Po dłuższej przerwie związanej z problemami technicznymi powraca , w którym znajdziecie najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki w poszczególnych kategoriach wagowych. Poniżej znajdziecie aktualne zestawienia, które aktualizowane będą na bieżąco, po najważniejszych wydarzeniach w polskim MMA i zagranicznym MMA z udziałem reprezentantów naszego kraju.

Na szczyt kategorii ciężkiej awansował Daniel Omielańczuk (23-9-1), który aktualnie jest jednym z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego ACA w tej wadze. O jedną pozycję spadł natomiast Marcin Tybura (17-6), który w ostatnich pięciu pojedynkach przegrywał czterokrotnie. Podium zamyka Damian Grabowski (22-5), który w ostatniej walce pokonał przed czasem Karola Bedorfa.

Na tronie wagi półciężkiej wygodnie rozsiadł się Jan Błachowicz (25-8). Niżej od najlepszego polskiego półciężkiego znajduje się Michał Oleksiejczuk (14-3), który w ostatniej walce przegrał z Ovincem St. Preux. Podium zamyka mistrz organizacji KSW w tej wadze, Tomasz Narkun (17-3).

Na najwyższym miejscu kategorii średniej wciąż znajduje się Krzysztof Jotko (21-4), który w 2019 roku wrócił do klatki po kontuzji i odniósł dwa zwycięstwa w organizacji UFC. Na drugim miejscu bez zmian Mamed Khalidov (34-6-2), który już 7 grudnia skrzyżuje rękawice ze Scottem Askhamem. Na najniższy stopień podium awansował Piotr Strus (15-5-2), który ponownie rozpoczął drogę do tytułu mistrzowskiego ACA w wadze do 84 kilogramów.

Bez zmian na szczycie wagi półśredniej, gdzie wciąż znajduje się Aslambek Saidov (23-6). Na drugą pozycję awansował Daniel Skibiński (14-5), mistrz organizacji Babilon MMA, natomiast podium zamyka David Zawada (17-5), który w ostatniej walce w fenomenalny sposób odprawił faworyzowanego Abubakara Nurmagomedova.

Ze względu na brak aktywności, szczyt wagi lekkiej opuścił Mateusz Gamrot. Korzystają na tym pozostali zawodnicy tej kategorii. Aktualnie na pierwszym miejscu znajduje sie Marcin Held (26-7), poniżej Mateusz Rębecki (10-1), a podium zamyka Marian Ziółkowski (21-7-1).

Podobnie, jak w wadze lekkiej, również w wadze piórkowej Mateusz Gamrot opuszcza ranking przez brak aktywności. Dodatkowo między innymi Marcin Wrzosek czy Roman Szymański przeszli do kategorii lekkiej, na czym korzysta aktualny lider, mistrz organizacji FEN i Babilon MMA, Daniel Rutkowski (9-2). Pod „Rutkiem” były mistrz FEN, Adrian Zieliński (19-9), a na najniższym stopniu podium Filip Wolański (11-4).

Na podium kategorii koguciej ostatni pretendent do tytułu mistrzowskiego KSW w tej wadze Damian Stasiak (11-7), powracający do rankingu Jakub Wikłacz (9-2-1) oraz powracający do walki o miano pretendenta do pasa, który jest aktualnie w posiadaniu Antuna Racica, Sebastian Przybysz (6-2).

Na szczycie rankingu kobiet bez zmian. Pierwsze miejsce wciąż należy do Joanny Jędrzejczyk (16-3), „oczko” niżej znajduje się Karolina Kowalkiewicz (12-5), a najniższy stopień podium zajmuje Ewelina Woźniak (3-0).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.