

Tomek Drwal był swego czasu stawiany na równi z Mamedem Chalidowem w kategorii średniej. Teraz nie ma go w rankingu. Za niego wskoczył Krzysiek Jotko. Walka z Amerykaninem Wessem Swoffordem pokaże, czy Tomek jest w stanie powrócić w miejsce, w którym był przed ponad roczną przerwą.

Wybiegnijmy trochę w przyszłość. Masz już zabukowaną halę na kolejną galę. A co poza rezerwacją miejsca na MMA Attack 4?

Mogę powiedzieć, że będzie to Ergo Arena, będą oczywiście wspaniałe walki i niedługo na MMA Attack zawalczy polityk!

Kogo masz na myśli?

Pozostawię nutkę tajemnicy. Wszystko w swoim czasie. Ale będzie gorąco…!

Polityków trenujących sporty walki można wyliczyć na palcach jednej ręki: Rafał Kubacki, Wojciech  Olejniczak, Iwona Guzowska oraz Waldemar Pawlak to jedyni, jacy przychodzą mi do głowy. Ale są to politycy – powiedzmy – z pierwszych stron gazet. Może w drugiej linii jest jakiś mniej znany polityk gotowy na walkę w MMA, tylko czy wtedy taka walka będzie mieć sens i czy przyciągnie ludzi? Wątpię i osobiście postawiłbym na nawrócenie wielkiego przeciwnika MMA Rafała Kubackiego lub na freak fight kobiet i występ Iwony Guzowskiej. Obie te osoby doświadczenie w sportach walki mają ogromne i na pewno łatwiej było by im przygotować się do takiego występu.

Cały wywiad Pawła Słodownika z szefem MMA Attack możecie przeczytać tutaj

Link do materiału wideo, w którym wypowiada się miedzy innymi nasz redaktor Paweł Kowalik tutaj

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.