lorenzo

Po tygodniach zaprzeczeń można już śmiało powiedzieć, że organizacja UFC została sprzedana za kwotę 4 miliardów dolarów. W poprzednim porządku, bracia Lorenzo oraz Frank, posiadali 80 % udziałów w UFC, kupując firmę za 2 miliony dolarów w 2001 roku. Jak informuje LasVegasNow.com, rodzina Fertitta w dalszym ciągu będzie miała swoje udziały, ale ograniczone zostaną one do niewielkiego procenta.

Zgodnie z przewidywaniami, właścicielami zostało konsorcjum WME-IMG. Obie firmy specjalizują się w promowaniu wydarzeń sportowych oraz reprezentują licznych artystów. Lorenzo Fertitta zostanie na stanowisku prezesa przez następne 6-8 tygodni w związku z przenoszeniem praw do organizacji – po tym czasie ustąpi jednak ze stanowiska. Rola Dany White’a się nie zmieni. Nadal będzie on głównodowodzącym w UFC, jednak jego procentowy udział również będzie mniejszy (w starym UFC posiadał 8%, a obecnie mówi się o mniejszej liczbie).

Nawet sam Conor McGregor zareagował pisząc, że jest dumny, że mógł startować w organizacji pod przywództwem braci Fertitta:

Więcej informacji pojawi się dziś po południu, kiedy to Lorenzo oficjalnie ogłosi tę nowinę podczas konferencji prasowej.

174 KOMENTARZE

 1. 1. Brak mistrza Lorenzo jako chairmana to katastrofa.

  2. Dla mnie wpis Conora to szydera, gdyż wiadomo, że się nie lubi z Lorenzo (W końcu to Lorenzo wytargał go za uszy z UFC 200).

 2. Jakieś pomysły co z punktu widzenia fana się zmieni?

  Na razie nic nie wiadomo, a już na pewno jakie będą zmiany. Jeśli jednak o pomysły chodzi, to boję się, że nowym właścicielom coś odwali i pododadzą kategorii wagowych czy inny shit.

 3. Na razie nic nie wiadomo, a już na pewno jakie będą zmiany. Jeśli jednak o pomysły chodzi, to boję się, że nowym właścicielom coś odwali i pododadzą kategorii wagowych czy inny shit.

  Jeżeli dodadzą męska 115, czyli dywizję podkarłów, to chyba będą grube jaja.

 4. No to zbliża sie koniec kolejnej dużej organizacji. A właściwie koniec nastąpił kiedy Lorenzo złożył swój podpis na dokumentach sprzedaży. Well done Lorenzo!

 5. Zgodnie z przewidywaniami, właścicielami zostało konsorcjum WME-IMG. Obie firmy specjalizują się w promowaniu wydarzeń sportowych oraz reprezentują licznych artystów.

  Ktoś się orientuje z jakimi wydarzeniami/artystami owe firmy mając coś wspólnego? Może na podstawie tego będzie można trochę bardziej pogdybać co nas czeka….

 6. O kurwusia, niezły news. Czyli pierdolenie o pozywaniu do sądów tych, którzy mówili o sprzedaży, było tylko pierdoleniem. Ciekawe jak się zmieni organizacja, czy nowi właściciele będą chcieli wpływać na decyzję Dany czy mu zostawią wolną rękę.

 7. W najbliższych miesiącach raczej nic się nie zmieni ale potem nie wiadomo. Nie wiem czy braliście udział w fuzjach czy różnego rodzaju przejęciach ale zazwyczaj po jakimś czasie sporo osób idzie out a polityka firmy się zmienia. Jestem naprawdę ciekaw jak to się wszystko potoczy…

 8. Ładna przebitka z 2mln na 4mld w ciągu 15 lat. Mieli łeb na karku, wycofali się w najlepszym momencie. Zobaczymy kiedy przyjdzie i co zrobi "nowa zmiana".

 9. Co z kontraktami, w takim przypadku będą podpisywane na nowo?

  Nie wiemy. Dziś oficjalne ogłoszenie i więcej szczegółów będzie ujawnione.

 10. Oby wyszła z tego #dobrazmiana

  Conor fuksiarz… UFC 202 będzie już promowane na Chiny i PPV będzie miało 1mld wykupień :DC:

 11. Conor fuksiarz… UFC 202 będzie już promowane na Chiny i PPV będzie miało 1mld wykupień :DC:

  Zagadka rozwiązana, skubaniec o wszystkim wiedział i wzorowo przygrał w pręta z 200. W końcu UFC to on :werdum:

 12. Conor fuksiarz… UFC 202 będzie już promowane na Chiny i PPV będzie miało 1mld wykupień :DC:

  Cena ppv – jedna tygodniówka chińskiego pięciolatka.

 13. Nie wiemy. Dziś oficjalne ogłoszenie i więcej szczegółów będzie ujawnione.

  Wiadomo cos o ktorej ta konfa?

 14. Cena ppv – jedna tygodniówka chińskiego pięciolatka.

  Zapłacą obsłudze chińską minimalną, w rinminbi, to i cena wykupienia spadnie na tyle, że mały Chińczyk będzie w stanie pozwolić sobie na PPV 😀

 15. Z biznesowego punktu widzenia ruch Zuffy jak najbardziej uzasadniony.

  W ciągu kilkunastu lat podnieśli wartość swojego produktu z 2 milionów do 4 miliardów USD. Majstersztyk.

  Powoli chyba zaczynało już brakować pomysłów na dalsze pchanie tego wózka. Gala 200 była idealnym momentem na sprzedaż organizacji. Największa i najlepsza w historii (IMO oczywiście nie ale tak została sprzedana), teraz można spokojnie przeliczać 4000000000 $ i zastanawiać się nad nowym projektem.

  A bałagan z Bonesem, kobiecym bantamweight, kiepską męską ciężką, USADĄ itp. biorą na klatę już nowi właściciele.

  Well done Zuffa, jak każdy fan jestem teraz pełen obaw ale rozumiem włoską ekipę.

