Tyson Fury vs Otto Wallin

Jak podają amerykańskie źródła Tyson Fury (28-0-1, Boks) we wrześniu zmierzy się z niepokonanym Otto Wallinem (20-0, Boks). Patronat nad walką ma sprawować ESPN+, a sam pojedynek miałby odbyć się w MGM Grand, Las Vegas. Oprócz Mike’a Coppingera z TheAthleticBOX taką informację podał także portal „TheSun” z Wielkiej Brytanii, mówiąc, że jest to tylko rozgrzewka dla ”Olbrzyma z Wilmslow” przed rewanżem z Deontayem  Wilderem (41-0-1) w 2020 roku.

Źródła mówią o tym, że Tyson Fury oraz Otto Wallin porozumieli się w sprawie wrześniowej walki pod przewodnictwem ESPN+. Wallin był czołowym amatorem w Szwecji i debiutował na Showtime w kwietniu. Wallin był także opcją dla Anthony’ego Joshuy na 1 czerwca.

Starcie w wadze ciężkiej skomentował także wiceprezydent grupy Top Rank- Carl Moretti  dla ESPN.

Myślę, że to dobre, aby Tyson wrócił na ring i pozostał aktywny. W dzisiejszych czasach to coś niespotykanego. Przygotowujemy formalności, bo zgoda już jest.

Kim jest Otto Wallin? To 28-letni Szwed, który przed kwietniem boksował tylko w Europie. Miał być opcją dla Joshuy, kiedy Jarrel Miller oblał testy antydopingowe. W swojej karierze amatorskiej dwa razy mierzył się z AJ’em, ale przegrywał. Pomagał także Krzysztofowi Głowackiemu w przygotowaniach do starcia z Aleksandrem Usykiem. Co prawda Wallin nie stawał nigdy do tytułów mistrzowskich, ani nie pokonał żadnego znanego nazwiska, za to teraz ma szansę sprawić ogromną niespodziankę przeciwko Brytyjczykowi.

19 KOMENTARZE

 1. Nigdy typa w rankingach nie widziałem i nigdy o nim nie słyszałem 20-0 nabite… trzeba tylko wejść na boxreca i sprawdzic na kim

 2. To ja jestem taki janusz od boksu czy ten gosciu to taki nolnejm ?

  Ja tam już od jakiegoś czasu kojarzę takie nazwiska jak Wallin,czy chociażby ostatni przeciwnik,czyli Schwarz ,z tym,że w tych przypadkach akurat od razu wiadomo jaki jest wynik takich walk,dżipsy king łatwo wygrywa i przytula spore funty.

 3. Jebać to się powinno telewizję która zgadza się ponownie na buma dla niego. Fury ma wyjebane, łatwa kasa przed dużą walką

 4. Fury jest chujowo prowadzony, poza walką z Wilderem ostatnio same ogórasy. Ale po co ryzkować jak i tak miliony wpadną.

  No czyli jest dobrze prowadzony. Tak wygląda rozkład walk bokserów w ich primie: mocne walki przeplatane 3-4 ogórkami lub bakłażanami.

  To nie MMA gdzie walki z reguły układa się aby były nieprzewidywalne.

 5. No czyli jest dobrze prowadzony. Tak wygląda rozkład walk bokserów w ich primie: mocne walki przeplatane 3-4 ogórkami lub bakłażanami.

  To nie MMA gdzie walki z reguły układa się aby były nieprzewidywalne.

  Jest dobrze prowadzony finansowo, ale przecież Tyson się wyśmiewał z Wildera że ten samych bumów obija, a teraz robi to samo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.