Agujev.vs.Katyhin.Poster

Istotna zmiana nastąpiła w karcie walk majowej gali Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge. Pogromca Polaków – Kadłubka i Strzelczyka, półśredni Czeczen Arbi Agujev (MMA 18-6) wystąpi w półfinale Grand Prix ACB w wadze średniej. Eksplozywny „Monster” skrzyżuje rękawice z doświadczonym Ukraińcem Vladimirem Katyhinem (MMA 30-5-1). Przypominamy, że w drugiej parze półfinałowej, jednocześnie walce wieczoru zobaczymy czołowych zawodników wagi średniej z Polski i Rosji. Podopieczny Marcina Rogowskiego, łodzianin Adam Zając (MMA 8-1-1, 7. w Rankingu PL) zmierzy się w Kaliningradzie z wychowankiem słynnego duetu Voronov – Michkov, pochodzącym z syberyjskiego Tobolska – Anatoliy’em Tokovem (MMA 19-1).

Pierwotnie z 35-letnim Ukraińcem miał powalczyć inny reprezentant klubu Berkut – Abdurakhman Dzhanaev (MMA 2-0), ale poważna kontuzja wyeliminowała go z dalszego udziału w turnieju. Równocześnie groźnieńscy promotorzy poszukiwali odpowiedniego przeciwnika dla będącego na rozpisce silnego Arbiego Agujeva. Szybko znaleźli rozwiązanie dwóch problemów i umieścili austriackiego Czeczena jako zastępstwo rodaka w turnieju wagi średniej.

Ta roszada zapowiada bardzo atrakcyjny finał Grand Prix z udziałem dwóch znanych, mocnych i doświadczonych zawodników spośród czwórki Zając, Tokov, Katyhin, Agujev. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że „Zajcu” sześć lat temu miał już okazję walczyć z Agujevem. Był to zawodowy debiut reprezentanta Gracie Barra Łódź, zaś dla „Monstera” była to dopiero druga walka w karierze. Pojedynek miał miejsce na gali Ring Of Truth w słowackim Trenczynie. Wówczas Zając rozbił Czeczena, który już nie wyszedł do drugiej rundy i został poddany przez swój narożnik. Tak więc, jeśli obu zawodnikom uda się awansować do finału, będą mieć idealną okazję do rewanżu. Aktualna rozpiska:

Walka wieczoru:

84 kg: Anatoliy Tokov (19-1) vs. Adam Zając (8-1-1)

Pozostałe:

84 kg: Vladimir Katyhin (30-5-1) vs. Arbi Aguev (18-6)
61 kg: Petr Yan (2-0) vs. Kharon Orzumiev (1-0)
Open: Zaurbek Bashaev (1-0) vs. Michał Andryszak (13-5)
70 kg: Ali Bagov (18-8) vs. Shamhan Danaev (2-1)
Open: Salimgirey Rasulov (12-6) vs. Muhamad Vakhaev (2-3)
61 kg: Filip Macek (13-7) vs. Murad Kalamov (4-0)
61 kg: Oleg Khromov (7-3) vs. Kevin Nowak (2-1)
77 kg: Alikhan Ustarkhanov (4-0) vs. TBA
70 kg: Alexander Vertko (2-0) vs. Andrey Mitrofanov (2-3)
77 kg: Aslambek Arsamikov (2-0) vs. Damian Milewski (3-2)
77 kg: Anton Mor (3-0) vs. Anatoliy Safronov (20-23)
70 kg: Iliyas Omarov (2-0-1) vs. Łukasz Rajewski (2-2)
70 kg: Orkhan Bayramov (0-0) vs. Eugeniy Kuravskoy (2-3)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.