Weili Zhang po udanej obronie mistrzowskiego tytułu w starciu z Joanną Jędrzejczyk, celuje w super walkę z mistrzynią wyższej kategorii wagowej, Valentiną Shevchenko.

W jednej z najlepszych walk w historii UFC, w marcu tego roku na gali UFC 248 Weili Zhang pokonała Joannę Jędrzejczyk przez niejednogłośną decyzję. Zawodniczki stoczyły między sobą na pełnym dystansie emocjonujący i wyrównany pojedynek po którym sędziowie orzekli zwycięstwo Zhang.

Chinka po pierwszej udanej obronie mistrzowskiego tytułu UFC w wadze słomkowej jest gotowa na kolejne wyzwania, w tym na super walkę z niepokonaną od czasu przejścia do kategorii muszej Valentiną Shevchenko:

Chcę pozostać niepokonaną mistrzynią wagi słomkowej ale jeśli będzie to możliwe, chciałabym również zmienić wagę na wyższą i zdobyć drugi pas w walce z Valentiną Shevchenko.

30-letnia Weili Zhang w MMA zadebiutowała w 2013 roku, przegrywając przez decyzję z Meng Bo. Do dzisiaj jest to jedyna porażka w karierze Zhang a od niej, Chinka wygrała 21 pojedynków z rzędu. Do organizacji UFC dołączyła w 2018 roku i w pierwszym występie w na gali UFC 227 wypunktowała Danielle Taylor. Następnie pokonała Jessicę Aguilar oraz Tecię Torres, by w kolejnym starciu zdobyć mistrzowski pas demolując w 42 sekundy Jessicę Andrade. Na marcowej gali UFC 248 Zhang stanęła do pierwszej obrony tytułu w walce z Joanną Jędrzejczyk i skutecznie obroniła go po wyrównanym pojedynku.

Shevchenko od czasu przejścia w 2018 roku do wagi muszej wygrała 5 walk z rzędu. Mistrzowski pas zdobyła w walce z Joanna Jędrzejczyk pokonując ją na gali UFC 231 w grudniu 2018 roku. Od tamtej walki trzykrotnie broniła mistrzowskiego tytułu w wadze do 125 funtów pokonując po kolei Jessica Eye, Liz Carmouche i Katlyn Chookagian.

Zobacz również:


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.