Dwaj czołowi menadżerowie świata MMA, Ali Abdelaziz i Abe Kawa według portalu MMAJunkie mieli wdać się w drobną bójkę na zapleczu wczorajszej gali PFL w Las Vegas.

Wielu naocznych świadków prosząc redakcję o zachowanie anonimowości, potwierdziło zajście pomiędzy dwoma czołowymi menedżerami MMA, Ali Abdelazizem i Abe Kawą.

Organizacja PFL również potwierdziła, że za kulisami gali w Mandalay Bay Events Center doszło do incydentu, ale nie podała żadnych szczegółów dotyczących tego zajścia.

„Zdajemy sobie sprawę, że na zapleczu miał miejsce incydent. Poszliśmy to sprawdzić. Policja i ochrona hotelu zajęły się tym, a my skontaktujemy się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących tego zajścia.”

Stołeczny Departament Policji w Las Vegas przekazał portalowi MMA Junkie następujące oświadczenie:

„Dwie osoby wdały się w drobną przepychankę, podczas której doszło do pobicia. Policjanci będący na miejscu, podczas dochodzenia zatrzymali tymczasowo jedną z osób. Osoba ta złożyła wyjaśnienia, dostała mandat po czym została zwolniona. Nie podjęto żadnych działań wobec drugiej osoby, która również współpracowała z Policją. U żadnej z osób nie było widać znaczących obrażeń”.

Jeśli te informację się potwierdzą, będzie to już trzeci podobny incydent z udziałem kontrowersyjnego menadżera Khabiba Nurmagomedova, Aliego Abdelaziza na galach organizacji WSOF / PFL.

Podczas poprzednich wydarzeń, Abdelaziz miał zaatakować jednego z kibiców będących na hali za to, że siedział podczas śpiewania amerykańskiego hymnu oraz uczestniczył w bójce na widowni z braćmi Diaz podczas gali WSOF 22, co widać na poniższym filmie wideo:

To niestety nie jedyne publiczne incydenty kontrowersyjnego Abdelaziza. Zaledwie kilka dni temu w  rozmowie z Brettem Okamoto przyznał, że będzie musiał pojawić się na komisariacie policji aby złożyć wyjaśnienia w sprawie ataku w publicznym miejscu  na Colby`ego Convingtona, w momencie kiedy wokół stali postronni ludzie.

Jeden z użytkowników Twittera będący na gali PFL 7 podzielił się filmem wideo na którym widać kłótnie grupy osób, w tym według zamieszczonego na nim opisu, byłego mistrza UFC Anthony`ego Pettisa oraz Aliego Abdelaziza.

Zarówno Ali Abdelaziz jak i Abe Kawa odmówili komentarza w tej sprawie.

Ali Abdelaziz to założyciel grupy promotorskiej Dominance MMA, która reprezentuje interesy takich zawodników jak min. Khabib Nurmagomedov, Kamaru Usman, Henry Cejudo, Frankie Edgar czy Cody Garbrandt. Jest to obecnie największa stajnia menadżerska w organizacji UFC. Ma również bardzo dobre relacje z organizacją PFL dla której pracował w przeszłości Abdelaziz.

Abraham Kawa to wiceprezes grupy menadżerskiej First Round Management którą założył wspólnie ze swoim bratem Malki Kawa. Reprezentuje interesy zawodników NFL oraz takich gwiazd MMA jak Jon Jones, Jorge Masvidal czy Yoel Romero. Grupa ta była odpowiedzialna za pierwszy w historii transfer zawodników MMA pomiędzy czołowymi organizacjami – UFC oraz One Championship podczas której wymieniono Bena Askrena na Demetriousa Johnsona.

30 KOMENTARZE

 1. "iPhone 11 Pro Max quality":frankapprove:

  Tak bardziej serio to uważam że Ali kiedyś skończy w pierdlu albo go wypierdolą z USA. Coś kiedyś wypłynie. Jest tyle dymu w okół tego gościa, że to kwestia czasu.

 2. jest na pasku hamburgerowych służb :rutekajak:

  Czasem mam wrażenie że tylko dzięki temu on się w miarę kontroluje.

  On w ogóle opuszcza teren USA czasem ?

 3. "bojka" to chyba stwierdzenie na wyrost troche, przeciez ten Abdul pozamiatalby tym Abrahamem i to bardzo szybko

 4. "bojka" to chyba stwierdzenie na wyrost troche, przeciez ten Abdul pozamiatalby tym Abrahamem i to bardzo szybko

  No jakieś przepychanki i jedno uderzenie to też w sumie bójka. Myślę że tak to właśnie wyglądało, wiadomo jak jest tyle ludzi obok ciebie plus ochroniarze to nie będzie nic się poważnego działo ale zachowanie i tak fatalne. 