  Oby czarne wizje się nie spełniły :joer:

 16. Już jest plan na zajebisty event:

  UFC222:大碰撞(仅适用于现金)费多尔VS艾米连科杨斯

  SPOILER
  UFC222: Big Clash (only for Cash): Fedor Emelianenko vs Bolo Yeoung

 17. Już jest plan na zajebisty event:

  UFC222:大碰撞(仅适用于现金)费多尔VS艾米连科杨斯

  SPOILER
  UFC222: Big Clash (only for Cash): Fedor Emelianenko vs Bolo Yeoung

  Kupuje PPV, bez zastanowienia! :bayan:

 18. Zrywać umowę z Reebokiem, dorwać kogoś lepszego albo pozwolić x firm sponsorować zawodników.

  @Cloud say what? Lorenzo z Conorem to fumfle największe chyba, to samo Frank, ja bym powiedział, że on bardziej z Daną się w tym momencie nie lubi, non stop prztyczki na konferencji. Lorenzo od zawsze nazywał go "Irlandzkim Muhammadem Ali", na każde "balety" też chodził właśnie z Ferttitami.

  Nie wiem dlaczego, ale czuję, że to będzie zmiana na plus. Obym się nie mylił.

 19. Jeżeli UFC pod zarządem włochów i Dany zaczął zamieniać się w obwoźny cyrk(Bisping vs Hendo o pas, Cormier vs Silva , Lesnary) to gorzej być już nie może.

  Ci Chińczycy to biznesmeni, prędzej zlikwidują kategorie Myszy niż wprowadzą jeszcze jedną, niższą, wiedząc, że się nie sprzeda.

 20. Zrywać umowę z Reebokiem, dorwać kogoś lepszego albo pozwolić x firm sponsorować zawodników.

  @Cloud say what? Lorenzo z Conorem to fumfle największe chyba, to samo Frank, ja bym powiedział, że on bardziej z Daną się w tym momencie nie lubi, non stop prztyczki na konferencji. Lorenzo od zawsze nazywał go "Irlandzkim Muhammadem Ali", na każde "balety" też chodził właśnie z Ferttitami.

  Nie wiem dlaczego, ale czuję, że to będzie zmiana na plus. Obym się nie mylił.

  Przecież podobno to Lorenzo się wkurzył i to on go wywalił z UFC 200. White tak mówił.

 21. Bardzo jestem ciekaw jak to wpłynie na strategię UFC poza USA. Czy będzie wycofanie się z rynków w Europie poza Wyspami, czy będzie agresywna ekspansja w Chinach i na terenach ONE FC, czy będą drastyczne cięcia i odcinanie kuponów, czy wręcz przeciwnie. Pierwszym decyzjom na pewno przypisywane będzie zbyt duże znaczenie, ale i tak jestem ich bardzo ciekaw 😉

 22. Jeżeli dodadzą męska 115, czyli dywizję podkarłów, to chyba będą grube jaja.

  Przynajmniej Mighty Mouse będzie mógł się pokusić o bycie pierwszym mistrzem jednocześnie w dwóch kategoriach. :DC:

 23. Oby wyszła z tego #dobrazmiana

  Jak ma wyjsc taka dobrazmiana jak u nas to dziekuje, bedziemy wtedy niedlugo ogladac Bellatora

 24. Przecież podobno to Lorenzo się wkurzył i to on go wywalił z UFC 200. White tak mówił.

  WIERZYSZ DANIE???

  Mój kolega @Szady musi Ci coś wytłumaczyć.

 25. Myślę, że to nie są Janusze biznesu i nie porwą się na jakieś drastyczne zmiany mogące zagrozić wizerunkowi UFC. Ale zobaczymy jakie będą szczegóły…

 26. White mówił też że nie sprzedaja UFC :werdum:

  A ja pisałem, że jak on tak pierdoli to sprzedaż klepnięta. #mysticja

 27. Tak pomyślałem, gdy wcześniej przeczytałem, że UFC zostało sprzedane. Moją pierwszą myślą było, że poczekają do UFC 200 i po tym to zrobią. No nic, wizja UFC bez Lorenzo w dłuższej perspektywie wydaje się być słabą opcją. Zobaczymy jednak czy coś dobrego z tego z czasem wyjdzie. Jednak najlepiej by było gdyby White i spółka zostali na swoich miejscach

 28. Ale cos mi sie nie zgadza. Dlaczego mowiny o chinczykach skoro wg google to grupa amerykanska z siedziba w Beverlly Hills. Reprezentuja oni NFL.SPOILER
  William Morris Endeavor (also known asWME) is an American talent agency with offices in Beverly Hills. The company was founded in April 2009, after the merger of theWilliam Morris Agency and the Endeavor Agency. WME represents artists across all media platforms, specifically movies, television, music, theatre, digital and publishing.[1] It also represents the NFL.[2]WME also owns the UFC.[3] The company is run by Co-CEOs Ari Emanuel and Patrick Whitesell.

 29. Czy na pewno nowymi właścicielami UFC są Azjaci?

  Z informacji, które udało mi się na szybko wyszukać o WME IMG Holding wynika, że to grupa kapitałowa z Beverly Hills, powstała jako następstwo William Morris Agency, jednej z bardziej znanych agencji zajmujących się gwiazdorskimi kontraktami. Szefują jej Amerykanie. Chyba, że Chińczycy są tu "nadszefami" :boss:

 30. No nic, wizja UFC bez Lorenzo w dłuższej perspektywie wydaje się być słabą opcją.

  Wprawdzie wiadomo, że UFC rozwijało się między innymi dlatego, że Fertitty trzymali wszystko twardą ręką. Jednak zmiana wcale nie musi być gorsza:

  SPOILER
  Dla nowego managementu, na jedno ich skinienie, Conor przyjedzie na każdą konfę i zatańczy kankana na stole:

 31. Ktoś się orientuje z jakimi wydarzeniami/artystami owe firmy mając coś wspólnego? Może na podstawie tego będzie można trochę bardziej pogdybać co nas czeka….

  Dużo tego mają, odpowiadają za wizerunek NFL i jakiś drużyn NBA.

  Co z kontraktami, w takim przypadku będą podpisywane na nowo?

  W kontraktach masz zapisy, że w przypadku przekształceń Zuffy kontrakty będą nadal obowiązywały z nowym podmiotem. Ale na 99% nie będą przekształcali.

  Zrywać umowę z Reebokiem, dorwać kogoś lepszego albo pozwolić x firm sponsorować zawodników.

  Nowy podmiot (o ile będzie, bo imo maks zmienią nazwę Zuffy) będzie stroną w kontrakcie z Reebokiem.

 32. Przecież podobno to Lorenzo się wkurzył i to on go wywalił z UFC 200. White tak mówił.

  To byla raczej decyzja biznesowa niż prywatne animozje. Kwestie sympatie schodzą w takich kwestiach na drugi plan sądzę.

