Jak poinformowała słoweńsko-bułgarska organizacja World Freefight Challenge na swojej stronie internetowej, jej mistrz wagi średniej Brazylijczyk Bruno „BC” Carvalho (MMA 12-4) został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, z powodu nie wypełniania przez zawodnika swoich obowiązków w organizacji. Oto co szef WFC Zlatko Mahic ma do powiedzenia w tej sprawie:

„Negocjuję już od roku z zarządem Bruno, aby bronił on tytułu podczas jednej z naszych imprez. Jeśli jesteś posiadaczem tytułu mistrzowskiego, to twoim obowiązkiem jest bronić go, jest to zakwestionowane zgodnie ze standardami organizacji. To nie zostało spełnione w przypadku Pana Carvalho. Jego menadżerowie ewidentnie unikają WFC i tej walki w szczególności. Jeżeli Pan Carvalho miał problemy zdrowotne, to oczywiście jest to dopuszczalne, jednak to nie miało miejsca. Dlatego doszedłem do wniosku, aby pozbawić Pana Carvalho jego pasa oraz tytułu mistrzowskiego WFC. To jest moja decyzja. Poszanowanie walki oraz naszej organizacji jest priorytetem, a show musi trwać.”

Gwoli ścisłości trzeba zaznaczyć, że podczas najbliższej gali WFC 13, która odbędzie się 17 kwietnia, zamieszkały w Szwecji Carvalho miał bronić tytułu mistrzowskiego w walce z Bułgarem Lubomirem Guedjevem (MMA 11-8), z którym już raz się zmierzył podczas gali WFC 7, gdzie Brazylijczyk zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Natomiast jeśli chodzi o Bułgara to szefowie organizacji znależli już dla niego nowego rywala, a będzie nim legenda brazylijskiego MMA Jose „Pele” Landi-Jons (MMA 26-14). Jednak walka ta nie będzie o pas, który dopiero co utracił Carvalho, a to z tego względu, że odbędzie się w limicie wagi  półśredniej.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.