Na europejskiej scenie mieszanych sztuk walki w wielkim cieniu naszego KSW rosyjskie ProFC w niedzielę 2 grudnia zorganizuje galę w podmoskiewskim Czechowie. Na ubogiej w znane nazwiska imprezie ProFC 44: Rumble In Chekhov po części wyłonieni zostaną finaliści turniejów w czterech kategoriach wagowych: -70 kg, -77 kg, -84 kg, -93 kg. W walce wieczoru w hali Olimpijskij stały bywalec ringu organizacji z Rostowa Nad Donem – Ormianin David Khachatryan (MMA 10-2) skrzyżuje rękawice z reprezentantem Peresvet FT, Rosjaninem o napompowanym rekordzie Kirillem Sukhomlinovem (MMA 15-2).

Jeżeli chodzi o rywalizację turniejową nie porywa i raczej ma charakter jednowymiarowy, ale warto zwrócić uwagę na kliku solidnych zawodników. Mistrz Rosji w Grapplingu, Tadżyk Iftikhor Arbobov (MMA 6-0) zmierzy się z utytułowanym adeptem sanda Zabitem Magomedsharipovem (MMA 2-1). W drugim półfinale lekkich perspektywiczny Belg – Gaetano Pirello (MMA 7-0-1) sprawdzi stawiającego pierwsze kroki na zawodowym ringu Rosjanina Igora Egorova (MMA 2-1). Turniej atrakcyjnie zapowiada się kategorię wyżej. Brązowy krążek Mistrzostw Rosji w Sambo Bojowym Nikolay Aleksakhin (MMA 3-1) podejmie młodziutkiego, ale obytego na ringach Białorusina Sergeya Faleya (MMA 11-3). W drugiej parze o awans do finału mieli walczyć: silny fizycznie i bardzo dynamiczny Rosjanin – 20-letni Sergey Khandozhko (MMA 9-0-1). Dobrze rokujący na przyszłość Khonda nie przetestuje jednak wytrzymałości szczęki Ukraińca Yuriya Shtembulyaka (MMA 3-0)… A szkoda, bowiem Khandozhko to jeden z młodych talentów w rosyjskiej dywizji półśredniej, który w ostatniej walce brutalnie i błyskawicznie zweryfikował nonszalancko opuszczoną gardę łaskowianina Wiktora Sobczyka. Wychowanek stołecznego klubu R.O.D. poinformował wczoraj na swoim koncie vkontakte, że na ProFC nie wystąpi, a zobaczymy go 14 grudnia w Moskwie na trzeciej gali Shield and Sword w starciu z utytułowanym białoruskim tajem Alexeyem Repalovem (MMA 1-3). W wadze średniej wątpliwy pogromca naszego Kamila Szymuszowskiego, posiadacz klasy mistrzowskiej w Rukopasznym Boju – Białorusin Boris Miroshnichenko (MMA 8-4) zmierzy się w stójkowej konfrontacji z kickbokserem Georgiy’em Emelyanovem (MMA 2-0). Poniżej karta walk:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza ProFC w wadze lekkiej
70 kg.: David Khachatryan (10-2) vs. Kirill Sukhomlinov (15-2)

Główna karta:

Półfinały turnieju w wadze lekkiej
70 kg.: Zabit Magomedsharipov (2-1) vs. Iftikhor Arbobov (6-0)
70 kg.: Igor Egorov (2-1) vs. Gaetano Pirello (7-0-1)

Półfinały turnieju w wadze półśredniej
77 kg.: Sergey Khandozhko (9-0-1) vs. Yuriy Shtembulyak (3-0)
77 kg.: Nikolay Aleksakhin (3-1) vs. Sergey Faley (11-3)

Półfinały turnieju w wadze półciężkiej
93 kg.: Boubacar Balde (8-4) vs. Artur Astakhov (2-1)
93 kg.: Valeriy Myasnikov (4-0) vs. Andrey Makarenko (2-0)*

Półfinały turnieju w wadze średniej
84 kg.: Renat Latifov (6-7) vs. Alexey Efremov (2-0)
84 kg.: Boris Miroshnichenko (8-4) vs. Georgiy Emelyanov (2-0)

Pozostałe:

70 kg.: Vladimir Nikitin (0-0) vs. Mustafa Aytiev (0-0)
77 kg.: Alexander Durymanov (0-0) vs. Daniyar Babakulop (0-0)
93 kg.: Almaz Aliev (0-0) vs. Dmitriy Irlitsin (0-0)

* – Półfinał turnieju w wadze półciężkiej między Myasnikovem a Makarenko został odwołany. Obaj zawodnicy doznali urazów. Białorusin Andrey Makarenko (MMA 2-0) złamał rękę, a jego przeciwnik Valeriy Myasnikov (MMA 4-0) złapał kontuzję.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.