Vicente Luque

Vicente Luque nie szczędził słów uznania dla swojego najbliższego przeciwnika, Iana Garry’ego. Zdaniem Brazylijczyka, Garry walczy jak słynny Stephen „Wonderboy” Thompson u szczytu kariery.

Wielkimi krokami nadchodzi ostatnia gala UFC 2023 roku – UFC 296. Kartę główną otworzy starcie Vicente Luque vs Ian Garry – pojedynek numeru 9 i 10 w rankingu dywizji półśredniej. Doświadczony Brazylijczyk twierdzi, że zestawienie z Ianem Garrym ze stylistycznego punktu widzenia ma potencjał na fajerwerki:

Myślę, że będzie to bardzo ekscytująca walka. Nie ma innej opcji, bo taki mamy styl. Jestem agresywnym fighterem. Nawet jeśli walka schodzi do parteru, wciąż szukam technicznego nokautu, czy poddania. Nie wiem jak to jest walczyć inaczej niż na sto procent i cały czas podkręcając tempo.

Ian pokazał, że jest fighterem tego samego typu – takim, który idzie do przodu. Czasem zrobi krok w tył, ale wciąż jest to ciekawe do oglądania – trochę jak „Wonderboy” w czasach świetności, kiedy doskonale wszystko kontrował. Czuję, że będzie to świetna walka. Wierzę w to, że mam do dyspozycji odpowiednie narzędzia, aby skończyć go w stójce lub parterze.

Vicente Luque w 2022 roku zaliczył spore potknięcie – przegrał wtedy obie walki, do których stanął. Powrócił do klatki po 12-miesięcznej przerwie w sierpniu tego roku i ponownie wstąpił na zwycięski szlak, pokonując decyzją sędziowską Rafaela dos Anjosa. Po zwycięstwie nad Ianem Garrym, Luque planuje zakręcić się w czołówce dywizji i polować na tytuł mistrzowski:

Chcę zaliczyć mocne zwycięstwo w dominującym stylu nad Ianem, który jest nadzieją na przyszłość – i w ten sposób skraść jego impet, może podskoczyć w rankingu. Teraz jest optymalny moment, aby odnotować duży skok w dywizji i spróbować zbliżyć się do walki o tytuł.

Gala UFC 296, której głównym starciem wieczoru jest walka o pas wagi półśredniej Leon Edwards vs Colby Covington, odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Pierwsze walki wystartują o północy w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu, a karta główna ruszy o 4:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.