ACB.15.Poster

W sobotę czeczeńska organizacja Absolute Championship Berkut zawita do Kabardo-Bałkarii. W stolicy tej rosyjskiej republiki – Nalczyku odbędzie się trzecia tegoroczna impreza zorganizowana przez prężnych promotorów z Groznego. Podczas gali Absolute Championship Berkut 15: Nalczyk wystartuje Grand Prix w kategoriach piórkowej, lekkiej i średniej. Przypominamy, że w ćwierćfinale turnieju wagi średniej wystąpi reprezentant Gracie Barra Łódź, wracający po przerwie – Adam Zając (MMA 7-1-1). Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź i rozpiskę tego wydarzenia.

Niegdyś wysoko notowany polski średni – Adam Zając (MMA 7-1-1) w Nalczyku wejdzie do klatki po raz pierwszy od listopada 2013. Łodzianin praktycznie do końca nie wiedział pod jakiego rywala ma się przygotowywać. Jego przeciwnicy turniejowi byli z tygodnia na tydzień zmieniani przez organizatorów. Podopieczny Marcina Rogowskiego początkowo był zestawiany z czołowym rosyjskim średnim Anatoliyem Tokovem (MMA 18-1). Później dla „Zajca” zakontraktowano holenderskiego kickboksera Michaela Kuipera (MMA 12-4), by szybko go zastąpić mocnym nazwiskiem z przeszłością w najlepszych organizacjach świata, doświadczonym Joe Doerksenem (MMA 51-16, UFC 1-7). Kanadyjczyk jednak miał problemy z uzyskaniem rosyjskiej wizy i ostatecznie zawodnik Gracie Barra Łódź skrzyżuje rękawice z niepokonanym Rosjaninem, brązowym medalistą Mistrzostw Rosji w MMA, Dmitryem Lazurinem (MMA 3-0) pochodzącym z syberyjskiego Nowokuźniecka.

W walce wieczoru ulubieniec miejscowej publiczności, świetny grappler Oleg Bagov (MMA 17-8) podejmie weterana z Kraju Kawy, Thiago Mellera (MMA 19-6). Co ciekawe Brazylijczyk ma na koncie walki z aktualnymi mistrzami UFC – piórkowym Jose Aldo oraz lekkim Rafaelem dos Anjosem. Atrakcyjnie zapowiada się również starcie jednego z najlepszych rosyjskich średniaków Anatoliya Tokova (MMA 18-1). Podopieczny legendarnego duetu Michkov – Voronov cały czas oczekuje w kolejce po pas mistrzowski M-1 w kategorii średniej. Zanim jednak stanie na przeciw Vyacheslava Vasilevsky’ego, musi uporać się na gali Absolute Championship Berkut 15 z utalentowanym Ukraińcem, Maximem Shvetsem (MMA 9-1). Na kabardyjskim wojażu organizacji Mairbeka Khasieva zobaczymy także znanego z płockiej gali Berkutu, lekkiego Czeczena Amirkhana Adaeva (MMA 7-1). 27-letni striker z Groznego zmierzy się z perspektywicznym Chorwatem Marko Burusicem (MMA 7-1). Poniżej pełna karta walk:

Walka wieczoru:

70 kg: Thiago Meller (19-6) vs. Oleg Bagov (17-8)

Główna karta:

84 kg: Maxim Shvets (9-1) vs. Anatoliy Tokov (18-1)
66 kg: Marcelo Rojo (8-3) vs. Mukhamed Kokov (7-0)
84 kg: Adam Zając (7-1-1) vs. Dmitry Lazurin (3-0)
66 kg: Roman Stakhuv (6-0) vs. Abdurakhman Temirov (6-0)
70 kg: Eduard Vartanyan (9-1) vs. Dzhamal Magomedov (8-2)
70 kg: Marko Burusic (7-1) vs. Amirkhan Adaev (7-1)
84 kg: Vladimir Katyhin (29-5-1) vs. Islam Edilgeriev (6-2)
66 kg: Artak Nazaryan (16-5) vs. Zabit Magomedsharipov (7-2)
84 kg: Alexey Efremov (8-4) vs. Abdurakhman Dzhanaev (2-0)
66 kg: Alexander Matmuratov (4-0) vs. Zaur Kasumov (5-1)
70 kg: Shamkhan Danaev (1-1) vs. Oleg Misikov (3-0)

Pozostałe:

77 kg: Nikolay Pryadko (5-1) vs. Mukhamed Berkhamov (3-0)
70 kg: Rasul Ediev (3-1) vs. Ramazan Dzhamaludinov (1-0)
57 kg: Ivan Andrushchenko (3-1) vs. Asker Baragunov (4-4-1)
61 kg: Berik Sultangaliev (2-0) vs. Temryuk Berkhamov (0-0)

17 KOMENTARZE

 1. Jedna gala i dwa razy więcej walk niż w KSW. Pewnie zero przymulania reklamami i same mocne chłopaki plus trochę muslimskiego folk-music. Ja bym chciał tylko więcej polskich zawodników takich "solidnych" i popatrzeć czy w drodze do UFC plasują się za czy przed Czeczeno-Ruskami.

 2. Ale chyba robiło to okazjonalnie ProstoTV?

  Miałem na myśli galę, na której walczył Andryszak. Były jakieś streamy z ruskich kanałów.

 3. Hehehe komentatorzy mówią że w Polsce jest KSW i tam największą gwiazda jest Pudzian który wg nich był kulturystą albo ciężarowcem( nawet nie wiedzą o Strongmenach) i pokonał Boba Saapa. Hehehe nic o Mamedzie .

 4. Profesorska pierwsza runda w wykonaniu Adama, zobaczymy jak kondycja po tych perturbacjach w podrozy, ale roznica klas widoczna golym okiem.

 5. Za brakiem krzesełek w narożnikach stoi jakaś filozofia?

  I czy to ja, czy drugą rundę konferansjer zapowiedział jako "round one"?

 6. i po robocie 🙂 brawo Zajcu smyku! teraz żeby nie było żadnej wiksy tylko jak najczęstsze starty bo potencjał jest spory.

 7. Nawet biorac pod uwage niedostatki w technice rywala, elegancki powrot Adama. Pojecia nie mam czy to wynik zmeczenia podroza czy jakas zmiana w podejsciu, ale Adam zupelnie inny niz go pamietalem. Troche mniej energetyczny, za to znacznie bardziej systematyczny i konsekwentny w walce. Brawa i czekam na kolejna walke z mocniejszym rywalem.

 8. @skunx, jaka organizacja, tacy komentatorzy.

  EDIT:

  84 kg: Maxim Shvets (9-1) vs. Anatoliy Tokov (18-1)

  Lepszy z tej pary zawalczy z Adamem  w półfinale? Jest ustalona drabinka czy organizatorzy będą dobierać? Ktoś ogarnia jak to wygląda? @Paweł Kowalik?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.