Silnyagin.vs.Stasiak

(Fot. Over Time / R.O.D.) Dwa kolejne nazwiska znad Wisły – piórkowy Damian Stasiak (MMA 3-2, #12 w Rankingu PL) z klubu United Gym oraz koguci Mateusz Karpiński (MMA 1-0) z MMA Devil Świebodzin dołączą do bielskiego berskerkera Grzegorza Sajbora (MMA 2-0) na karcie walk fińskiej gali Stand Up War 4, która odbędzie się 24 sierpnia w Tampere. Występy Polaków na tej gali to zasługa aktywnej pracy naszego kolegi, publikującego niegdyś na MMARocks.pl – Łukasza Bosackiego ze Slugfest Management.

Posiadacz czarnego pasa karate i brązowego BJJ – Damian Stasiak skrzyżuje rękawice z doświadczonym, ale walczącym ze zmiennym szczęściem zawodnikiem gospodarzy Janne Rantanenem (MMA 4-8-2). Pojedynek odbędzie się w sztucznym limicie do 67 kg. Reprezentant Suomi w tym roku wystąpił raz, w kwietniu odklepał w pierwszej rundzie Litwina Ricardasa Vaicysa. Nasz utalentowany zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego po fantastycznej serii trzech wygranych z rzędu na polskich ringach, w 2013 roku zdecydował się powalczyć na froncie wschodnim. Tam na poduralskim M-1 Challenge 37 i moskiewskim Over Time stoczył dwa ciężkie pojedynki z mocnymi sambistami Magomedem Magomedovem i Dmitriyem Silnyaginem, oba przegrane po decyzji. Z kolei świebodzińskiego „Karpika” czeka trudny bój z mającym za sobą występy w klatkach fińskiego Fight Festival czy brytyjskiego Cage Warriors grapplerem Janne Elonenem – Kulmalą (MMA 5-4).

Ponadto, jak dowiedzieliśmy się od trenera beskidzkiej filii Berserkers Team Damiana Herczyka – jego podopieczny, półśredni Marcin Płonka (MMA 2-1) wystąpi 5 października w Niemczech podczas szóstej edycji Merseburger Fight Night. Zawodnik z Bielska-Białej zmierzy się z Hassanem Al-Memarem (MMA 2-5). Walkę zakontraktowano w umownym limicie -81 kg. Turecki fighter z Lipska nie występował na scenie MMA od dwóch lat. Natomiast bielszczanin w ubiegłym roku otworzył swój zawodowy rekord, notując na galach Profesjonalnej Ligi MMA dwie wygrane przed czasem nad Marcinem Biezieniem i Kamilem Szalowskim. W grudniu na finałowej imprezie PLMMA w Warszawie doznał jedynej porażki, kiedy to został rozbity z dosiadu przez opolanina Maksymiliana Kubiaka. Na wydarzeniu w saksońskim Spergau zobaczymy m.in. dobrze kojarzonego z gal M-1 solidnego frankfurtczyka Christiana Eckerlina (MMA 7-4), który będzie rywalizował z czołowym austriackim średnim Wilhelmem Ottem (MMA 11-6-1).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.