Foto: Esther Lin/MMAFighting.com
Foto: Esther Lin/MMAFighting.com

 

Anthony Johnson po raz kolejny udowadnia, że z jego pięściami musi się liczyć każdy. Podczas dzisiejszego UFC w zaledwie trzynaście sekund posłał na deski Glovera Teixeirę! Jednymi ciosem!

„Rumble” wszedł w walkę tuż po pierwszym gongu. Od razu atakował z pełną mocą, co szybko przyniosło efekt. Amerykanin wystrzelił podbródkowym, który pozbawił Brazylijczyka przytomności. Żadnej kropki nad „i” nie potrzeba było już stawiać. Walka była skończona.

Walka pomiędzy Johnsonem a Teixeirą wisiała w powietrzu już od jakiegoś czasu. Prezydent UFC, Dana White, pochlebnie wypowiadał się o tym hipotetycznym wówczas zestawieniu praktycznie tuż po zakończeniu UFC on FOX 19 na którym Teixeira znokautował Rashada Evansa. Pierwotnie do pojedynku miało dojść już w lipcu podczas UFC on FOX 20, ale Johnson wycofał się potyczki z powodów osobistych. UFC postanowiło zaniechać poszukiwań oponenta dla Teixeiry i przeniosło całe starcie na UFC 202.

Dla Johnsona (MMA 22-5, UFC 13-5) była to druga walka w tym roku. Mocno bijący “Rumble” w styczniu w świetnym stylu odprawił Ryana Badera, w 2015 roku walczył zaś trzykrotnie – dwukrotnie zwyciężając przed czasem. Alexandra Gustafssona zastopował w pierwszej, Jimiego Manuwę w drugiej rundzie. Obu zwyciężył uderzeniami – Szweda przez TKO, Anglika przez “czyste” KO. Porażkę poniósł natomiast z ręki Daniela Cormiera w walce o tytuł – mistrz przetrwał niebezpieczne pierwsze rundy i poddał “Rumble’a” w trzeciej.

Teixeira (MMA 25-3, UFC 8-3), podobnie jak Johnson, również wchodził w tym roku do klatki po raz drugi. W kwietniu podczas UFC on FOX 19 Brazylijczyk zastopował (KO w pierwszej rundzie) Rashada Evansa, w roku poprzednim bił się natomiast dwukrotnie: z Ovincem Saint Preux i Partickiem Cumminsem – oba starcia wygrał przed czasem. Glover w UFC zadebiutował w 2012 roku. Od tego czasu w organizacji Dany White’a osiągnął rekord 7-2, a w 2014 roku walczył (nieskutecznie) nawet o pas z ówczesnym mistrzem, Jonem Jonesem.

Pełne wyniki UFC 202 po kliknięciu.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

100 KOMENTARZE

 1. Janek just dodged the bullet… shell from fucking tank.

  Bałbym się nawet dostać matą do jogi od Rumble'a, co za scary skurwysyn murzyn.

 2. To ZĄB Glovera  tak wystrzelił w kosmos ?

  Chyba tak, myślę, że poleci dalej niż sonda New Horizons

 3. One shot one kill. Tym bardziej szacun dla DC, że przetrwał z Rumblem. Z chęcią zobaczę rewanż.

 4. https://vk.com/best_of_mma?z=video-49956964_456239394%2Fc15f63d6f5f4d8d8d7%2Fpl_wall_-30684458

  obejrzałem na ok. ru. Logujesz się na  vk.Best? bo mnie od jakiegoś czasu wywla wymuszajac rejestracje

 5. To ZĄB Glovera  tak wystrzelił w kosmos ?

  Podobno ten ząb dalej leci do góry.

  Wow, pokładałem jakieś nadzieje w Gloverze mimo wszystko, ale kurwa…

  Rumble to pierdolona bestia. Dosłownie.

 6. Jaram się niesamowicie na myśl o jego kolejnej walce z Cormierem i boję się trochę o Pączka, bo to, że raz przetrwał pierdolniecie przez tira, to nie znaczy, że ten tir go nie zabije przy drugim podejściu. Jaram się!!!

