W swoim ostatnim poście na Instagramie, popularna zawodniczka organizacji UFC, Paige VanZant sarkastycznie odpowiedziała na słowa walczącego w wadze ciężkiej UFC Curtisa Blaydesa który skrytykował kobiety walczące MMA za wykorzystywanie swojego seksapilu w celach marketingowych.

Blaydes w ostatnim wywiadzie wywołał kontrowersje, zarzucając organizacji UFC, że atrakcyjne zawodniczki MMA są promowane ze względu na ciało a nie umiejętności, jakie prezentują w oktagonie.

ZobaczCurtis Blaydes uderza w żeńskie MMA „Skarżą się na uprzedmiotowienie seksualne, a korzystają z tego”

W kolejnych wpisach na mediach społecznościowych, Blaydes wymienił VanZant i Rachael Ostovich jako przykłady zawodniczek, które według niego są w UFC głównie ze względu na wygląd a nie na umiejętności walki w klatce.  Skrytykował również byłą zawodniczkę UFC a obecnie Invicty FC, Pearl Gonzalez która wdała się z nim w wymianę słowną na Twitterze:

„Tak, wiem o Pearl. Nie jest zbyt dobrą zawodniczką ale pozostaje w grze ponieważ ciągle publikuje zdjęcia z treningów w bikini. Jej umiejętności są dokładnie takie same jakie były 5 lat temu. Chaotyczna bokserka z okropną pracą nóg i przyzwoitym grapplingiem. Zbyt wiele kobiet radzi sobie w branży sportowej przez bycie seksownym, a nie z powodu swoich umiejętności”.

Komentarze Blaydesa spowodowały natychmiastową ripostę Gonzalez która na Twitterze wdała się w przepychankę słowną z zawodnikiem wagi ciężkiej UFC:

„Zawodnik UFC narzeka, że dzięki temu jak wyglądam dalej jestem w branży, a moje umiejętności walki się nie poprawiły. Rozwala mnie to, że jesteś dorosłym człowiekiem i wciąż nie potrafisz wypowiedzieć pełnego zdania”.

„Mam wadę wymowy dlatego moje słowa nie brzmią tak jak powinny, co usprawiedliwia twój brak rozwoju w MMA?” odpowiedział Blaydes.

„To są właśnie wymówki”, odpowiedziała Gonzalez. „Mam na swoim koncie wyrok a I tak przeczytałam więcej książek niż ty ze swoim wykształceniem. Codziennie ciężko pracuję w każdej dziedzinie swojego życia, w tym również w sporcie. Jestem w 100% wytrwała I konsekwentna w moim rozwoju. Twoja opinia jest nieistotna, przestań siać nienawiść człowieku!”

Komentarze Blaydesa sprawiły, że również Paige VanZant postanowiła odpowiedzieć na krytyczne słowa na swoich mediach społecznościowych:

„Dobrze, że jesteśmy takie ładne. Dzięki temu ciosy mniej bolą ale są to za to bardziej seksowne.”

A post shared by (@paigevanzant) on

A post shared by (@paigevanzant) on

A post shared by (@pearlgonzalez) on

A post shared by (@pearlgonzalez) on

Zobacz również: Dlaczego zawodniczka UFC i jej partner publikują w sieci nagie zdjęcia?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.