Miło nam poinformować o kolejnym atrakcyjnym pojedynku dodanym dziś do karty walk wydarzenia ACB 29, które odbędzie się 6 lutego na warszawskim Torwarze. W kategorii lekkiej utalentowany Czeczen Yusup Raisov (MMA 7-0) zmierzy się z weteranem UFC, doświadczonym Brazylijczykiem Rafaello Oliverią (MMA 17-8, UFC 2-6). Jest to pierwsze niepolskie starcie na rozpisce.

19-letni Czeczen to wielki talent. Perspektywiczny zawodnik klubu Berkut Grozny nie zaznał na profesjonalnym ringu goryczy porażki i w ciągu praktycznie dwóch lat zgromadził siedem wygranych. Raisov wywodzi się z zapasów, występował na arenie sambo, a aktualnie zdobywa kolejne trofea w formule BJJ i Grappling. W bieżącym roku występował trzykrotnie, a do ostatniej walki z Grekiem Giorgosem Pasachalidisem (MMA 5-2) przygotowywał się pod okiem duetu Bońkowski – Derlacz w klubie Berkut Arrachion Olsztyn. Na ubiegłorocznej wspólnej gali M-1 Challenge 54 & ACB 12 Czeczen został nagrodzony bonusem za poddanie na Mikhaile Kuznetsovie (MMA 4-1).

Czarny pas BJJ z AMA Fight Club pauzuje prawie dwa lata. Po raz ostatni Oliveira wystąpił w lutym 2014 roku podczas imprezy UFC 170, gdzie został zdemolowany przez Erika Kocha (MMA 14-3, UFC 3-3). Krótko po tej porażce został zwolniony z najlepszej organizacji MMA na świecie. Wcześniej 33-letni Brazylijczyk stawał w szranki z takimi zawodnikami jak: Edson Barboza, Yves Edwards, Gleison Tibau czy Nick Lentz.

Bilety na galę do nabycia na serwisie TicketPro.pl.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

7 KOMENTARZE

 1. Rozpiska bije na głowe FEN i KSW. Prawda jest taka, że zawodnicy ACB zjedzą i wyplują każdego z tych organizacji.

 2. Tjo

  oświadczonym Brazylijczykiem Rafaello Oliverią (MMA 17-8, UFC 2-6)

  to brazylijczyk czy amerykanin bo taka flage ma?

 3. zychal

  to brazylijczyk czy amerykanin bo taka flage ma?

  Oliveira to Brazylijczyk który od 2007 roku trenuje i mieszka w USA

  Przemek

  Kurwa fajna rozpiska wychodzi…#czasdecyzjiacbfenksw

  U mnie bilety na ACB już kupione, na KSW dopiero trzy nazwiska są dopiero znane z rozpiski ale zapowiada się nieźle, FEN jak na razie wygląda najgorzej ale mają najwięcej czasu więc może czymś zaskoczą

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.