 7. Najśmieszniejsze jest to, że Rumble niedawno stwierdził, iż nie chce obrywać po głowie i myśli o swojej przyszłości poza oktagonem.* Przecież JEDYNĄ osobą od której może teraz dostać w łeb jest Cormier. Gościu jest takim rzeźnikiem, że nie ma kto mu "dać w łeb" w lhw:lol: Jak tak dalej pójdzie to dożyje późnej starości w klatce.

  sens był zbliżony

 8. Walka z Cormierem w sam raz na UFC 205 by była idealna.

  Kurwa jaki to jest potwór.

  Nawet Jones nie mógłby sobie pozwolić na chwilę nie uwagi z Johnsonem.

  Szanse Jonesa z Antkiem zmalały drastycznie, bo nowe przepisy zabrały broń Jonesa, która by wykorzystywał przez pierwsze dwie rundy, aż Antek nie straci wigoru. Także heaven knows what life brings.

 9. Cholera widziałem że coś tak spadło po chwili z góry po tym ciosie ale nie spodziewałem się że to faktycznie ząb…

  Boże miej zdrowie Brazylijczyka w opiece.

 10. Dokładnie Cormier jest chyba z kamienia że przetrwał te strzały od Rumbla i wyszedł bez obrażeń  Sam Anthony tak jak kiedyś pisałem "gwałciciel" z getta , z oczu patrzy mu killerem.

 11. AJ bardzo ładnie zachował się po walce, gdy publika zaczęła buczeć na DC, zwrócił im uwagę i chwalił Daniela, że jest wielkim mistrzem. I nagle zaczęli klaskać 😉

 12. zwrócił im uwagę i chwalił Daniela, że jest wielkim mistrzem. I nagle zaczęli klaskać 😉

  Też byś klaskał, gdyby Rumble Ci kazał 😉

 13. Ktoś jednak czuwa nad Błachowiczem, że do starcia z Rumble'm nie doszło. Pozostaje kwestią otwartą, czy to jakiś rodzaj duchowej istoty, czy rozsądny matchmaker.

 14. Też byś klaskał, gdyby Rumble Ci kazał 😉

  Ta posluchali, bali sie o swoje życie i swoich rodzin. Jakby pierdolnął jakiego to by mu dwa przyszłe pokolenia zginely.

  Rumble jak czytasz, wiedz ze dowcipy o murzynach nie śmieszyły mnie nim to stalo się modne.

 15. Ten to jest bestią dopiero. Myślę, że po takim ciosie większość bydlaków z ciężkiej by nieprzytomna leżała.

 16. Ktoś jednak czuwa nad Błachowiczem, że do starcia z Rumble'm nie doszło. Pozostaje kwestią otwartą, czy to jakiś rodzaj duchowej istoty, czy rozsądny matchmaker.

  jeśli Janek jakimś cudem wygra z Gustafsonem to będzie duże prawdopodobieństwo że zawalczy z Antkiem.

 17. jeśli Janek jakimś cudem wygra z Gustafsonem to będzie duże prawdopodobieństwo że zawalczy z Antkiem.

  Coś mi się wydaje, że to/ten co czuwa nad Janem, nie dopuści do takiej sytuacji. :werdum:

 18. To był taki strzał, że mi okna wystrzeliły w domu. DC z nerwów pewnie już poszedł torty jeść, po tym co zobaczył i z kim przyjdzie mu dać rewanżowe starcie.

 19. To był taki strzał, że mi okna wystrzeliły w domu. DC z nerwów pewnie już poszedł torty jeść, po tym co zobaczył i z kim przyjdzie mu dać rewanżowe starcie.

  Rzeczywiście, biorąc pod uwagę, że zjadł takie dwie buły od Anthony'ego i tylko po jednej upadł, zaraz wstał, otrzepał się i stwierdził, że dokona gwałtu zapaśniczego w ramach kary. DC ma tytanowy łeb o czym przekonało się kolano Gusa i pięści AJ. Nie zmienia to jednak faktu, że jedynie przed walką z AJ miałem i będę znów miał obawy o zdrowie DC.

