W najbliższą niedzielę 12 czerwca czeka Nas druga w tym roku gala czołowej organizacji na europejskim rynku MMA World Freefight Challenge. Jednak tym razem organizatorzy WFC 14 zbytnio się nie postarali jeśli chodzi o poziom walczących w ten wieczór zawodników.

Fightcard liczy osiem walk, z czego pięć będzie w formule MMA, a trzy w fromule K-1. W walce wieczoru gali wystąpi były mistrz słoweńskiej federacji Bułgar Lubomir Guedjev (MMA 12-9). Bułgarski fighter o dużo mówiącym pseudonimie „Virus” będzie starał się zatruć czas spędzony z nim w ringu, trenującemu w Austrii Czeczenowi Arbi Agujevowi (MMA 6-4). Guedjev jak wspomniałem to były mistrz WFC w wadze średniej, który stracił pas ulegając Brazylijczykowi Bruno Carvalho na WFC 7. Aktualnie próbuje sił w wadze półśredniej, gdzie w tym właśnie limicie miał wystąpić podczas poprzedniej 13. gali WFC. Niestety walka z brazylijskim weteranem Jose „Pele” Landi-Jonsem na dwa dni przed galą została odwołana.

Czeczen Agujev ostatnio ma dobra passę, od czterech walk jest niepokonany. Wcześniej natomiast dał się poznać polskim fanom, na początku 2009 roku przegrał na Słowacji pojedynek z debiutującym wtedy na zawodowym ringu MMA Adamem Zającem. Co ciekawe trenujący w Austrii fighter w tym samym roku wystartował w wiedeńskim turnieju Open, gdzie w drugiej rundzie musiał uznać wyższość dużo cięższego od siebie Serba Miodraga Petkovicia, który notabene doszedł aż do finału, w którym uległ naszemu najlepszemu ciężkiemu Damianowi Grabowskiemu.

W innym godnym uwagi pojedynku znany z walk z czołowymi polskimi lekkimi Maćkiem Górskim i Marcinem Heldem, Słoweniec Bojan Kosednar (MMA 7-5) podejmie Francuza Vincenta Del Guerre (MMA 13-5). Kosednar od czasu walki na IFF stoczył dwie walki wychodząc z nich z bilansem na zero, jedna wygrana i jedna przegrana. Jego rywal Marsylczyk Del Guerra w tym roku jest bardzo aktywny. W ciągu pięciu miesięcy stoczył już siedem walk, z których wygrał aż 5, zwyciężając m.in. w kwietniowym turnieju Pancrase Fighting Championship.

W Ljubljanie zobaczymy również znanego w Europie Chorwata Ivicę Truscka (MMA 14-8), który podobnie jak Del Guerra jest w tym roku bardzo aktywny. W sześciu stoczonych walkach wyszedł z bilansem 3-3. Faktem jednak jest, że przegrywał m.in. z bardzo cenionymi fighterami na europejskiej scenie MMA, Finem Niko Puhakką i mieszkającym w Szwajcarii Ivanem Mussardo. Naprzeciw Chorwata stanie kolejny czeczeński wojownik osiadły w Austrii Amir Visalimov (MMA 3-1).

Rozpiska:

Data: 12 czerwca 2011
Miejsce: Hala Tivoli, Ljubljana, Słowenia
Transmisja:

Walka wieczoru:

77 kg.: Lubomir Guedjev (12-9) vs. Arbi Agujev (6-4)

Pozostałe:

84 kg.: Bor Bratovz (3-1) vs. Aldric Cassata (4-3)
80 kg.: Miran Fabjan vs. Shkodran Veseli ^
Open.: Rok Strucl vs. Tomica Paladin ^
84 kg.: Svetoslav Savov (8-2) vs. Markus DiGallo (7-4)
Open.: Denis Chorchyp vs. Mike Azab ^
77 kg.: Bojan Kosednar (7-5) vs. Vincent Del Guerra (13-5)
77 kg.: Amir Visalimov (3-1) vs. Ivica Truscek (14-8)

^ – walki K-1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.