 33. Ktoś kto kupuje organizacje za 4 miliardy raczej tego nie zepsuje,a wręcz przeciwnie – rozwinie jeszcze bardziej.Warto zauważyć,że prawdopodobnie nowy właściciel zorganizuje takie eventy jak :

  Conor – Aldo 2

  Powrót Rondy

  Powrót Jonesa

  Pewnie wykorzystają Lesnara

  Pierwszą galę w NY

  Walkę Caina o pas

  I jeszcze mnóstwo innych zestawień,za które będziemy dziękować.

 34. Ja nigdzie nie napisałem o Chińczykach. O Chińczykach plotki pojawiły się we wczesnej fazie a jednym z udziałowców miał być najbogatszy Chińczyk Wang Jianlin (Dalian Wanda Group) oraz China Media Capital.

 35. Ja nigdzie nie napisałem o Chińczykach. O Chińczykach plotki pojawiły się we wczesnej fazie a jednym z udziałowców miał być najbogatszy Chińczyk Wang Jianlin (Dalian Wanda Group) oraz China Media Capital.

  Nikt nie zarzuca ze ty napisales:) jesli o moj podt chodzi to odnosi sie do wypowiedzi innych mowiacych juz o ekspansji na Azje i rynek ONE FC

 36. Jeżeli dodadzą męska 115, czyli dywizję podkarłów, to chyba będą grube jaja.

  Czyli dywizję, w której się mieści połowa azjatów, więc nigdy nic nie wiadomo?:joe:

  2. Dla mnie wpis Conora to szydera, gdyż wiadomo, że się nie lubi z Lorenzo (W końcu to Lorenzo wytargał go za uszy z UFC 200).

  Jasne, że szydera. Przy okazji chce od razu od nowych podwyżkę.:KotKapitalista:

 37. Łłłoo kuźwa!

  Albo sprzedali bo mieli dość, albo dlatego, że UFC stanęło i uznali, że więcej nie wyciągną. Jeśli to drugie, to nowi właściciele nie będą mieli łatwego zadania w odzyskaniu zainwestowanych pieniędzy i możemy spodziewać się zmian.  Czy będą spektakularne, wywracające UFC do góry nogami? Jeśli zyski będą zadowalające to pewnie nie. Gorzej jak linia dochodu będzie bliżej czerwonej niż zielonej kreski, wtedy pewnie zaczną kombinować. Zmianę modelu opraw gal jeszcze przeżyję. Zmniejszenie liczby gal i odchudzenie rosteru również(tu to nawet byłbym przyklasnął). Gorzej jak postawią na freak fight, na superfighty a rywalizacja sportowa zejdzie na drugi plan.

  Co ja bym zmienił. Moim zdaniem, fajnym pomysłem byłoby stworzenie obok UFC bliźniaczej organizacji, na której obijaliby się zawodnicy początkujący, nowo zakontraktowani.  Oczywiście z pasami mistrzowskimi, z porządną oprawą i promocją, ale i ze swobodnym przepływem do UFC. Spowodowałoby to zmniejszenie liczby zakontraktowanych zawodników w samym UFC oraz zmniejszenie liczby gal. W UFC nie byłoby miejsca dla szrotu, trudniej byłoby się dostać a fight cardy byłyby okazalsze. Drugi roster ułatwiłby promocję, budowanie zawodników. Dodatkowo poluzowałbym politykę antydopingową…

 38. Oby nowi właścicieli byli ogarnięci i nie zrobili z UFC cyrku w stylu KSW. Walki z udziałem celebrytów.  Wyobrażacie sobie walkę o pas pomiędzy Conorem a Ashtonem Kutcher? 😀 😀

 39. Oby nowi właścicieli byli ogarnięci i nie zrobili z UFC cyrku w stylu KSW. Walki z udziałem celebrytów.  Wyobrażacie sobie walkę o pas pomiędzy Conorem a Ashtonem Kutcher? 😀 😀

  Tamtejsi celebryci by tylko eybrechtali taki pomysl bo oni ciagna wieksza kase niz zawodnicy wiec szkoda obijac twarz ktora jest narzedziem pracy i daje grube miliony;) nasze gwiazdli rzucaja sie na latwa kase za zebranie oklepu:D

 40. Tamtejsi celebryci by tylko eybrechtali taki pomysl bo oni ciagna wieksza kase niz zawodnicy wiec szkoda obijac twarz ktora jest narzedziem pracy i daje grube miliony;) nasze gwiazdli rzucaja sie na latwa kase za zebranie oklepu:D

  Jak pokazał przykład Lesnara celebrytom są w stanie płacić znacznie więcej niż zawodnikom :fingers:

  To jedna z największych zagadek teraz – czy nowe władze pójdą w sport jak FEN czy w KSW jak KSW 😎

 41. Jak pokazał przykład Lesnara celebrytom są w stanie płacić znacznie więcej niż zawodnikom :fingers:

  To jedna z największych zagadek teraz – czy nowe władze pójdą w sport jak FEN czy w KSW jak KSW 😎

  Celebryta pokroju Lesnara ktory a Ashtona Kutchera to roznica, o to mi chodzilo;)

 42. Jak pokazał przykład Lesnara celebrytom są w stanie płacić znacznie więcej niż zawodnikom :fingers:

  To jedna z największych zagadek teraz – czy nowe władze pójdą w sport jak FEN czy w KSW jak KSW 😎

  Lesnar to celebryta, który ma najwięcej obron pasa UFC i ostatnio zdominował najmocniej bijącego gościa w dywizji.

 43. Dla Danuty to aż sie łysina świeciła od kłamstw o niesprzedaniu  Ufc! Oby pozbyli sie umowy z reebokiem i wrócili do starego systemu sponsoringu zawodników! Takie małe życzenie ode mnie na początek!

 44. Co wy z tymi chińczykami – Azjaci nie mają z tym nic wspólnego.

  Jestem ciekawe co przyniesie przyszłość. Nowi właściciele zajmują się głównie promocją i reprezentowaniem, więc od strony sportowej i samej mechaniki może nic się nie zmienić. Oby.

 45. Szkoda, że znowu odchodzi na rok, bo trzeba podładować baterię chińskim metanabolem i nie ma czasu na USADA i inne gówna.

