ACB.16.Poster

Prężna czeczeńska organizacja Absolute Championship Berkut nie zatrzymuje się nawet na moment. Promotorzy z Groznego trzymają się zasady nowy miesiąc – nowa gala. Czwarta tegoroczna impreza Absolute Championship Berkut 16: Khandozhko vs. Faley odbędzie się w najbliższy piątek tj. 17 kwietnia na moskiewskich Łużnikach. Na kwietniowej gali rozstrzygnie się rywalizacja na etapie ćwierćfinałów Grand Prix w kategoriach półśredniej i muszej. Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź i rozpiskę wydarzenia.

Pamiętacie jeszcze błyskawiczny nokaut (walka trwała 28 sekund) na naszym Wiktorze Sobczyku (MMA 12-5) podczas gali ProFC 42 w Charkowie? Autor tego KO sprzed trzech lat – jeden z największych talentów w rosyjskim MMA – eksplozywny Sergey Khandozhko (MMA 18-1-1) wystąpi w walce wieczoru wydarzenia Absolute Championship Berkut w Moskwie. Popularny „Honda” zmierzy się z doświadczonym Białorusinem Sergeyem Faleyem (MMA 17-7). Od czasu starcia z Sobczykiem 23-letni moskwianin stoczył dziesięć pojedynków, z czego tylko jeden przegrał. Stylem źródłowym Khandozhki jest Rukopasznyj Boj. Zawodnik stolicznego Fight Club No. 1 zdradził, że główny nacisk w przygotowaniach położył na wytrzymałość i stójkę, a w tej płaszczyźnie uważany jest z jednego z najszybszych i równocześnie bardzo technicznych zawodników za Bugiem. Białorusin Sergey Faley podobnie jak Khandozhko wywodzi się z militarnych systemów walki wręcz. 24-latek z Mołodeczna reprezentuje znany białoruski klub Akademia MMA. Wizytówką większości wychowanków tego klubu jest sławna białoruska szkoła boksu tajskiego, tak więc prawie pewne, że w piątek zobaczymy widowiskowe „torpedy” w stójce.

W tym samym limicie wystąpi bardzo mocny Czeczen Arbi Agujev (MMA 17-6). Nieco ponad dwa miesiące temu podopieczny słynnego Rogera Huerty i sparingpartner występującego w UFC Mairbeka Taisumova (MMA 23-5, UFC 3-1) pokonał przed czasem naszego Mateusza Strzelczyka (MMA 6-5-1) podczas płockiej gali ACB 13. „Monster” czas ten ciężko przepracował w górach Czeczenii i groźnieńskim klubie Berkut. Naprzeciw Agujeva stanie chorwacki zapaśnik stylu wolnego Josip Artukovic (MMA 10-3), który wydaje się spacerkiem dla dysponującego ogromną siłą i dynamiką Czeczena. Chorwat ma na pierwszy rzut oka przyzwoity rekord, ale w zasadzie nie walczył z nikim specjalnym, a jego dotychczasowi rywale to w większości mało znani rodacy z Kraju Czerwono-Białej Szachownicy.

Równie atrakcyjnie zapowiada się też kilka kolejnych pojedynków na karcie walk. Doskonale znany polskim kibicom, „majster” od trójkątów rękoma – Vitor Nobrega (MMA 16-8-1) w Moskwie skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Andrey’em Koshkinem (MMA 12-4). Triumfator turnieju wagi średniej KSW jest na fali trzech zwycięstw z rzędu, ale w ubiegłym roku stoczył tylko dwie walki. W innym ćwierćfinale mocny grappler z Groznego Albert Duraev (MMA 5-3) ugości na rosyjskiej ziemi weterana czeskiej organizacji Hell Cage, Czecha Patricka Kincla (MMA 13-7). A w kategorii muszej klubowy kolega Niko Puhakki, solidny Fin Mikael Silander (MMA 12-3) zmierzy się z dysponującym przyzwoitą bazą zapaśniczą Inguszem Yusupem Evloevem (MMA 13-7). Na szesnastej gali Absolute Championship Berkut zobaczymy również dwóch Czeczenów dobrze znanych z płockiego eventu. Pogromca naszego Krystiana Zakana, półśredni Viskhan Amirkhanov (MMA 3-1) spotka się z Ukraińcem Vyacheslavem Tenem (MMA 9-3-2), zaś utalentowany muszy Rasul Albaskhanov (MMA 3-1) przetestuje zapasy i parter reprezentanta dalekiego Ałtaju, niepokonanego Oskara Dolchina (MMA 6-0). Karta walk:

Walka wieczoru:

77 kg: Sergey Faley (17-7) vs. Sergey Khandozhko (18-1-1)

Pozostałe:

77 kg: Josip Artukovic (10-3) vs. Arbi Agujev (17-6)
84 kg: Ibrahim Tibilov (8-3) vs. Muslim Khizriev (5-1)
77 kg: Vitor Nobrega (16-8-1) vs. Andrey Koshkin (12-4)
57 kg: Mikael Silander (12-3) vs. Yusup Evloev (13-7)
77 kg: Patrick Kincl (13-7) vs. Albert Duraev (5-3)
57 kg: Irmeson Cavalcante (11-2) vs. Ruslan Abiltarov (16-5-1)
84 kg: Renat Lyatifov (28-18) vs. Shamkhan Barakhanov (3-0)
57 kg: Oskar Dolchin (6-0) vs. Rasul Albaskhanov (3-1)
77 kg: Ustarmagomed Gadzhidaudov (5-1) vs. Imran Abaev (1-0)
77 kg: Vyacheslav Ten (9-3-2) vs. Viskhan Amirkhanov (3-1)
57 kg: Alexey Pastorov (0-0) vs. Velimurad Alkhasov (1-0)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.