Tym razem dwie duże gale Cage Warriors: Fight Night 2 i BAMMA 7, o których była mowa wcześniej, a poniżej mały przegląd tego co jeszcze czeka nas w ten weekend na mniejszych europejskich galach.

W sobotę w Odense odbędzie się duńska Fightergalla 22, na której w walce wieczoru miał wystąpić Artur Kadłubek, niestety kontuzja wyeliminowała naszego zawodnika. Jego miejsce w starciu z Duńczykiem Mortenem Djursaa (MMA 7-3) miał zająć Francuz Sofiane Benchohra (MMA 4-5), jednak w ostatniej chwili on również wypadł z rozpiski. Ostatecznie przeciwko Duńczykowi wyjdzie litewski średni Andrius Ordoyan (MMA 5-4).

Djursaa to typowy zawodnik własnego podwórka. Osiem ze swoich dziesięciu walk stoczył walcząc w Danii głównie na galach Fightergalla. W ostatnim pojedynku podczas Cage Fight Live 1 pokonał Anglika Russella Smitha. Litewski rywal Duńczyka po dość pracowitym ubiegłym roku w tym jeszcze nie walczył. Wspomniany 2010 rok zamknął bilansem 3-1 walcząc na galach w Szwecji, Finlandii, Anglii i Niemczech.

Mimo, że w Odense zabraknie Kadłubka to jednak nie zabraknie polskiego akcentu, bowiem na gali wystąpi piórkowy Kamil Korycki (MMA 2-2). Jego przeciwnikiem będzie reprezentant gospodarzy Shamal Tashkilot (MMA 0-1), a szerzej o tej walce pisaliśmy tutaj.

W sobotni wieczór szansę zaprezentowania się będzie miał jeszcze jeden polski fighter. W Berlinie na gali Outsider Cup 25 swoją drugą walkę w MMA stoczy trenujący we Frankfurcie nad Menem Rafał Lewoń (MMA 1-0). Pochodzący z Białogardu Lewoń to były młodzieżowy Mistrz Polski w zapasach obecnie próbujący swych sił w MMA. W swojej pierwszej walce podczas 24 gali Outsider Cup w zaledwie 2,5 minuty poddał duszeniem zza pleców Theodorosa Kitsosa. Póki co organizatorzy oficjalnie nie podali kto będzie rywalem Polaka, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to ktoś z czwórki, Lukas Jarius (MMA 0-0), Friedrich Oldenburg (MMA 0-1), Ali Soyer (MMA 0-0), lub Michael Gassan (MMA 0-0).

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.