 20. On ma chyba większe pierdolnięcie niż całe HW. A co się dzieje z ludźmi po takim KO, to widać było jak Teixeira poszedł w zapasy z Margliotą 😆

  Ile razy widzę jak Rumble kogoś masakruje to sobie myślę " ten DC to kawał skurwysyna, ze przetrwal tą bombe i jeszcze z nim wygrał" a potem kolejna myśl, ze jest taki Jon Jones który wygrał z tym DC 4 z 5 rund 🙂 Kosmos.

  Mega bym się jarał pojedynkiem Jonesa z Rumblem, Johnson to imo jedyny który może wygrać z Jonem.

  Poza tym Rumble to też klasa sportowiec, zawsze z szacunkiem i spokojny

 21. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę, że zjadł takie dwie buły od Anthony'ego i tylko po jednej upadł, zaraz wstał, otrzepał się i stwierdził, że dokona gwałtu zapaśniczego w ramach kary. DC ma tytanowy łeb o czym przekonało się kolano Gusa i pięści AJ. Nie zmienia to jednak faktu, że jedynie przed walką z AJ miałem i będę znów miał obawy o zdrowie DC.

  Myślę, że AJ którego widzieliśmy w pierwszej walce z DC, a teraz Gloverem to zupełnie inny zawodnik teraz .

 22. Poza tym Rumble to też klasa sportowiec, zawsze z szacunkiem i spokojny

  Tak, zawsze mówi "dzień dobry" i "do widzenia", nie wiedziałem, że jest seryjnym mordercą w oktagonie. 😉

 23. Myślę, że AJ którego widzieliśmy w pierwszej walce z DC, a teraz Gloverem to zupełnie inny zawodnik teraz .

  a po czym to stwierdziles 🙂 ? AJ juz przed walką z DC masakrował gości a jak pierdolnął Daniela to ten az wyskoczyl z kapci. Jak Cormier wtedy to przetrwał to powinna zbadać jakaś strefa 11 albo archiwum x

 24. a po czym to stwierdziles 🙂 ? AJ juz przed walką z DC masakrował gości a jak pierdolnął Daniela to ten az wyskoczyl z kapci.

  Mnie też się wydaje, ze to trochę większy dzik, jak jeszcze niedawno.

 25. Myślę, że AJ którego widzieliśmy w pierwszej walce z DC, a teraz Gloverem to zupełnie inny zawodnik teraz .

  Wiadomo, czas zmienia ludzi.

 26. Ja

  Coś mi się wydaje, że to/ten co czuwa nad Janem, nie dopuści do takiej sytuacji. :werdum:

  Nie obawiał bym się, Janek nie jest tak podatny na nokauty.

 27. DC ma tytanowy łeb o czym przekonało się kolano Gusa i pięści AJ. Nie zmienia to jednak faktu, że jedynie przed walką z AJ miałem i będę znów miał obawy o zdrowie DC.

  Wiesz, to mogło być tak, że gdyby Antek trafił 3cm wyżej /niżej to nie mogloby nie być co zbierać. Także to, że przetrwał i ma tytanowy leb nie zmienia nic w tym, że w kolejnej walce Antek jak trafi to może zabić. Cormier musi być mega skupiony przez pierwsze 10 minut.

 28. Wiesz, to mogło być tak, że gdyby Antek trafił 3cm wyżej /niżej to nie mogloby nie być co zbierać. Także to, że przetrwał i ma tytanowy leb nie zmienia nic w tym, że w kolejnej walce Antek jak trafi to może zabić. Cormier musi być mega skupiony przez pierwsze 10 minut.

  Oczywiście, skupienie nieustanna presja, grindowanie a pas będzie utrzymany.

