Rosyjska federacja Fight Nights siódmego lipca w moskiewskiej hali Aquarium zorganizuje czwartą galę z serii Bitwa pod Moskwą. Organizatorzy szykują bardzo ciekawy fightcard. W walce wieczoru wystąpi weteran ringów MMA i były mistrz Sengoku w wadze piórkowej – Masanori Kanehara (MMA 17-9-5, #19 w rankingu MMARocks). Japończyk stracił pas w czerwcu ubiegłego roku, kiedy na gali SRC 13 został błyskawicznie i brutalnie znokautowany przez Brazylijczyka Marlona Sandro (MMA 16-2, #6 w rankingu MMARocks). Potem na grudniowej gali Soul Of Fight zaliczył kolejne TKO z rąk doświadczonego Yoshiro Maedy (MMA 28-10-2). Kanehara zdołał przerwać pasmo porażek dopiero na imprezie Pancrase Impressive Tour 5, pokonując w drugiej rundzie Motoshi Miyaji’ego (MMA 7-6). Rzadko występujący w ostatnim czasie Japończyk postanowił teraz przyjąć propozycję walki na rosyjskim evencie z perspektywicznym i dynamicznym sambistą Rasulem Mirzaevem (MMA 4-0). The Black Tiger niedawno – na moskiewskim finale United Glory Series, poddał balachą z dosiadu debiutującego Romana Kisheva (MMA 0-1). Lipcowy pojedynek odbędzie się w kategorii poniżej 65 kg.

W innym superfighcie posiadacz pasa M-1 w wadze półśredniej Shamil Zavurov (MMA 16-1) przetestuje wracającego na scenę MMA judokę i czterokrotnego Mistrza Świata w Combat Sambo – Igora Isaikina (MMA 1-2). A w innych walkach zobaczymy m.in.: doświadczonego lekkiego Mikhaila Malyutina (MMA 18-10), solidnego ciężkiego Ruslana Magomedova (MMA 5-1), niepokonanego zawodnika teamu Legion Rasula Magomedova (MMA 6-0) czy Stanislava Molodtsova (MMA 3-3), który ostatnio musiał uznać wyższość polskich fighterów, kolejno Piotra Strusa na Profight 6, a wcześniej Artura Kadłubka na ProFC: Union Nation Cup 15. Pełna rozpiska imprezy organizowanej przez Fight Nights ukaże się w odpowiednim czasie także na Naszym portalu.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. Ja nie widzę pomyłki, na plakacie jest Rasul Mirzaev (Mistrz Świata w Combat Sambo z 2010 roku w kategorii poniżej 62 kg) i w poście też jest napisane, że to on będzie rywalem Masanoriego Kanehary na gali Bitwa pod Moskwą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.