Nadchodzący weekend zamknie impreza u naszych południowych sąsiadów – trzynasta gala Gladiator Championship Fighting: Pain And Glory, która w niedzielę odbędzie się w praskim klubie SaSaZu. W walce wieczoru o tytuł mistrzowski  w wadze lekkiej zmierzą się dwaj czołowi fighterzy czeskich rankingów tej kategorii. Podopieczny Jakuba Mullera, pochodzący z przygranicznego Havirova perspektywiczny David Kozma (MMA 8-3) skrzyżuje rękawice z weteranem czeskiej sceny MMA – jednym z najbardziej doświadczonych i aktywniejszych na ringach reprezentantów Bohemii w ogóle – Jaroslavem Poborsky’m (MMA 20-28) z uzdrowiskowych Karlowych War. Młodziutki Nestling to gorący talent i obecnie najlepszy grappler w czeskich mieszanych sztukach walki, my możemy go kojarzyć z katowickiej gali MMA Challengers, gdzie został odklepany przez opolanina Adama Golonkiewicza. David ma na koncie również nieudany występ w M-1 i wygraną z innym obitym rodakiem Vaclavem Pribylem (MMA 13-11-2). Za Jaroslavem Poborsky’m przemawia z pewnością bogate doświadczenie, warunki fizyczne, mocne ground & pound i niebezpieczne gilotyny. W ostatnim czasie Czech zanotował na koncie remisowy bilans z zawodnikami radomskiego Marga SFG – rozbił łokciami Łukasza Bilskiego, a wcześniej na ProFC: Grand Prix Global Michał Elsner poddał go balachą na kolano. Według zapewnień organizatora ta rywalizacja ma przebiegać na dystansie 5×5 min.

Zwracamy uwagę na ten event z racji tego, że na maincardzie wystąpi dwóch Polaków. Warto też podkreślić, że pojedynki z głównej karty rozgrywane będą na przestrzeni trzech pięciominutowych rund. W pierwszej walce reprezentant Octagon Fighting Academy w wadze średniej – Kamil Cibiński zostanie powitany przez miejscowego dżudokę, dysponującego nokautującym uderzeniem Martina Solca (MMA 2-1). W drugim pojedynku, będącym jednocześnie rewanżem – zawodnik South Legion, doświadczony bytomianin Artur Kadłubek (MMA 12-9, #7 w Rankingu PL) zmierzy się z nestorem czeskiej dywizji średniej, pamiętającym czasy warszawskich gal MMA Sport czy praskich Noci Gladiatoru – Bohumilem Lungrikiem (MMA 14-13). Popularny Hajer bez wątpienia uderzeniami w parterze będzie chciał wyjaśnić sprawę raz na zawsze i ponownie wrócić na falę zwycięstw po marcowej porażce z Marcinem Naruszczką. Ubiegłoroczna walka obu fighterów zakończyła się dyskwalifikacją zawodnika teamu UFC Hradec Kralove po kopnięciu nieprzepisowym upkick’iem. Poza tym w limicie półśrednim swoją aktualną formę zweryfikują prażanin Josef Kral (MMA 4-4) i sparingpartner Poborsky’ego – Petr Novak (MMA 3-4-1), zaś w limicie lekkim striker z Pardubic – Marek Pilar (MMA 5-2) przetestuje Miroslava Vacka (MMA 2-3-1). Poniżej rozpiska.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrzowski GCF w wadze lekkiej
70 kg.: David Kozma (8-3) vs. Jaroslav Poborsky (20-28)

Główna karta:

84 kg.: Martin Solc (2-1) vs. Kamil Cibiński (4-4)
84 kg.: Bohumil Lungrik (14-13) vs. Artur Kadłubek (12-9)
77 kg.: Josef Kral (4-4) vs. Petr Novak (3-4-1)
70 kg.: Marek Pilar (5-2) vs. Miroslav Vacek (2-3-1)

Pozostałe:

Open.: Zdenek Ledvina (0-1-1) vs. TBA
93 kg.: Pavel Maly (0-0) vs. Dusan Svestka (0-1)
84 kg.: Daniel Cesky (0-0) vs. Pavel Varga (0-0-1)
77 kg.: Michal Vostry (1-2) vs. David Ziopulos (2-2)
70 kg.: Vit Vavra (1-0) vs. Patrik Pinner (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

  1. Można wręcz powiedziec ,że jak na dni małego miasteczka. Oby widowisko nie bylo warte plakatu 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.