 46. Ciekawe, czek wpłynął za UFC 200 i ciekawe czy na pełne 202 się załapią jeszcze.

  Nowa organizacja powinna raczej uważać żeby nie zepsuć a będzie ciężko bo coraz więcej zawodników domaga się lepszych wypłat. Myślę że to najlepszy moment na sprzedaż, zysków już większych nie będzie bo świat generuje coraz nowsze widowiskowe sporty a przy takim businessie pewnie praca jest dzień i noc.

 47. Ale nie rozumiem 1 rzeczy dlaczego to sprzedawali skoro dobrze im szlo?

  Dlaczego mieliby nie sprzedawać? Teraz jest idealny czas na to, właśnie dlatego, że dobrze im idzie.

 48. Dlaczego mieliby nie sprzedawać? Teraz jest idealny czas na to, właśnie dlatego, że dobrze im idzie.

  jak dobrze Ci biznes idzie to go raczej nie sprzedajesz ;d Ja bym swojego dziecka nie sprzedal za skurwysyn.

 49. Ale nie rozumiem 1 rzeczy dlaczego to sprzedawali skoro dobrze im szlo?

  Żeby teraz w spokoju do końca życia klepać murzynki po tyłkach na tropikalnych wyspach popijając przy tym drinki z kokosa.

 50. WIERZYSZ DANIE???

  -"kobiety nigdy nie zawalczą w UFC"

  -"nigdy nie sprzedamy UFC"

  -"Anderson nie zawalczy z Cormierem"

  MysticDana

 51. -"kobiety nigdy nie zawalczą w UFC"

  -"nigdy nie sprzedamy UFC"

  -"Anderson nie zawalczy z Cormierem"

  – "Brock Lesnar nie wraca"

 52. Ale nie rozumiem 1 rzeczy dlaczego to sprzedawali skoro dobrze im szlo?

  Tak jak @Cloud napisał,to jest idealny moment na sprzedaż.Rozgłos na cały świat za sprawą UFC 200,a co do tego czy idzie im dobrze to warto się zastanowić – zrobili rewolucję z USADA,ich największe gwiazdy wpadają na dopingu,inne gwiazdy zaczynają przegrywać,pasy zmieniają właścicieli,są cały czas krytykowani za deal z Reebokiem,kilku zawodników zacznie przechodzić na emerytury ze względu na wiek,spada popularność TUFa i jeszcze pewnie milion innych rzeczy można znaleźć.

 53. Tak jak @Cloud napisał,to jest idealny moment na sprzedaż.Rozgłos na cały świat za sprawą UFC 200,a co do tego czy idzie im dobrze to warto się zastanowić – zrobili rewolucję z USADA,ich największe gwiazdy wpadają na dopingu,inne gwiazdy zaczynają przegrywać,pasy zmieniają właścicieli,są cały czas krytykowani za deal z Reebokiem,kilku zawodników zacznie przechodzić na emerytury ze względu na wiek,spada popularność TUFa i jeszcze pewnie milion innych rzeczy można znaleźć.

  W wielkim skrócie: lepiej sprzedać teraz i mieć kupę forsy niż siedzieć na powoli tonącym okręcie, aż w końcu będzie trzeba albo do interesu dokładać, albo go zwinąć. :beer:

 54. jak dobrze Ci biznes idzie to go raczej nie sprzedajesz ;d Ja bym swojego dziecka nie sprzedal za skurwysyn.

  Sprzedajesz kiedy idzie ci źle i nikt nie będzie chciał go kupić?

  No i myślę, że to znaczne nadużycie, że UFC jest ich dzieckiem. Dziecko to sprzedało WOW Promotions w 2001 roku.

 55. Każdy sport i każdą ligę dopada stagnacja czy spadek oglądalności. Hasło "najszybciej rozwijający się sport świata" jest największym bullshitem co udowodniły statystyki, że więcej kibiców zyskują już istniejące sporty i ligi niż MMA. Sprzedali więc w okresie największego prosperity i to jest bardzo dobre biznesowe myślenie. Zarobili jest setki milionów dolarów na tym, a teraz dostali miliardy. Sprzedaż jest bardzo dobrą decyzją, ale fatalną dla fanów.

 56. No to teraz zobaczymy w jaką stronę pójdzie UFC. Chłopaki zaczesali ładną kasę więc albo będą się obijać do końca życia, albo znowu jakiś biznes rozkręcą.

 57. Każdy sport i każdą ligę dopada stagnacja czy spadek oglądalności. Hasło "najszybciej rozwijający się sport świata" jest największym bullshitem co udowodniły statystyki, że więcej kibiców zyskują już istniejące sporty i ligi niż MMA

  Mieli plan wielkiej ekspansji na Europę i Azję, ale kupa im z tego wyszła. Mają rynek Amerykański, chociaż i tak nadal w kilku stanach MMA ma zakaz, mają Brazylię (chociaż widać coraz mniej nowych nazwisk z tego kraju), są na dobrej drodze żeby zagościć na dobre w Meksyku i Australii. W Europie może poza Irlandią nie ma zbytnio pola do popisu, nie ma gdzie sprzedawać PPV. Rosja ze względu na ich specyfikę nie do zdobycia. Pozostają Chiny, Japonia, Indonezja i Indie, przeogromne rynki które trzeba jednak dopieścić, zainwestować sporo kasy. WWE obecnie nastawia się właśnie na Azje, przecież tam żyje 60% ludności naszej planety. W Indiach średnia widownia spotkań ligowych w piłce nożnej, to 80.000 widzów. Kosmos. Chiny są trudniejsze do przejęcia ze względu na specyfikę kulturową i polityczną, ale Indie to olbrzymi rynek odbiorców. Nowy właściciel wydaje się mieć dobre relacje z mediami globalnymi, a właśnie na współpracy z mediami można zdobywać nowe rynki.

 58. W wielkim skrócie: lepiej sprzedać teraz i mieć kupę forsy niż siedzieć na powoli tonącym okręcie, aż w końcu będzie trzeba albo do interesu dokładać, albo go zwinąć. :beer:

  Okręt może nie tonie (tego nie wiemy – przede wszystkim nie wiemy jakie wyniki finansowe notuje organizacja), ale na pewno ma jakieś swoje problemy. UFC doszło do momentu, gdy (prawdopodobnie) nieźle zarabia, ale żeby się dalej rozwijać (i kosić jeszcze więcej hajsu na całym globie) może potrzebować sporego finansowania, a poza tym jego europejskie i azjatyckie przedsięwziecia mogą wcale nie przynieść oczekiwanych rezultatów finansowych. Dlatego lepiej było sprzedać, dopóki nieźle się kręci.

