W ten weekend drugą odbywającą się na wschodzie  galą (dosłownie, bo w azjatyckiej części Rosji) będzie Draka 9, która trzynastego października zawita do Czyty w Kraju Zabajkalskim. Podobnie jak ProFC 42: Oplot rozgrywane na Ukrainie, impreza organizacji Draka w południowej części Syberii będzie z mocnym polskim akcentem, ale ze skromną rozpiską. A gościem specjalnym ma być rosyjski gigant z Sankt Petersburga, były mistrz świata WBA wagi ciężkiej – Nikołaj Wałujew (Boks 50-2, 34 KO). Drugą charakterystyczną postacią ze świata boksu, która pojawi się w charakterze gościa będzie urodzony właśnie w Czycie – niepokonany rosyjski bokser kategorii super koguciej Aleksander Bachtin (Boks 30-0, 11 KO). Rozpiska po kliknięciu.

W walce wieczoru warszawski bokser Michał Starbała (MMA 1-1, Boks 5-0) w trzeciej swojej walce w formule MMA skrzyżuje rękawice z młodym Rosjaninem – Ruslanem Gilyazovem (MMA 0-1), uczestnikiem poprzedniej edycji Draki i posiadaczem klasy mistrzowskiej w Rukopasznym Boju (jednym z militarnych systemów walki wręcz, którego zawody i turnieje są powszechnie rozgrywane na terenie Federacji Rosyjskiej i innych republik poradzieckich). 30-letni polski bokser to członek Kadry Olimpijskiej. Jako amator stoczył 250 walk,  ma na koncie trzy tytuły Mistrza Polski Seniorów, brązowy medal Mistrzostw Unii Europejskiej oraz dwa zwycięstwa w Turnieju im. Feliksa Stamma. Jeśli chodzi o wszechstylową walkę wręcz Azazel sparuje w Nastula Team z doświadczonym lekkim – Grzegorzem Trędowskim (MMA 12-9-2).

W wadze półciężkiej trenujący w Holandii Ormianin Hracho Darpinyan (MMA 9-4) będzie walczyć z białoruskim zapaśnikiem i weteranem M-1 Selection Belarus – Romanem Silvanovichem (MMA 4-2). Zawodnika o armeńskich korzeniach możemy kojarzyć ze szczecińskiej gali Iron Fist, gdzie został obity, a następnie poddany przez czołowego polskiego półciężkiego, Berserkera Michała Fijałkę. Wcześniej Darpinyan nokautował m.in. naszego Roberta Jocza. W wadze półśredniej pochodzącego z Erywania, a kojarzonego z ProFC Vladimira Simonyana (MMA 1-4) będzie czekać trudna przeprawa w stójce z wychowankiem białoruskiej szkoły boksu tajskiego Vitaliy’em Ulichem (MMA 1-0) z Mińska.

Bardzo fajna dla potencjalnego fana może być konfrontacja w wadze lekkiej, gdzie były posiadacz pasa mistrzowskiego M-1, białoruski striker Artiom Damkovsky (MMA 13-7) zmierzy się z doświadczonym Litwinem, pokonanym w ubiegłym roku przez Kubskiego i Sobczyka – Vaidasem Valanciusem (MMA 12-8-2). Z kolei w umówionym limicie do 60 kg debiutujący chabarowszczanin Gennadiy Norboev (MMA 0-0) będzie rywalizować z otwierającym rekord Ormianinem Albertem Gazaryanem (MMA 0-0). Poniżej prezentujemy kartę walk:

Walka wieczoru:

84 kg.: Michał Starbała (1-1) vs. Ruslan Gilyazov (0-1)

Główna karta:

Open.: Gadji Magomedov (0-2) vs. TBA
93 kg.: Hracho Darpinyan (9-4) vs. Roman-Silvanovich (4-2)
77 kg.: Vladimir Simonyan (1-4) vs. Vitaliy Ulich (1-0)
70 kg.: Artiom Damkovsky (13-7) vs. Vaidas Valancius (12-8-2)
60 kg.: Albert Gazaryan (0-0) vs. Gennadiy Norboev (0-0)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. Bez rewelacji…  Na której drace zawalczy Chmielewski<font color=”#555555″ face=”Verdana, BitStream vera Sans, Helvetica, sans-serif” size=”2″>

  2. Zawodnicy z rozpiski niebardzo są mi znani ale fakt, że Polak walczy w walce wieczoru jezt miłym akcentem tej gali.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.