Jak poinformowała słoweńsko-bułgarska organizacja World Freefight Challenge na swojej stronie internetowej, jej mistrz wagi średniej Brazylijczyk Bruno „BC” Carvalho (MMA 12-4) został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, z powodu nie wypełniania przez zawodnika swoich obowiązków w organizacji. Oto co szef WFC Zlatko Mahic ma do powiedzenia w tej sprawie:

„Negocjuję już od roku z zarządem Bruno, aby bronił on tytułu podczas jednej z naszych imprez. Jeśli jesteś posiadaczem tytułu mistrzowskiego, to twoim obowiązkiem jest bronić go, jest to zakwestionowane zgodnie ze standardami organizacji. To nie zostało spełnione w przypadku Pana Carvalho. Jego menadżerowie ewidentnie unikają WFC i tej walki w szczególności. Jeżeli Pan Carvalho miał problemy zdrowotne, to oczywiście jest to dopuszczalne, jednak to nie miało miejsca. Dlatego doszedłem do wniosku, aby pozbawić Pana Carvalho jego pasa oraz tytułu mistrzowskiego WFC. To jest moja decyzja. Poszanowanie walki oraz naszej organizacji jest priorytetem, a show musi trwać.”

Gwoli ścisłości trzeba zaznaczyć, że podczas najbliższej gali WFC 13, która odbędzie się 17 kwietnia, zamieszkały w Szwecji Carvalho miał bronić tytułu mistrzowskiego w walce z Bułgarem Lubomirem Guedjevem (MMA 11-8), z którym już raz się zmierzył podczas gali WFC 7, gdzie Brazylijczyk zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Natomiast jeśli chodzi o Bułgara to szefowie organizacji znależli już dla niego nowego rywala, a będzie nim legenda brazylijskiego MMA Jose „Pele” Landi-Jons (MMA 26-14). Jednak walka ta nie będzie o pas, który dopiero co utracił Carvalho, a to z tego względu, że odbędzie się w limicie wagi  półśredniej.

15 KOMENTARZE

 1. Niech go dadzą dla Cipka na walke o pas wagi sredniej KSW, to by zażegnało kryzys gali nr 15 😉

 2. lolo:
  Jak moga dac im walke o pas, skoro posiadaczem pasa jest Kulak? 🙂

 3. Ja bym sie bardziej nie zdziwil gdyby w tej sytuacji Carvalho zawalczyl z Mamedem.

 4. Czyżby krok przed walką o pas KSW? Priorytetem jest znalezienie rywala dla Mameda, gdyż to ona jest rozpoznawalny i może przyciągnąć ludzi przed telewizory. Materla to niestety nieznany szerszemu gronu zawodnik, którego promocja dopiero się zaczęła.

 5. Poza tym nie wierze, zeby oboz Brazylijczyka zgodzil sie na walke z Materla, bo taka walka nic mu nie da.

 6. Chmielu vs Zikic wygrany na KSW16 z Mamedem jako eliminator do walki o pas średniej. xD

  Materla vs Bruno wygrany na KSW16 z Kułakiem o pas 😀

  I tym sposobem mamy swietną walkę mistrzowską na następnej gali 😀

 7. Nilq – nie Ty jeden 😀 . Jose Landi to juz dziadek ale pamietam jak lata temu sie jaralem jego HL do Executioner & LInkin Park – ist gong down :)) kilka razy dziennie obowiązkowo ;]

 8. Chmielu vs Zikic wygrany na KSW16 z Mamedem jako eliminator do walki o pas średniej. xD

  Materla vs Bruno wygrany na KSW16 z Kułakiem o pas 😀

  I tym sposobem mamy swietną walkę mistrzowską na następnej gali 😀

   

  Kułak nie wystąpi na 16 KSW, wyklucza go kontuzja, którą właśnie leczy. Eliminator dla Mameda uważam za średni pomysł, ani Chmiela ani Zikicia nie widze w walce z nim, a raczej  cienko ich widze.

 9. Panowie może mi coś umknęło, ale na chwilę obecną Mamed ma chyba walczyć z Leitesem na KSW15?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.