 59. W Indiach średnia widownia spotkań ligowych w piłce nożnej, to 80.000 widzów.

  Podaj zrodlo z ktorego wziales ta srednia.

 60. Podaj zrodlo z ktorego wziales ta srednia.

  Ja przeczytałem, że średnia to jakieś 24 tysie, więc gość popłynął trochę

 61. Ja przeczytałem, że średnia to jakieś 24 tysie, więc gość popłynął trochę

  wlasnie na szybko sprawdzilem 2 ligi z Indii Indian Super League gdzie byla srednia 27,111 i I-league gdzie podany najlepszy wynik to 62,342 osoby. Robi wrazenie ale to ciagle nie srednia 80000

 62. Skąd wiesz?

  Bo zawsze tego typu decyzje nie są najlepsze dla kibiców. Ludzie raczej nie lubią zmian, a stara ekipa wie najlepiej czego chcą fani, bo prowadzili ten biznes od początku. Nowa ekipa zwykle dopiero się wdraża, wprowadza chaos czy nikomu niepotrzebne usprawnienia. Ile już razy się z czymś takim spotkaliśmy, że nowy zarząd wszystko komplikuje?

 63. (tego nie wiemy – przede wszystkim nie wiemy jakie wyniki finansowe notuje organizacja)

  Wiemy

  ale na pewno ma jakieś swoje problemy

  400 mln kredytów w DB, ale ponieważ są zabezpieczone na udziałach, to te 4 mld zawierają spłatę kredytu, czyli dla Ferttitów i White przypada 4 mld – 400 mln kredytu w DB.

  chociaż i tak nadal w kilku stanach MMA ma zakaz

  Wszystkie stany zalegalizowały MMA. Nowy Jork był ostatnim stanem który zalegalizował.

  W Europie może poza Irlandią nie ma zbytnio pola do popisu, nie ma gdzie sprzedawać PPV.

  Specyfika rynku – widz europejski nie jest przyzwyczajony do PPV.

  WWE obecnie nastawia się właśnie na Azje, przecież tam żyje 60% ludności naszej planety.

  To dlaczego nie robią tam żadnych eventów, ani nie ściągają azjatyckich gwiazd. WWE ma wyjebane na wszystko z wyjątkiem USA i Kanady.

 64. Ememarocks niech kupi UFC

  Lepiej jakby KSW złożyło oferte. I zaraz za nimi FEN, na Twitterze oczywiście.

 65. JAKIE ZMIANY PYTACIE ?

  Oktagony z tektury

  Rękawice z papieru

  i gale będą odbywały się pod jednorazowymi gigantycznymi namiotami z worków foliowych

 66. Myślę, że warto poczekać do jakiegoś komunikatu nowego właściciela, na razie powstają teorie budowane na podstawie zdawkowej informacji o sprzedaży firmy. Rewolucję zapowiadało by  odejście White, a na to się nie zanosi.

 67. Skoro zarzadza dalej Danka ta chyba jakiegoś przewrotu nie będzie, może zwiększa liczbę krajów, zrezygnują z TUFa…

  W ogóle to są Anerykanue czy Chińczycy?

 68. O której więcej informacji? Nie wydaje mi się, żeby jakoś na siłę pchali galę do Chin, wiedzą że w Stanach zarobią więcej. Ewentualnie na rynek chiński darmowa transmisja, pościągają zawodników i max 1 gala w roku. Stawiam na koniec TUFa w obecnej formie, myślę że Joe i Dana zostaną, więc wizualnie będzie to wyglądało podobnie. Odbiór kibiców może się pogorszyć, bo w Stanach obawiają się Chińczyków, którzy rozkupują ich cały rynek, mam tam rodzinę i sporo znajomych, oni mają podobne obawy jak w Europie z ciapakami. Tak jakby KSW wykupił teraz jakiś Ahmed.

  Jednakże jak skończą z TUFem (przynajmniej na jakiś czas), wywalą część zawodników, zrezygnują z USADA to powinni sobie radzić. Kontrole antydopingowe oczywiście w pewnym stopniu muszą być, ale przez nieumiejętność obchodzenia USADA niektórzy zawodnicy odstawiając koks stają się o wiele bardziej podatni na kontuzje, co rozwala ostatnie gale. Swoją drogą Bellator staje przed gigantyczną szansą, jeśli się okażą rekinami biznesu to mogą przejąć rynek, chociaż zdecydowanie wątpię.

 69. O której więcej informacji? Nie wydaje mi się, żeby jakoś na siłę pchali galę do Chin, wiedzą że w Stanach zarobią więcej. Ewentualnie na rynek chiński darmowa transmisja, pościągają zawodników i max 1 gala w roku. Stawiam na koniec TUFa w obecnej formie, myślę że Joe i Dana zostaną, więc wizualnie będzie to wyglądało podobnie. Odbiór kibiców może się pogorszyć, bo w Stanach obawiają się Chińczyków, którzy rozkupują ich cały rynek, mam tam rodzinę i sporo znajomych, oni mają podobne obawy jak w Europie z ciapakami. Tak jakby KSW wykupił teraz jakiś Ahmed.

  Jednakże jak skończą z TUFem (przynajmniej na jakiś czas), wywalą część zawodników, zrezygnują z USADA to powinni sobie radzić. Kontrole antydopingowe oczywiście w pewnym stopniu muszą być, ale przez nieumiejętność obchodzenia USADA niektórzy zawodnicy odstawiając koks stają się o wiele bardziej podatni na kontuzje, co rozwala ostatnie gale. Swoją drogą Bellator staje przed gigantyczną szansą, jeśli się okażą rekinami biznesu to mogą przejąć rynek, chociaż zdecydowanie wątpię.

  Przecież to nie Chińczycy wykupili UFC tylko Amerykanie.

 70. Przeczytałem już tutaj tyle teorii, a jak przyjdzie co do czego to nie zmieni się kompletnie nic poza właścicielami. :boss:

 71. Such is the popularity of the company that it drew interest from a number of suitors, including big Chinese media players that reportedly included the Dalian Wanda Group, which owns the AMC theater chain, and China Media Capital, which owns stakes in pro sports teams like the Manchester City soccer club.

