ProFC.56.Poster

W najbliższą sobotę doświadczeni rosyjscy promotorzy z Rostowa nad Donem zorganizują tuż za miedzą, w pobliskim Kaliningradzie solidnie obsadzoną galę ProFC 56: Baltic Challenge 6. Na rozpisce zakontraktowani zostali m.in. były zawodnik UFC, Amerykanin Dennis Hallmann, doskonale kojarzony z KSW Szkot – Paul Reed oraz rosyjscy weterani Bellatora – średni Mikhail Tsarev i piórkowy Akop Stepanyan. Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź i kartę walk imprezy, która odbędzie się w Hali Bursztynowej. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17.00 polskiego czasu.

Punktem kulminacyjnym kaliningradzkiego wojażu ProFC będzie pojedynek 38-letniego Amerykanina Dennisa Hallmanna (MMA 53-15-2, UFC 4-4) z równo dziesięć lat młodszym Rosjaninem z Nowosybirska – Mikhailem Tsarevem (MMA 28-4). Zawodnika ze Stanów Zjednoczonych nie trzeba przedstawiać. „Superman” ma siedemdziesiąt walk na koncie i zaliczył na kontynencie amerykańskim prawie wszystkie możliwe klatki, począwszy od lidera UFC przez WSOF, Strikeforce, a skończywszy na lokalnych organizacjach. W ostatnim pojedynku, jaki stoczył w lipcu podczas jedenastej gali Raya Sefo, uległ na punkty Jonowi Fitchowi. Mikhail Tsarev po nieudanym występie w turnieju Bellatora z sukcesami powrócił na rodzime ringi i zanotował cztery z rzędu wygrane przez nokaut w pierwszej rundzie. W kuluarach mówiło się również, że Rosjanin miał być przeciwnikiem Tomasza Drwala na odwołanej gali ProMMAC.

W drugiej atrakcyjnie zapowiadającej się walce – zawsze ciepło przyjmowany przez polskich fanów doświadczony Szkot, piórkowy Paul Reed (MMA 20-12-1) w limicie lekkim skrzyżuje rękawice z mocnym Akopem Stepanyanem (MMA 14-7). Pochodzący z Armenii reprezentant klubu RusFighters to stójkowicz o solidnej bazie kickbokserskiej i czarnym pasie w taekwondo. Podobnie jak jego rodak, który wystąpi w walce wieczoru, Akop Stepanyan nie będzie dobrze wspominał pojedynków turniejowych w Bellatorze. W drugiej organizacji MMA na świecie zanotował w pięciu walkach zaledwie jedno zwycięstwo. Nieco ponad tydzień temu pojawił się na gali Jarosławiu, gdzie zdemolował Anatoliya Angielovskiy’ego. Na pewno bardzo zainteresuje Was aktualna forma zawodnika z Brystolu. Od czasów dobrych występów na ringu KSW i odwołanego starcia na MMA Attack – Paul Reed walczy rzadko i nieregularnie, na przestrzeni 2013-2014 wszedł do klatki tylko dwa razy, w dodatku oba pojedynki przegrał. Ciekawe jak tym razem zaprezentuje się Szkot? Chciałoby się zobaczyć go ponownie na gali w Polsce.

W wadze średniej weteran M-1 kojarzony przede wszystkim z widowiskowych zakończeń – Dagestańczyk Arthur Guseinov (MMA 13-4) zmierzy się z pogromcą naszego Kamila Szymuszowskiego, białoruskim karateką Borisem Miroshnichenko (MMA 12-6). Młody Białorusin musi przygotować swoje stawy skokowe na piekielne skrętówki, szczękę na potężne spinning backfisty, a wątrobę na kopnięcia z obrotu. Te trzy techniki to firmówki Guseinova i jest prawie pewne, że zawodnik z Machaczkały wytoczy ten arsenał. Pełna rozpiska:

Walka wieczoru:

84 kg: Mikhail Tsarev (28-4) vs. Dennis Hallmann (53-15-2)

Główna karta:

70 kg: Akop Stepanyan (14-7) vs. Paul Reed (20-12-1)
84 kg: Boris Miroshnichenko (12-6) vs. Arthur Guseinov (13-4)
66 kg: Yusup Raisov (3-0) vs. Mikhail Kuznetsov (3-0)
84 kg: Magomed Yaragiev (0-0) vs. Artem Shokalo (9-8)

Pozostałe:

77 kg: Alikhan Ustarkhanov (1-0) vs. Pavel Zimko (0-0)
66 kg: Ilyas Omarov (0-0) vs. Armen Dzhragatspanyan (5-3)
70 kg: Alexander Vertko (0-0) vs. Anatoliy Angielovskiy (3-2)
77 kg: Anton Mor (0-0) vs. Alexey Krets (0-0)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.