Do niedawna jedna z pięciu najlepszych federacji MMA w Europie World Freefight Challenge już w najbliższą niedzielę zorganizuje swoją trzecią dużą galę w tym roku. W hali Tivoli w stolicy Słowenii Ljubljanie zobaczymy dwie walki o pas, oraz dwóch fighterów którzy mieli okazję wystąpić na galach najlepszej polskiej organizacji KSW.

W starciu kończącym galę WFC 15: Olimp Sport Nutrition o pas w wadze średniej zmierzą się Słoweniec Bor Bratovz (MMA 4-1)  i Bułgar Svetoslav Savov (MMA 10-3). Ring WFC jest miejscem bardzo szczęśliwym dla Słoweńca, gdyż wszystkie swoje cztery walki jakie dotychczas stoczył dla tej federacji zwyciężył, w dodatku wszystkie zakończył już w pierwszej rundzie. Savov podobnie jak fighter gospodarzy jest niepokonany na ringu WFC. Obie walki dla tej federacji stoczył w tym roku i obie zakończył przed czasem poddając serbską nadzieję Dragana Tesanovica, a także Austriaka Markusa Di Gallo.

W niedzielę poznamy również mistrza WFC w kategorii półśredniej. O to miano powalczą, były posiadacz pasa tyle że wagę wyżej Bułgar Lubomir Guedjev (MMA 13-10), oraz solidny Chorwat Ivica Truscek (MMA 16-9). Guedjev po nieudanym okresie w latach 2009-2010, gdy w pięciu walkach nie potrafił ani razu przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, w tym roku odwrócił złą kartę, zwyciężając trzy z czterech pojedynków. Natomiast sparingpartner Igora Pokrajaca, Truscek w listopadzie niespodziewanie pokonał solidnego Fina Jarkko Latomakiego w swojej dziewiątej już walce w tym roku. Wcześniej wiodło mu się różnie, przegrał m.in. z Niko Puhakką, Ivanem Musardo i Igorem Araujo, a wygrał z doświadczonym czarnym pasem BJJ Fabricio Nascimento.

W Ljubljanie zobaczymy również dwóch znanych z KSW fighterów z krajów byłej Jugosławii. Uczestnik turnieju LHW na KSW 10 Serb Aleksandar Radosavljevic (MMA 11-3), który pierwotnie miał walczyć o pas wagi ciężkiej z aktualnym mistrzem Austriakiem Nandorem Guelmino, podejmie kolejnego Bułgara Emila Zaharieva (MMA 13-4-1), a walczący na tej samej gali KSW co Serb tyle, że w extra fighcie Słoweniec Bojan Kosednar (MMA 8-5) skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Jevgienijem Mahtenko (MMA 4-3).

Zarówno Radosavljevic, jak i Kosednar od czasu KSW 10 stoczyli sporo walk. I tak Serb w ośmiu walkach zanotował bilans 6-2, pokonując na swej drodze Bułgara Kamena Georgieva, Antka Chmielewskiego, czy Holendra Andre Fyeeta, a uległ jedynie aktualnie zatrudnionym za oceanem Attili Veghowi i Adlanowi Amagovowi. Słoweniec w tym czasie stoczył tylko cztery walki, czemu przysłużył się pobyt w wiezieniu. Najpierw Kosednar musiał przełknąć gorycz dwóch porażek zadanych m.in. z rąk Marcina Helda na gali IFF w Dąbrowie Górniczej. Później było juz lepiej, bo udało mu się wygrać dwie walki, bilansując tym samym wcześniejsze przegrane.

Rozpiska:

Data: 18 grudnia 2011
Miejsce: Hala Tivoli, Ljubljana, Słowenia
Transmisja:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza WFC w wadze średniej
84 kg.: Bor Bratovz (4-1) vs. Svetoslav Savov (10-3)

Pozostałe:

Pojedynek o pas mistrza WFC w wadze półśredniej
77 kg.: Lubomir Guedjev (13-10) vs. Ivica Truscek (16-9)

Open.: Aleksandar Radosavljevic (11-3) vs. Emil Zahariev (13-4-1)
77 kg.: Miran Fabjan vs. N’dombi Kande ^
77 kg.: Bojan Kosednar (8-5) vs. Jevgienij Mahtenko (4-3)
Open.: Rok Strucl vs. Mladen Kujundzic ^
Open.: Denis Porcic vs. Marko Tomic ^
77 kg.: Shkodran Veseli vs. Ognjen Topalovic ^
77 kg.: Primoz Vrbinc (3-0) vs. Arbi Mezdihov (1-0)

^ – walki K-1

3 KOMENTARZE

  1. "jedna z pięciu najlepszych federacji MMA w Europie" – kogo jeszcze miales fusel na mysli? Rozumiem, ze KSW, M1, Bamme i? Cage Warriors?

    Edit: Sorry, juz znam odpowiedz. Zapomnialem o skandynawskiej SC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.