Jakub Kowalewicz

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Jak poinformowali przed momentem groźnieńscy promotorzy czołowy polski lekki, związany z organizacją KSW – Jakub Kowalewicz (MMA 6-1, 10. w Rankingu PL) zasili kartę walk imprezy Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge, która odbędzie się już 30 maja w rosyjskim Kaliningradzie. Utalentowany podopieczny trenera Piotra Jeleniewskiego skrzyżuje rękawice z bardzo mocnym Kabardyjczykiem Olegiem Bagovem (MMA 18-8) w półfinałowym pojedynku Grand Prix ACB w wadze lekkiej. Polak zastąpił Czeczena Shamkhana Danaeva (MMA 2-1), który pierwotnie miał zmierzyć się z Kabardyjczykiem. Shamkhan Danaev za sprawą swojego nagannego podejścia do reżimu treningowego oraz złamania statutu klubowego został usunięty z klubu Berkut i jednocześnie wykreślony przez organizatorów z karty walk wydarzenia w Kaliningradzie.

25-letni zawodnik z Nalczyka jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. Popularny „Hulk” to przede wszystkim doskonały grappler. Wszystkie ze swoich osiemnastu wygranych pojedynków kończył przed czasem przez poddania. W ostatniej walce na gali ACB 15 w Nalczyku poddał gilotyną w pierwszej rundzie doświadczonego Brazylijczyka Thiago Mellera (MMA 19-7). Kabardyjczyk ma na koncie dwa złote krążki z Mistrzostw Świata w Ju-Jitsu. Jest również czterokrotnym Mistrzem Rosji i zwycięzcą Igrzysk Sportów Walki w formule Grappling.

Perspektywiczny reprezentant warszawskiej filii Ankos Zapasy na lutowej, trzydziestej gali KSW w Poznaniu w świetnym stylu odklepał Łukasza Rajewskiego (MMA 2-2), a wcześniej podczas imprezy KSW 28 w Szczecinie pewnie wypunktował Kamila Gniadka (MMA 8-3-1). W dotychczasowej karierze Kowalewicz przegrywał tylko raz, ustąpił na punkty mocnemu Litwinowi Sergey’owi Grecicho (20-6-1). Dla zawodnika związanego kontraktem z najlepszą organizacją MMA w Polsce, pojedynek w klatce czeczeńskiego Absolute Championship Berkut zdecydowanie będzie kolejnym cennym doświadczeniem, urozmaiceniem i przerywnikiem od występów pod skrzydłami KSW. Ten ruch ze strony duetu Kawulski i Lewandowski zapewni również wychowankowi Jeleniewskiego regularność pojedynków wobec nieobecności na rozpisce najbliższej gali. Ewentualne zwycięstwo młodziutkiego Polaka nad doświadczonym Alim Bagovem z pewnością będzie wartościowym skalpem i gwarantem zestawienia z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem na KSW.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.