Już drugiego lipca w malowniczo położonym kompleksie restauracyjno-hotelowym Kazachiy Dozor (30 km od Rostowa nad Donem) odbędzie się impreza finałowa kończąca kolejną edycję rozgrywek w ramach Union Nation Cup organizowanego przez rosyjską federację ProFC. W finale zmierzą się dwa najlepsze klubu sezonu 2010/2011 – obrońcy trofeum Rosjanie z klubu Peresvet FT versus ukraiński team Combat-DOBRO. Stream z gali będzie dostępny na oficjalnej stronie – www.profc.ws, o czym poinformujemy w odpowiednim poście. Zapowiedź i pełna rozpiska po przejściu.

Jako walka wieczoru anonsowany jest pojedynek o pas mistrzowski ProFC. Mistrz wagi lekkiej rosyjskiej federacji – Ormianin reprezentujący Francję – Gor Harutunian (MMA 7-1-1) będzie bronić tytułu w starciu ze Szwajcarem Felipem Enomoto (MMA 5-2), bratem Yasubeya Enomoto, który niedawno na Europejskiej Bitwie walczył z Rafałem Moksem. Felipe to przekrojowy zawodnik, który posiada solidne umiejętności z zakresu muay thai i BJJ. Ciekawe czy podobnie jak jego młodszy brat nader często będzie uciekać się do skutecznej gumowej gardy. Natomiast Harutunian to zawodnik silny i wytrzymały. Ormianin dzierży pas ProFC od listopada, kiedy to jednogłośną decyzją pokonał mocnego i doświadczonego Mikhaila Malyutina (MMA 18-10)

W finale turnieju Union Nation Cup sambiści z ukraińskiego Combat-DOBRO będą starali się odebrać trofeum widowiskowo walczącym Rosjanom z Peresvet FT. Kijowianie wystawili mocną ekipę, m.in.: Dmitry Poberezhets (MMA 5-2-1), Sergey Guzev (MMA 6-2), niepokonany Khabib Nurmagomedov (MMA 12-0) i doświadczony Pavel Kusch (MMA 11-1). W odpowiedzi gospodarze nie okazali się dłużni. W kategorii średniej pojawi się zjawiskowy Czeczen Beslan Isaev (MMA 14-5), a w półciężkiej solidny Shamil Tinagadjiev (MMA 7-4), który w ostatniej swojej walce został szybko poddany przez Tomasza Narkuna.

Poza rywalizacją drużynową włodarze ProFC zakontraktowali także cztery interesujące superwalki, w tym jedną walkę żeńską. W kategorii półciężkiej Mistrz Europy w Combat Sambo – Rosjanin  Sultan Aliev (MMA 5-1) podejmie trenującego w Holandii judokę Hracho Drapinyana (MMA 5-2). Ormianin w ubiegłym roku na gali United Glory znokautował Roberta Jocza. W limicie lekkim inny rosyjski sambista i mistrz militarnych systemów walki wręcz Oleg Bagov (MMA 2-0) skonfrontuje swoje umiejętności z pochodzącym z Azerbejdżanu zapaśnikiem Talekhiem Alievem (MMA 0-0). W middleweight zobaczymy azerskiego judokę i sambistę Shahriyara Abbasova (MMA 1-1) w starciu z ukraińskiem strikerem, zwycięzcą niedawnego turnieju Warrior’s Honor – Vladimirem Katyhinem (MMA 8-2-1). W pojedynku kobiet pochodząca z Osetii solidna Milana Dudieva (MMA 6-1) rzuci wyzwanie reprezentującej Niemcy Alexandrze Sanchez (MMA 5-1)

Natomiast w walce otwarcia rękawice skrzyżują dwaj bardzo młodzi i perspektywiczni fighterzy. Obaj zawodnicy to typowi uderzacze, łapiący się bardziej na wagę piórkową, choć walka ma odbyć się w kategorii lekkiej. Po jednej stronie 18-letni Rosjanin – Alexander Shabliy (MMA 2-0), który wcześniej odnosił sukcesy w tajskim boksie. Z kolei jego rywalem będzie triumfator Mistrzostw Rosji w kickboxingu 22-letni Denis Alexandrov (MMA 0-0). Poniżej pełna rozpiska.

Walka wieczoru:

70 kg.: Gor Harutunian (7-1-1) vs. Felipe Enomoto (5-2)

Finał turnieju Union Nation Cup:

Peresvet FT (Rosja) vs. Combat-DOBRO (Ukraina)

Open.: Alexei Kudin (2-2) vs. Dmitry Poberezhets (5-2-1)
93 kg.: Shamil Tinagadjiev (7-4) vs. Sergey Guzev (6-2)
84 kg.: Beslan Isaev (14-5) vs. Pavel Kusch (11-1)
76 kg.: Kadzhik Abadzhyan (1-1) vs. Khabib Nurmagomedov (12-0)
70 kg.: Vladimir Egoyan (0-0) vs. Magomed Alhasov (6-0)

Pozostałe:

93 kg.: Sultan Aliev (5-1) vs. Hracho Drapinyan (5-2)
70 kg.: Oleg Bagov (2-0) vs. Talekh Aliev (0-0)
84 kg.: Shahriyar Abbasov (1-1) vs. Vladimir Katyhin (8-2-1)
61 kg.: Milana Dudieva (6-1) vs. Alexandra Sanchez (5-1)

Walka otwarcia:

70 kg.: Alexander Shabliy (2-0) vs. Denis Alexandrov (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.