  Btw

 5. No jakieś przepychanki i jedno uderzenie to też w sumie bójka. Myślę że tak to właśnie wyglądało, wiadomo jak jest tyle ludzi obok ciebie plus ochroniarze to nie będzie nic się poważnego działo ale zachowanie i tak fatalne.

  Btw

  Jezu tylko nie on. Nie ma kogoś innego akurat tego typa ciężko mi poważnie traktować xD

 6. Jezu tylko nie on. Nie ma kogoś innego akurat tego typa ciężko mi poważnie traktować xD

  W sensie że dalej nie wypuścił podcastu 😀 ?

 7. ali chcial sie popisac przed tysonem

  Widze ze juz przybral za wczasu wiezienne wdzianko, ewentualnie psychiatryczne:lol:

 8. W sensie że dalej nie wypuścił podcastu 😀 ?

  On jest skrajnie nieobiektywny i znany jest tylko z tego że pisze o Alim xD

 9. Mnie tylko zastanawia, jak taki ultra zjeb założył normalną profitującą – i jeszcze sporą – firmę. I namówił tylu zawodników do współpracy, skoro od razu widać jaka to parówa

 10. Szkoda że przy Kawie nie było jednego z jego zawodników, np Romero. Ciekawe czy wtedy łajzelaziz byłby w stanie wyskoczyć.

 11. Szkoda że przy Kawie nie było jednego z jego zawodników, np Romero. Ciekawe czy wtedy łajzelaziz byłby w stanie wyskoczyć.

  Wyskoczyć tak, ale wylądować po tym już nie 😀

 12. Mnie tylko zastanawia, jak taki ultra zjeb założył normalną profitującą – i jeszcze sporą – firmę. I namówił tylu zawodników do współpracy, skoro od razu widać jaka to parówa

  Jemu nie można odmówić zaradności i talentu do załatwiania spraw.

 13. Wyskoczyć tak, ale wylądować po tym już nie 😀

  Właśnie mógłby wylądować… twardo

  Romero nie lubię, ale jakby takiemu chujazizowi zafundował przelot Cuban Airlines, szanowałbym chłopa dozgonnie i już bym złego słowa o nim nie napisał 🙂

 14. Mnie tylko zastanawia, jak taki ultra zjeb założył normalną profitującą – i jeszcze sporą – firmę. I namówił tylu zawodników do współpracy, skoro od razu widać jaka to parówa

  Jednym z powodów może być system piramidy finansowej jaki podobno działa u Aliego. Zawodnicy dostają procent od każdego innego ściągniętego zawodnika i od kolejnego którego ściągnie ten itd w dół piramidki. Może też być na żywo super czarującym gościem z mega układami w UFC i jeszcze lepszymi w bardzo dobrze płacącym PFL. Jak jesteś zawodnikiem to ma sens, chcesz zarabiać jak najwięcej kasy i mieć jak najlepsze walki. Ali pokazał że to drugie potrafi ogarniać bardzo dobrze.

 15. Jednym z powodów może być system piramidy finansowej. Zawodnicy dostają procent od każdego innego ściągniętego zawodnika i od kolejnego którego ściągnie ten itd w dół piramidki. Może też być na żywo super czarującym gościem z mega układami w UFC i jeszcze lepszymi w bardzo dobrze płacącym PFL. Jak jesteś zawodnikiem to ma sens, chcesz zarabiać jak najwięcej kasy i mieć jak najlepsze walki. Ali pokazał że to drugie potrafi ogarniać bardzo dobrze.

  Ale to są wojownicy, prawi ludzie! mają stój etos samuraja, kręgosłup moralny…

 16. Ale to są wojownicy, prawi ludzie! mają stój etos samuraja, kręgosłup moralny…

  A to nie jest tak, ze każdy wojownik ma swoje bushido? 🙂 Tak przynajmniej mówił jeden z mistrzów krs1

 17. Zakulisowa bójka pomiędzy czołowymi menadżerami MMA

   

  Eeee, myślałem że to Kowalik się napierdalał a to jakies azizi.

 18. Ciekawy art na temat Abdelaziza. Swego czasu ofiarą jego praktyk padł między innymi Jan Błachowicz który mając podpisany kontrakt z WSOF nie mógł dostać walki "bo nie był w jego stajni"

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.