Brendan Allen

Jeden z czołowych pretendentów dywizji średniej UFC, Brendan Allen, nie jest wielkim fanem obecnego mistrza tej kategorii – Dricusa Du Plessisa. Zdaniem Amerykanina, droga Du Plessisa do tytułu była wręcz przepełniona szczęśliwymi uśmiechami losu i czystym fartem.

Dricus Du Plessis pas mistrzowski UFC zdobył na styczniowej gali UFC 297 z rąk Seana Stricklanda. Brendan Allen, który w rankingu wagi średniej sklasyfikowany jest na 7. miejscu, nie uznaje jednak Du Plessisa za prawowitego mistrza. Uważa, że zwycięska seria Afrykanera wynikła z fortunnych wypadków przy pracy, a analizując jego występy można zobaczyć jego prawdziwy obraz jako fightera:

Czy Whittaker wyglądał normalnie w ich walce? Dostawał łomot już od pierwszej półtora minuty. Whittaker nie wyglądał tak luźno i skocznie jak zazwyczaj. Nie wyglądał tak szybko. Wyglądał ociężale i sztywno. Wciąż jest to wygrana. Zdecydowanie masz rację, że było to zwycięstwo nad wielkim nazwiskiem. Nikt nie może tego odebrać, brawa. Ale aż do tamtej pory – bez cienia wątpliwości, na 1000% możemy stwierdzić, że miał łatwą ścieżkę oraz że przegrywał każdą ze swoich walk, aż nie powracał i nie zwyciężał przez finisz.

W niektórych walkach miał strasznie dużego farta. Z Marcusem Perezem Du Plessis przegrywał, a Perez dominował go tak łatwo, że wyprowadził obrotowy łokieć w tym samym czasie, w którym Du Plessis wyprowadzał cios na korpus i akurat trafił nim go w podbródek. Chyba większym farciarzem być nie można.

Sam Brendan Allen szykuje się obecnie do kwietniowego pojedynku z Marvinem Vettorim w pięciorundowej walce wieczoru. To będzie jego trzecie starcie na dystansie pięciu rund, w związku z tym nie widzi problemu w przygotowaniu się do potencjalnej walki mistrzowskiej z Dricusem Du Plessisem:

Zawsze trenuję bez wytchnienia. Nawet nie wiem jak to jest trenować nie na 100%. […] Między trzema a pięcioma rundami zmieniasz tylko plan. Przed trzyrundową walką możesz być trochę bardziej leniwy, przy pięciu rundach nie. Dodajesz różne plany biegowe, ze dwa więcej powtórzenia, ale jak dla mnie – napieram tak samo mocno.

Brendan Allen jest obecnie w serii sześciu zwycięstw z rzędu, w tym pięciu przez poddanie. Spodziewa się, że po wygranej nad Marvinem Vettorim w kwietniu kolejna jego walka będzie już o pas mistrzowski dywizji średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,005 komentarzy 3,090 polubień

Jeden z czołowych pretendentów dywizji średniej UFC, Brendan Allen, nie jest wielkim fanem obecnego mistrza tej kategorii – Dricusa Du Plessisa. Zdaniem Amerykanina, droga Du Plessisa do tytułu była wręcz przepełniona szczęśliwymi uśmiechami losu i czystym fartem. Dricus Du Plessis pas mistrzowski UFC zdobył na styczniowej gali UFC 297 z rąk Seana Stricklanda. Brendan Allen, […]

Odpowiedz polub

click to expand...