Polish.Pitbull.vs.Tybur

„Ćwierć tony” znad Wisły w marcu zatrzęsie frontem wschodnim – najlepszy polski ciężki i posiadacz tytułu mistrzowskiego M-1 – Damian Grabowski (MMA 19-1, #1 w Rankingu PL) w bratobójczym boju skrzyżuje rękawice z dwójeczką polskich rankingów, triumfatorem ubiegłorocznego turnieju M-1 Grand Prix, niepokonanym Marcinem Tyburą (MMA 9-0, #2 w Rankingu PL). Taką informację opublikowali dziś rosyjscy promotorzy. Pojedynek został zakontraktowany na galę M-1 Challenge 46, która odbędzie się 14 marca w Sankt Petersburgu. Na tej imprezie oprócz walki Polaków zobaczymy jeszcze około dziesięciu innych pojedynków, w tym obronę pasa w kategorii półciężkiej przez podopiecznego legendarnego Fedora –  Viktora Nemkova (MMA 19-4).

Reprezentant United Gym jak huragan wdarł się do czołówki polskiej wagi ciężkiej. „Tybur” ku ogromnemu zaskoczeniu Rosjan i kibiców w Polsce łatwo rozprawił się przed czasem kolejno z solidnymi Denisem Komkinem i Francuzem Chabanem Ka, a w finale prestiżowego turnieju M-1 odklepał doświadczonego Konstantina Gluhova. Nie będzie niespodzianką, jeśli tymi sukcesami 27-latek zapracował sobie na nagrodę za poprzedni rok w polskim MMA. Jako triumfator Grand Prix „z ręki” otrzymał titleshota z aktualnym mistrzem – Damianem Grabowskim.

Nasz najlepszy ciężki, notabene dzierżący berło rankingów od ponad trzech lat, zanotował bardzo dobry rok, mimo odwołania jesiennej gali MMA Attack 4 oraz anulowanego występu na grudniowym PLMMA w Legionowie. W kwietniu w katowickim Spodku zawodnik i trener Lutadores Opole wypunktował mocnego Stava Economou. Po zwycięstwie nad „Szalonym Niedźwiedziem” z Wysp Brytyjskich przyszedł czas na kontrakt z M-1 Global i kolejnego misia w dorobku. Przecierając swój wschodni szlak „Polski Pitbull” otrzymał na pożarcie „Litewskiego Niedźwiedzia” – Tadasa Rimkeviciusa. W listopadzie Damian dołożył cegiełkę w postaci pasa najlepszej rosyjskiej organizacji.

Rosjanie ujawnili również terminy i lokalizację kolejnych gal, które odbędą się wiosną 2014 roku:

M-1 Challenge 45 – 28 luty, Sankt Petersburg.

M-1 Challenge 46 – 14 marzec, Sankt Petersburg.

M-1 Challenge 47 – 4 kwiecień, Orenburg.

M-1 Challenge 48 – 11 kwiecień, Moskwa.

Możliwe, że w maju M-1 Challenge zawita do Kazachstanu, a na początku czerwca do Inguszetii, gdzie umiejscowiona jest klimatyczna impreza pod chmurką – „Bitwa w Górach”.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.