  But it was WME-IMG, which already represents stars like Ms. Rousey in media rights and has represented U.F.C. itself, that emerged victorious. For the Hollywood colossus, which is led by Ari Emanuel and Patrick Whitesell, acquiring U.F.C. is the latest step in creating a huge stable meant to command digital media.

  The agency has gained financial firepower for such deals, taking investments this year from the Japanese telecommunications giant SoftBank and the mutual fund titan Fidelity.

  WME-IMG has already taken steps into the sports world, buying the Professional Bull Riders league last year. Still, U.F.C. is a much bigger step in the agency’s goal to become a platform for content, to which it can apply a host of levers — from marketing to talent management to television and digital distribution.

  Though WME-IMG represents Ms. Rousey and other combatants in their endorsements and movie deals, the agency will not get involved in the actual pay negotiations with athletes, according to the people with direct knowledge of the matter.

  Backing the agency are Silver Lake, which led the merger of WME and IMG nearly three years ago and which has long pushed portfolio companies to become bigger through acquisitions, and K.K.R., which has often worked with Silver Lake on major investments like the takeovers of GoDaddy and the chip maker Avago.

  Both firms will own minority stakes in U.F.C.

  Mr. Dell has been allied with Silver Lake since the investment firm helped him take his computer empire private in 2013, and then aided him in buying the data storage company EMC last year in what was the biggest-ever takeover in technology. Mr. Dell’s firm, MSD Capital, will own preferred shares in the sports league, which will essentially pay out interest.

  http://www.nytimes.com/2016/07/11/business/dealbook/ufc-sells-itself-for-4-billion.html

 72. Dana  :bayan:USADA doprowadza UFC do upadku , w ciężkiej większość to emeryci którzy " lada dzień " odejdą , półciężka to szkoda gadać , w średniej patola drabinkowa , ww i LW jeszcze na dobrym poziomie , w 66 telenowela z conorem  $$$ w 61 Faber będzie jeszcze 10 x dostawał TS z cruzem a 57 mysza bez rywali kiedyś musiało to się stać

 73. Przecież to nie Chińczycy wykupili UFC tylko Amerykanie.

  Byłem na wyjeździe, przed cały czas mówiono o Chińczykach a tutaj WME. Hmm, dziwna sprawa.

 74. Idealny moment na sprzedaż. A sama firma się i tak nie zmieni. Nie rozumiem tego płaczu za Fertittami.

  Oby Dankę wyjebali.

 75. Ciekawe jak bardzo to wpłynie na samą firmę, częstotliwość gal itp. Joe Rogan już wcześniej zapowiedział odejście jeśli UFC zostanie sprzedane, także zobaczymy…

  Dana robi świetną robotę, jeśli on odejdzie to UFC upadnie.

 76. jak UFC upadnie to KSW przejmie rynek kazdy na bombie bedzie latal xD

  Wtedy kredyt i brać McGregor'a.

 77. Najbardziej mnie cieszy prawdopodobne odejście Rogana, bo gościa absolutnie nie trawię jako komentatora.

 78. Najbardziej mnie cieszy prawdopodobne odejście Rogana, bo gościa absolutnie nie trawię jako komentatora.

  Mnie to najbardziej smuci. Nie wyobrażam sobie UFC bez Rogana. Stann i Anik jedynie są mi w stanie go lekko zastępować.

 79. Mnie to najbardziej smuci. Nie wyobrażam sobie UFC bez Rogana. Stann i Anik jedynie są mi w stanie go lekko zastępować.

  podzielam, chyba zgadzamy sie jak nigdy :DC:

 80. jak dobrze Ci biznes idzie to go raczej nie sprzedajesz ;d Ja bym swojego dziecka nie sprzedal za skurwysyn.

  Richard Branson się nie zgodzi:))

 81. A WME to nie jest przypadkiem amerykańską firmą, tak jak IMG? Bo jeżeli oba podmioty są amerykańskie, to dlaczego mówi się o Chińskim konsorcjum?

  Bo do niedawna cały czas się mówiło o możliwym wykupieniu przez Chinczyków i ludziom tak zostało w pamięci 😆

 82. Byłem na wyjeździe, przed cały czas mówiono o Chińczykach a tutaj WME. Hmm, dziwna sprawa.

  o WME też mówiono

 83. Bo do niedawna cały czas się mówiło o możliwym wykupieniu przez Chinczyków i ludziom tak zostało w pamięci 😆

  Już usunąłem post, bo doczytałem posty Clouda 🙂

  Szkoda, boje się, że trochę się pozmienia w organizacji i to nie koniecznie na dobre. Zuffa i tak była szczęśliwa z zysków jakie im przyniosło UFC i mogli spokojnie zarabiać, a obawiam się, że nowi właściciele zrobią wszystko aby szybko odzyskać chociaż część z zainwestowanych funduszy i to może spowodować spadek poziomu gal i walk..

 84. Richard Branson się nie zgodzi:))

  Sprzedali firmę jak dobrą świnie. Przy niezmienionym poziomie EBITDA zakup UFC będzie się firmie zwracał przez 30 lat.

 85. Sprzedali firmę jak dobrą świnie. Przy niezmienionym poziomie EBITDA zakup UFC będzie się firmie zwracał przez 30 lat.

  Przypuszczenie, czy jest jakieś info? Bo jedyne dane jakie chodziły publicznie to te 600 mln obrotu w 2015 ale nie wiadomo jaka rentowność. Zakładając że jest to 20-25% (w co byłbym skłonny uwierzyć) to tak by wychodziło.

 86. Przypuszczenie, czy jest jakieś info? Bo jedyne dane jakie chodziły publicznie to te 600 mln obrotu w 2015 ale nie wiadomo jaka rentowność. Zakładając że jest to 20-25% (w co byłbym skłonny uwierzyć) to tak by wychodziło.

  Za 2014 EBITDA koło 100, za 2015 pewnie więcej (większy przychód o około 100 mln), przy takim samym proporcjonalnie EBITDA 125 mln, maks co można zrobić to 150 mln. Dane wyciągnięte z Deutsche Banku.

 87. Zakładam, że agencja tego typu skupi się nad rozwojem produktu (przez pracę nad rozpoznawalnością gwiazd UFC) i (przede wszystkim) rozwojem rynku, kluczem będzie sprzedaż praw na nowe rynki.

