Urijah Faber: T.J powinien wyjść i przyznać się, że brał EPO

W marcu tego roku świat MMA odwrócił się o 180 stopni od T.J’a Dillashawa (16-4-0). Zawodnik z Kalifornii ujawnił, że nie przeszedł testów antydopingowych USADA i zrzekł się pasa wagi koguciej UFC. Kilka dni po ogłoszeniu decyzji agencji antydopingowej zaakceptował karę dwóch lat zawieszenia za EPO. Do samej sytuacji T.J odniósł się w filmie na mediach społecznościowych, gdzie przyznał się do „namieszania” i obiecał wrócić silniejszy. Jego dawny kolega z sali treningowej, a obecnie wróg Urijah Faber (34-10-0) zabrał głos w programie MMA Tonight, krytykując byłego już mistrza.

PRZYPOMINAMY: Jeff Novitzky wyjaśnia, dlaczego testy na obecność EPO nie są stosowane każdorazowo

Kiedy masz w drużynie kogoś, kto oszukuje w ten sposób, to nie tylko jest to niebezpieczne dla klubu, ale i niesprawiedliwe. Kłamią wszyscy, bo wiedzą, że robił to celowo. Oszukują nie tylko takich gości jak Cody, ale także kibiców.

T.J to mistrz w robieniu z siebie ofiary. Przeszedł do Elevation Fight Team. Spoko idź, nic złego, ale nie rób z siebie ofiary. Conor nazwał go raz wężem, a on to przekręcił w taki sposób, że był wielkim pokrzywdzonym. Teraz stoi w obliczu przyłapania na EPO, co wiąże się z użyciem sterydów. Gość nie ma nawet wyrzutów sumienia. Powinien wyjść i się po prostu przyznać, że brał.

Faber uważa także, że powrót Dillashawa w styczniu 2021 roku nie jest do końca sprawiedliwy, gdyż do tej pory wszyscy zapomną o wpadce dopingowej.

To niefortunne. Ludzie oszukują w sporcie, w którym każdy z zawodników podejmuje wielkie ryzyko, ale może dużo zyskać. Rozumiem, jesteś dzięki temu sławny, ale się sprzedałeś. Złapali cię i musisz pauzować przez rok i kilka miesięcy. Po tym czasie ludzie po prostu o tym zapomną, to nie jest w porządku.

Co więcej „Kalifornia Kid” lekko szokuje, gdyż stwierdza, że TJ po powrocie do rywalizacji będzie prawdziwym potworem, bo przez dwa lata nauczy się jak obejść regułę USADA.

On będzie bestią. Nałoży czapkę naukowca i zrobi z tego zaletę. On gra w taką grę. Ludzie tacy są, kiedy potrafią ruszyć głową i znają sposób na obejście.

11 KOMENTARZE

  1. Świat mma odwrócił się o 360 stopni od TJ'a :razz:utinlaugh:

    Kto jak miał 10-13 lat nie robił takich baboli 🙂 do matury się wyrobi

  2. Rzekłbym nawet, że o 720 stopni się obrócił świat, a myślę, że nie dojebałbym do pieca zbytnio, mówiąc, że nawet o 1080 stopni.

  3. Widzicie czasem za szybko to też nie dobrze 🙂 Nie ma dramatu. Poprawione dzięki :beer:

    "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi" :angel:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.