Dziennikarze Wall Street Journal podali informację według której firma Endeavour czyli właściciel UFC zmierza w kierunku wejścia na giełdę. Może to oznaczać, że po raz pierwszy w historii, organizacja UFC zostanie zmuszona do ujawnienia liczb i tego jak funkcjonuje ich biznes.

UFC jako prywatna firma nie była zobowiązana do ujawniania swoich ksiąg, wszystko się jednak zmieni po emisji akcji na giełdzie papierów wartościowych. Według raportu WSJ, Endeavour złożyła odpowiednie dokumenty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty na akcję (IPO) jeszcze w tym roku.

Podczas tzw. pierwszej oferty publicznej, spółka po raz pierwszy kieruje propozycję nabycia akcji do szerokiego kręgu inwestorów. Celem takiego działa jest zebranie przez prywatną firmę pieniędzy z rynku wśród osób wierzących w późniejszy sukces firmy.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie akcji do obrotu na giełdzie papierów wartościowych a uzyskane pieniądze mają zostać przeznaczone głównie na rozwój działalności filmowej agencji.

O takim kroku firmy Endeavour mówiło się już od czasu przejęcia UFC w 2016 roku. W sierpniu 2017 roku, wartość firmy wyceniana była na 6.3 miliarda dolarów.

Firma Endeavour LLC, to międzynarodowy gigant w branży rozrywki i marketingu, który jest właścicielem między innymi największej hollywoodzkiej agencji talentów oraz organizacji Ultimate Fighting Championship którą kupiło od braci Feritta w 2016 roku za oszałamiającą sumę 4 miliardów dolarów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.