 88. Podejrzewam, że taka agencja ma sposoby na zarabianie, jakich samotne UFC by nie miało, pewnie wspolpromocja gwiazd z NFL, lepszy dostęp do tv, lepsze uklady z agencjami marketingowymi itp itd. Mając taki portfel sportow/gwiazd/imprez można nieźle żonglować. Pewnie zaraz w "Ballers "pojawi się Dana White

 89. Mnie to najbardziej smuci. Nie wyobrażam sobie UFC bez Rogana. Stann i Anik jedynie są mi w stanie go lekko zastępować.

  Ja wolę właściwie dowolnych innych komentatorów – mam straszną alergię na hiperbolizowanie i ogólną krzykliwość Rogana. Inna rzecz, że bardzo często oglądam gale w ogóle bez dźwięku, bo tak się najbardziej skupiam na walce.

 90. jak dobrze Ci biznes idzie to go raczej nie sprzedajesz ;d Ja bym swojego dziecka nie sprzedal za skurwysyn.

  pewnie dlatego to oni sa teraz miliarderami

 91. jak dobrze Ci biznes idzie to go raczej nie sprzedajesz ;d Ja bym swojego dziecka nie sprzedal za skurwysyn.

  To nie swoje… adoptowane tylko, na odchowanie, teraz poszło na służbę do pana, niech spłaci dług za te lata spania kątem na piecu i wyjadania skwarek z kaszy 🙂

 92. jak dobrze Ci biznes idzie to go raczej nie sprzedajesz ;d Ja bym swojego dziecka nie sprzedal za skurwysyn.

  No i dlatego jestes drobnym gangusem, a Lorenzo z miliardami na koncie trzesie cala Nevada.

 93. Ludzie, którzy chcą sprzedawać firmę jak jej nie idzie to chyba dodawanie i odejmowanie w podstawówce ominęli.

 94. bracia Fertita liczą ten hajs

  troche mnie zdziwiło to gadanie o jakiś chinach na pierwszych stronach tematu ale widze że doszliście do tego sami że się to nie zgadza xd

 95. Czy MMACartel jako potentat w branży MMA szarpnęło jakieś udziały? Tak chociaż z 10%?

  Odkupili 10 % z tego, co posiada Conor. Latwo obliczyc :DC:

 96. Boję się tej zmiany. Nie wiadomo jaki pomysł na UFC będą mieli nowi właściciele. Dana niby zostanie na swoim miejscu, ale nie wiadomo jak będą wyglądać jego relacje z prezesem. Mam nadzieję, że UFC nie pójdzie jeszcze bardziej w kierunku show coraz mniej opierającym się na sporcie.

 97. Plotki się potwierdziły. Zobaczymy co dalej. Przy tak dużych transakcjach nie oczekiwałbym gwałtownych ruchów.

 98. Inna rzecz, że bardzo często oglądam gale w ogóle bez dźwięku, bo tak się najbardziej skupiam na walce.

  Oglądanie gali bez dźwięku to jak… sam nie wiem co. WTF Bolt 😀

 99. Znalazłem listę muzyków/zespołów reprezentowanych przez WME. Takie potencjału do promocji krzyżowej to UFC nigdy nie miało.

  http://www.wmeentertainment.com/0/cta/music/contemporary/roster/

  Bracia Diaz – do teledysków Snoop Dogga

  Sage Northcutt – do Tokio Hotel (@SCStunner idea)

  Konina – Calvin Harris albo inna Groove Armada

  Asia – do Justina Timberlake'a

  Krzysiek Weidman – Tom Petty będzie grał na żywo jak będzie wychodził

  Dla Janka może być John Rzeznik 😉

 100. Znalazłem listę muzyków/zespołów reprezentowanych przez WME. Takie potencjału do promocji krzyżowej to UFC nigdy nie miało.

  http://www.wmeentertainment.com/0/cta/music/contemporary/roster/

  Bracia Diaz – do teledysków Snoop Dogga

  Sage Northcutt – do Tokio Hotel (@SCStunner idea)

  Konina – Calvin Harris albo inna Groove Armada

  Asia – do Justina Timberlake'a

  Krzysiek Weidman – Tom Petty będzie grał na żywo jak będzie wychodził

  Jeszcze Teruto Ishihara (dla niekumatych ten popierdolony Japoniec z dobrą stójką) – PSY

  A co do samej współpracy, to jestem nastawiony bardziej pozytywnie niż do tego chińskiego koncernu, będzie dużo chamskiej przepychanki do murzyńskiego mainstreamu, ale skoro ścierpieliśmy Silva-Cormier, to i to przebolejem

 101. Znalazłem listę muzyków/zespołów reprezentowanych przez WME. Takie potencjału do promocji krzyżowej to UFC nigdy nie miało.

  http://www.wmeentertainment.com/0/cta/music/contemporary/roster/

  Bracia Diaz – do teledysków Snoop Dogga

  Sage Northcutt – do Tokio Hotel (@SCStunner idea)

  Konina – Calvin Harris albo inna Groove Armada

  Asia – do Justina Timberlake'a

  Krzysiek Weidman – Tom Petty będzie grał na żywo jak będzie wychodził

  Sage mi bardziej pasuje do Just 5

 102. Dana niby zostanie na swoim miejscu, ale nie wiadomo jak będą wyglądać jego relacje z prezesem.

  Yahoo Sports reported that Ari Emanuel, co-CEO of WME, is a personal friend of Dana White and co-owners Frank and Lorenzo Fertitta

  Myślę, że się dogadają. 😆

 103. Tak jakby jakis Janusz WWE spytał sie mnie o Ferrtite ktory przychodzi do WWE co bym mu powiedzial?

  A z ciekawości, co byś mu powiedział?

 104. Według mnie nie będzie jakiś znaczących zmian. Po co mają zmieniać dobrze prosperujący biznes?

  Szkoda, tylko jak Rogan odejdzie. Bez niego to nie to samo 🙁

 105. Według mnie nie będzie jakiś znaczących zmian. Po co mają zmieniać dobrze prosperujący biznes?

  Szkoda, tylko jak Rogan odejdzie. Bez niego to nie to samo 🙁

  Mi się tez wydaje, że my jako fani zmian praktycznie nie odczujemy, a niektórzy płaczą jakby UFC miało się zmienić w pro wrestling 🙂

 106. Chuj z UFC, wazne zeby KSW się nie sprzedało

  :DC::DC::DC:

  Chodzą plotki w kuluarach, że KSW ma pójść za 5.

