Osvobozhdenie

Środek lata, czyli okres, w którym zazwyczaj dzieje się stosunkowo mało na naszej nadwiślańskiej scenie MMA, zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla trzech Polaków – Michała Elsnera, Marcina Płonki i Grzegorza Sajbora, którzy mają zakontraktowane pojedynki w Rosji. Nie są to co prawda duże imprezy spod znaku M-1, ProFC czy Fight Nights, jednak w przeszłości wielokrotne wyjazdy naszych na wschód pokazały, że pod żadnym względem nie należy lekceważyć rosyjskich anonimów. Tak więc zawodników z Polski wkrótce czekają naprawdę trudne pojedynki z lokalnymi, mało znanymi rosyjskimi fighterami, o których próżno szukać materiałów do analiz poprzedzających przygotowania. Chłopaki od początku muszą nastawić się na ostrą batalię ze swoimi przeciwnikami, a trudny teren i miejscowa publika żywiołowo dopingująca swoich pupili na pewno dadzą się we znaki, ale równocześnie wszystko to będzie ważnym doświadczeniem.

Na pierwszy ogień pójdą dwaj reprezentanci Berserkers Team Bielsko-Biała. Zawodnicy z Beskidów pod koniec lipca polecą na Syberię, do dalekiego Tiumenia. Półśredni Marcin Płonka (MMA 2-1) skrzyżuje rękawice z solidnym strikerem, mistrzem boksu tajskiego pochodzącym z Niżniewartowska – Alexey’em Kunchenko (MMA 0-0). 29-letni Rosjanin w maju udanie zadebiutował w formule MMA, poddając w drugiej rundzie duszeniem zza pleców także debiutującego Gasana Mamedova (MMA 0-0). Dla Kunchenki nie była to pierwsza walka w ogóle, jak do tej pory z sukcesami występował w formułach uderzanych. W dużych rękawicach stoczył trzynaście zawodowych pojedynków, z czego w ośmiu wygrywał (większość to decyzje). Wagę niżej nie lada przeprawa czeka niepokonanego Grzegorza Sajbora (MMA 2-0), bowiem jego przeciwnikiem będzie dynamiczny i widowiskowy Mikhail Balakirev (MMA 0-0). Perspektywiczny 19-latek z Tiumenia zasłynął ze swoich wprost ekwilibrystycznych nokautów kopnięciami, wykonanych z przewrotu po symulacji wejścia w nogi. Balakirev wywodzi się z militarnych systemów walki wręcz, a konkretniej z Armeńskiego Rukopasznego Boju i posiada klasę mistrzowską w tej dyscyplinie.

Jako drugi na rosyjską ziemię uda się doświadczony półśredni z Radomia, czyli Michał Elsner (MMA 12-11, #12 w Rankingu PL). Zawodnik, którego interesami na co dzień zajmuje się Slugfest Management wyjedzie do rosyjskiego Belgorodu, gdzie 5 sierpnia odbędzie się impreza Osvobozhdenie – Wyzwolenie współorganizowana przez starooskolski klub Alexander Nevskiy i najlepszą organizację za Bugiem – M-1 Global. Wydarzenie to uświetni obchody rocznicy wyzwolenia tego rosyjskiego miasta spod okupacji niemieckiej. Rywalem młodszego z braci Elsnerów będzie 22-letni starooskolanin – Nikolai Aleksakhin (MMA 5-2), reprezentant klubu legendarnego Fedora ma na koncie brązowy medal z Młodzieżowych Mistrzostw Rosji w Bojowym Sambo. Młody Aleksakhin walczył już dla największych rosyjskich organizacji M-1, ProFC czy Fight Nights. Na tym samym evencie mają również wystąpić dwaj weterani M-1, znakomici sambiści: czołowy rosyjski półciężki, pretendent do pasa organizacji Vadima Finkelsteina – Viktor Nemkov (MMA 16-4) oraz walczący na pograniczu kategorii półciężkiej i średniej Dimitry Samoilov (MMA 14-6-1). Ich przeciwnicy jeszcze nie są znani. Oprócz tego na karcie walk zobaczymy znokautowanego przez Anzora Azhieva podczas marcowego KSW, Czecha Pavla Svobodę (MMA 7-1), który stanie na przeciw piórkowego podopiecznego duetu Michkov-Voronov, sambisty bojowego Alexeya Nevzorova (MMA 6-1). Szczegółową zapowiedź i rozpiskę opublikujemy tradycyjnie na tydzień przed galą. Poniżej krótki zwiastun:

UPDATE: Właśnie otrzymaliśmy informację, że na tej gali z wyżej wymienionej trójki Polaków wystąpi jedynie Michał Elsner. Organizatorzy nie doszli do porozumienia z zawodnikami Berserker’s Team Bielsko-Biała. Na gali wystąpi za to nasz czołowy półciężki Michał Gutowski (MMA 6-3, #4 w Rankingu PL), którego rywalem będzie debiutujący Vadim Nemkov (MMA 0-0). Pochodzący ze Starego Oskołu Nemkov to aktualnie numer jeden wśród rosyjskich sambistów bojowych. Zawodnik całkowicie zdominował kategorię poniżej 100 kg na marcowych Mistrzostwach Rosji, w finale pokonując Maxima Futina (MMA 1-1). Rosjanin posiada klasę mistrzowską w sambo i judo.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

  1. nic tylko trzymać kciuki i uważać na te wejścia w nogi kończone saltokickiem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.