Już w sobotę 13 października w ukraińskim Charkowie odbędzie się trzecia tegoroczna gala czołowej rosyjskiej organizacji ProFC. Czterdziesta druga impreza promotorów z Rostowa nad Donem organizowana jest we współpracy z miejscowym klubem sportów walki – Oplot. Wydarzenie to zasługuje na baczniejszą uwagę polskich fanów, ponieważ w rozpisce zobaczymy aż trzech naszych reprezentantów. Na sobotniej gali startuje także cykl turniejów w poszczególnych kategoriach wagowych. Na pierwszy ogień pójdą w ćwierćfinałach dywizje: lekka, półśrednia i półciężka, a za miesiąc w Kaliningradzie średnia. Szczegóły poniżej.

Wieczór zakończą dwa atrakcyjnie zapowiadające się dania główne. W limicie poniżej 70 kg nasz eksportowy produkt z pogranicza wagi lekkiej i półśredniej, doświadczony radomianin Michał Elsner (MMA 10-11) zostanie przywitany przez reprezentanta gospodarzy – Alexandra Butenko (MMA 18-6-1). Powracającego po porażce z mocnym Rafałem Błachutą zawodnika klubu Virtus Radom czeka nie lada orzech do zgryzienia. Alexander Butenko na ringu MMA z niejednego pieca jadł już chleb – wychowanek Alexandra Emelianenko jest uważany za jednego z najlepszych parterowców wśród zawodników bloku postsowieckiego. Inna sprawa, że Ukrainiec będzie miał za sobą publiczność i pewnie też przychylność składu sędziowskiego. Zdążył przekonać się o tym bytomianin Mariusz Radziszewski, który nieznacznie wypunktował charkowianina, a organizatorzy jakiś czas po walce, w kontrowersyjnych okolicznościach zmienili rezultat na remis. Tak więc najlepiej byłoby, aby Elsner zakończył walkę przed czasem. W limicie półciężkim dobrze boksujący olbrzymi Francuz Malik Merad (MMA 11-9) przetestuje  solidnego Białorusina, pokonanego w turnieju Grand Prix Global przez starszego z braci Elsnerów – Dmitriya Voitova (MMA 7-1).

W turnieju wagi lekkiej warto wyróżnić pojedynek pochodzącego z Czerkieska sambisty – Dmitriya Korobeynikova (MMA 4-2), który zostanie sprawdzony w parterze przez Mistrza Rosji w Grapplingu, perspektywicznego Tadżyka Iftikhora Arbobova (MMA 4-0). Rosyjski bokser Alexey Makhno (MMA 1-0) został zestawiony z przekrojowym Belgiem – Gaetano Pirello (MMA 5-0-1), a mający za sobą występ w M-1 moskwianin Igor Egorov (MMA 0-1) zmierzy się z białoruskim zapaśnikiem stylu wolnego Maksimem Soldatenko (MMA 2-1).

Kategorię wyżej zobaczymy tylko dwa pojedynki ćwierćfinałowe, w jednym z nich obyty na polskiej scenie MMA, łaskowianin Wiktor Sobczyk (12-4, #7 w Rankingu PL) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Rosjaninem, 20-letnim Sergeyem Khandozhko (MMA 8-0). Wychowanek stołecznego klubu R.O.D na co dzień walczy w wadze średniej i posiada na koncie liczne tytuły w formułach militarnych systemów walki wręcz. Reprezentant Gracie Barra Łódź ma znakomita passę czterech zwycięstw z rzędu, a teraz stoi przed nim szansa pokazania się w przyzwoitym turnieju na wschodzie. W drugiej walce mocnemu Serbowi Nemanji Milosevicowi (MMA 9-1) zostanie rzucony na pożarcie miejscowy sambista – Vadim Russul (MMA 0-0).

Równie ciekawie – międzynarodowo obsadzono rywalizację w wadze półciężkiej, gdzie kolega klubowy Sobczyka – Mateusz Ostrowski (MMA 2-0) stanie naprzeciw białoruskiego zapaśnika klasycznego  Andreya Makarenko (MMA 1-0). W tej samej kategorii agresywnie walczący weteran paryskiego 100% Fight, pochodzący z Gujany Francuskiej Boubacar Balde (MMA 7-4) zmierzy się z mającym spore doświadczenie w boksie amatorskim Ukraińcem Alexeyem Varagushinem (MMA 4-1), natomiast debiutujący na zawodowym ringu medalista niedawnych I Mistrzostw Rosji w MMA – Evgeniy Kondratov (MMA 0-0) został zakontraktowany z ukraińskim sambistą Viktorem Matviychukiem (MMA 4-3). W czwartej parze Belg Florian Martin (MMA 2-2) o półfinał powalczy z mocno bijącym podopiecznym legendarnego Fedora – Arturem Astakhovem (MMA 1-1) ze Starego Oskołu.

W dość bezsensownym zestawieniu jako pierwsi w klatce pojawią się: Mistrz Ukrainy w Bojowym Sambo, charkowianin Anatoliy Safronov (MMA 12-12) i raczkujący w formule mieszanych sztuk walki Uzbek również wywodzący się z narodowego rosyjskiego sportu – Sultan Kalamakhunov (MMA 1-1). Pełna rozpiska poniżej:

Walka wieczoru:

70 kg.: Michał Elsner (10-11) vs. Alexander Butenko (18-6-1)
93 kg.: Malik Merad (11-9) vs. Dmitriy Voitov (7-1)

Główna karta:

Ćwierćfinały turnieju w wadze lekkiej
70 kg.: Dmitry Korobeynikov (4-2) vs. Iftikhor Arbobov (4-0)
70 kg.: Alexey Makhno (1-0) vs. Gaetano Pirello (5-0-1)
70 kg.: Igor Egorov (0-1) vs. Maksim Soldatenko (2-1)
70 kg.: Abkerim Yunusov (1-0) vs. Zabit Magomedsharipov (1-1)

Ćwierćfinały turnieju w wadze półśredniej
77 kg.: Wiktor Sobczyk (12-4) vs. Sergey Khandozhko (8-0)
77 kg.: Nemanja Milosevic (9-1) vs. Vadim Russul (0-0)

Ćwierćfinały turnieju w wadze półciężkiej
93 kg.: Boubacar Balde (7-4) vs. Alexei Varagushin (4-1)
93 kg.: Evgeniy Kondratov (0-0) vs. Viktor Matviychuk (4-3)
93 kg.: Florian Martin (2-2) vs. Artur Astakhov (1-1)
93 kg.: Mateusz Ostrowski (2-0) vs. Andrey Makarenko (1-0)

Walka otwarcia:

80 kg.: Anatoly Safronov (12-12) vs. Sultan Kalamakhunov (1-1)

Poprzedni artykułDraka 9 – rozpiska
Następny artykułOtwarty trening przed UFC 153
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.