Tyson Fury vs Otto Wallin

Jak podają amerykańskie źródła Tyson Fury (28-0-1, Boks) we wrześniu zmierzy się z niepokonanym Otto Wallinem (20-0, Boks). Patronat nad walką ma sprawować ESPN+, a sam pojedynek miałby odbyć się w MGM Grand, Las Vegas. Oprócz Mike’a Coppingera z TheAthleticBOX taką informację podał także portal „TheSun” z Wielkiej Brytanii, mówiąc, że jest to tylko rozgrzewka dla ”Olbrzyma z Wilmslow” przed rewanżem z Deontayem  Wilderem (41-0-1) w 2020 roku.

Źródła mówią o tym, że Tyson Fury oraz Otto Wallin porozumieli się w sprawie wrześniowej walki pod przewodnictwem ESPN+. Wallin był czołowym amatorem w Szwecji i debiutował na Showtime w kwietniu. Wallin był także opcją dla Anthony’ego Joshuy na 1 czerwca.

Starcie w wadze ciężkiej skomentował także wiceprezydent grupy Top Rank- Carl Moretti  dla ESPN.

Myślę, że to dobre, aby Tyson wrócił na ring i pozostał aktywny. W dzisiejszych czasach to coś niespotykanego. Przygotowujemy formalności, bo zgoda już jest.

Kim jest Otto Wallin? To 28-letni Szwed, który przed kwietniem boksował tylko w Europie. Miał być opcją dla Joshuy, kiedy Jarrel Miller oblał testy antydopingowe. W swojej karierze amatorskiej dwa razy mierzył się z AJ’em, ale przegrywał. Pomagał także Krzysztofowi Głowackiemu w przygotowaniach do starcia z Aleksandrem Usykiem. Co prawda Wallin nie stawał nigdy do tytułów mistrzowskich, ani nie pokonał żadnego znanego nazwiska, za to teraz ma szansę sprawić ogromną niespodziankę przeciwko Brytyjczykowi.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.