 107. A tak się zarzekali że się nie sprzedają, wszystkich można kupić, trzeba dać tylko dobrą cenę. Może zrzućmy się na Cohones i kupmy 1% albo 0,1% udziałów, będziemy mogli mówić że byliśmy właścicielami UFC :crazy:

 108. A tak się zarzekali że się nie sprzedają, wszystkich można kupić, trzeba dać tylko dobrą cenę. Może zrzućmy się na Cohones i kupmy 1% albo 0,1% udziałów, będziemy mogli mówić że byliśmy właścicielami UFC :crazy:

  Nie da rady Gienek bo ktoś już nas wyprzedził.Podobno Polskie środowisko MMA wpadło na ten sam pomysł,a kasę zbiera Zabor.

 109. Jeśli liczby zaczną spadać to wystarczy zmienić politykę na 'dopingowa' i znowu będą mistrzowie na lata których będzie się promować

 110. Wielbłądów?

  Opon.

  Właśnie wysłałem swoją ofertę. Dwa worki pszenicy, oponę zimową do Stara i choinkę do auta o zapachu kokosa. Spodziewajcie się więcej gal w roku i topowych zawodników. 😉

 111. Czy MMACartel jako potentat w branży MMA szarpnęło jakieś udziały? Tak chociaż z 10%?

  chyba z obiadu Dany :tease:

 112. W kontraktach masz zapisy, że w przypadku przekształceń Zuffy kontrakty będą nadal obowiązywały z nowym podmiotem. (…)

  Nowy podmiot (o ile będzie, bo imo maks zmienią nazwę Zuffy) będzie stroną w kontrakcie z Reebokiem.

  Otóż to, całkowicie zwyczajowa sytuacja w przypadku przekształceń spółek (czyli też przejęć). Następuje sukcesja uniwersalna, czyli wszystkie prawa i obowiązki dotychczasowego podmiotu przechodzą z automatu ze podmiot przejmujący. Dla pracowników i kontrahentów nie zmienia się z dnia na dzień nic 🙂

  A dla nas fanów…no cóż, na początku stawiam na to, że nic się nie zmieni, nie ma się co obawiać. Każdy, nawet najlepszy CEO zanim zacznie wprowadzać zmiany musi dobrze poznać przedsiębiorstwo, produkt itd. W takich przejęciach nie ma nigdy żadnych rewolucyjnych zmian ad hoc, bo firma działa i celem nie jest psucie tego, tylko z czasem sprawienie, by działała lepiej.

  To tylko w polityce tak jest, że się wchodzi na pełnej kurwie, tak samo jak PiS się nie pierdoli i czyści cały zakład do poziomu brygadzisty. Ale to nie jest przedsiębiorstwo, oni nie mają żadnego pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek, a poza tym mają to w dupie, jaki zrobią finalnie bajzel i czy to będzie w ogóle potem działać i czy będzie przynosić zysk.

  Wracając do UFC- na pewno z czasem zaczną się zmiany, to nieuniknione. A w jakim kierunku pójdą – tylko czas pokaże.

  wystarczy zmienić politykę na 'dopingowa' i znowu będą mistrzowie na lata których będzie się promować

  Od tego to bym zaczął, po co sobie samemu zakładać pętlę na szyję? Wystarczą te obowiązkowe, wyrywkowe testy robione przez komisje stanowe. NFL też nie ma żadnych dodatkowych testów.

  Współpraca z USADA to tylko KOSZTY KOSZTY KOSZTY, gorszy performance zawodników, gorsze fightcardy, mniejsze zyski, a poza tym złamane kariery i życiorysy.

  W zamian UFC ma jedynie wątpliwej jakości, znikomą poprawę wizerunku.

  ktoś już nas wyprzedził.Podobno Polskie środowisko MMA wpadło na ten sam pomysł,a kasę zbiera Zabor.

  No to nie mamy szans, bo on płaci w biletach FENu. Nikt z nas tego nie przebije.

 113. Świetny biznes zrobili bracia Fertitta. Super czas na sprzedaż i niesamowity zwrot z inwestycji. To czy zostanie Rogan czy Dana to nie ma znaczenia. Część z Was widzę się mocno boi zmian w życiu, bo co dla Was zmieni wymiana tych postaci? Przecież to zawodnicy walczą i to dzięki nim ta organizacja wygląda jak wygląda. O ile nie mogę słuchać Rogana w wywiadach po walkach, bo zadaje w kółko te same dwa pytania, to zdecydowanie wolę go niż tych dwóch miszczów z Extreme. Ale jak go nie będzie, to trudno. Przyjdzie ktoś inny. Tak samo Dana. W kółko ktoś na niego narzeka, że kłamie, że promuje swoich przydupasów, itd. A teraz jak może zniknąć to płacz, że go może nie być w UFC. Jak nie on to będzie ktoś inny. To on się powinien martwić, a nie kibice.

  Nawet jeśli UFC będzie źle prowadzone i upadnie, albo zamieni się w rozrywkę nastawioną na freaki na rynku azjatyckim czy innym to także będzie dobrze. Rynek nie znosi próżni i z punktu widzenia fana będzie tylko lepiej. Zawodnicy będą dalej walczyli i czy to będzie UFC, Bellator czy FEN to dla nas nie ma żadnego znaczenia. Jedynie ma to znaczenie dla właścicieli i samych zawodników.

  Obecnie UFC jest największą marką, ale nie ma co się do niej przywiązywać czy liczyć na to, że będzie trwała wiecznie. Być może nawet byłoby lepiej, gdyby upadli. Nie wiadomo. Nie ma co się do nich przywiązywać i podniecać faktem sprzedaży, chyba że ma się udziały w Zuffa. Dla widza każde rozwiązanie należy rozpatrywać jako szansę na zmianę tego zabetonowanego rynku, na który przecież tak narzekacie. Przecież mnóstwo było komentarzy, że to nie to samo UFC co kiedyś, że kiedyś to była liga mistrzów, że reebok, że USADA, że za dużo gal, że zatrudniają cieniaków, że Conor, PVZ czy Sage. Powodów było tysiące. Więc nie ma co lamentować. Należy się cieszyć, że może coś się zmieni na lepsze. A jak nie to trudno. Inni będą mieli szansę na zawojowanie rynku. Dla klienta jakim jest kibic MMA nie ma nic lepszego niż konkurencja.

 114. Nie podoba mi się to, jeszcze spierdolą te UFC i co będziemy oglądać

  hehe bardziej juz chyba nie mogą spierdolic 😀

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.