 29. Jak bym miał do wyboru mieć dwie łapy i watę w łapach albo jedną i taką petardę, to wybrałbym to drugie

  I zużyłbyś tą moc tylko do walenia konia. Zawsze coś :mamed:

 30. Oczywiście, skupienie nieustanna presja, grindowanie a pas będzie utrzymany.

  Nie jeżeli wyjdzie w formie jak z Silvą

 31. Oczywiście, skupienie nieustanna presja, grindowanie a pas będzie utrzymany.

  Jaram się fchuj. Dobrze, że obydwaj sa  zainteresowani tym starciem. Tym razem oboje się przygotują pod siebie, więc wojna!

 32. Ja to bym chciał, żeby Anthony zawalczył z Jonesem – chciałbym zobaczyć jak JBJ przyjąłby takiego luja na mordę i jak długo by go cucili.

 33. E tam walka z Cormierem… Dawać AJ vs Jones !!! Swoją drogą to AJ to największy i najgroźniejszy rozkurwiator w całym ufc.

 34. Jak bym miał do wyboru mieć dwie łapy i watę w łapach albo jedną i taką petardę, to wybrałbym to drugie

  Brzmi jak Bisping vs Hendo. Narazie 0:1 dla petardy i zobaczymy zaraz rewanż. 😎

 35. to jest prawdziwa czarna bestia, co on ma w tej łapie to ja nie mam pytań 😮 o: walka o pas należy mu się jak nic.

 36. Anthony Johnson idzie po tytuł 🙂 , prawdziwa bestia , zapowiada się piękny rewanż z Cormierem , mam nadzieje że Antek kiedyś pójdzie do dywizji ciężkiej , byłoby to fajne wzmocnienie tej dywizji

 37. Czy Rumble znokautował by słonia?

  Ja myślę, że nawet pod wodą kaszalota.

  Ile razy widzę jak Rumble kogoś masakruje to sobie myślę " ten DC to kawał skurwysyna, ze przetrwal tą bombe i jeszcze z nim wygrał" a potem kolejna myśl, ze jest taki Jon Jones który wygrał z tym DC 4 z 5 rund 🙂 Kosmos.

  I kiedy myślisz, że to już koniec, wtedy wyłania się mroczna postać Jona i pokonuje siebie samego! Amazing!

 38. Ktoś jednak czuwa nad Błachowiczem, że do starcia z Rumble'm nie doszło

  Kurwa,już widzę te komenty jak Jano by zebrał w 10 sekund :mamed:

  Antek,to gość z mega jebnięciem,ale i głową nie  od parady.

  Od 7.00 min.:DC:

 39. Kurwa,już widzę te komenty jak Jano by zebrał w 10 sekund :mamed:

  Antek,to gość z mega jebnięciem,ale i głową nie  od parady.

  Od 7.00 min.:DC:

  ja pierdole ten wzrok, jak powiedzial do nich, zeby mu dali odpowiedziec na pytanie :dismay:

 40. ja pierdole ten wzrok, jak powiedzial do nich, zeby mu dali odpowiedziec na pytanie :dismay:

  To samo zauważyłem.

  Ktoś inny by ryja darł,straszył że zajebie,a On z kulturą odpowiedział z takim wyrazem twarzy,że jakby to było do mnie,to chyba bym się zesrał :mamed:

 41. Po prostu kurewsko przerażająca bestia, wyczyścił wszystkich w dywizji. Został Paczek i Ćpun, jaram się.

 42. Po prostu kurewsko przerażająca bestia, wyczyścił wszystkich w dywizji. Został Paczek i Ćpun, jaram się.

  I chociaż bardzo lubię DC,to mam nadzieję,że AJ będzie miał pas.

  Szkoda tylko,że nie ma możliwości uśpienia JJ.

 43. Oficjalnie ogłaszam Anthonyego Johnsona największą KO maszyną w UFC. Było kilku niezłych kozaków, ale na ten moment nie ma większego niż Rumble!

  Czy Rumble znokautował by słonia?

  Pytanie nie brzmi CZY, tylko którym ciosem? Ile ciosów AJ'a trzeba by znokautować słonia?

  scary skurwysyn murzyn.

  Damn fucking right nigga.

  Nawet się ładnie rymuje 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.