TJ Dillashaw zawieszony

Dziennikarz Ariel Helwani, poinformował właśnie, że USADA zawiesiła byłego mistrza koguciej TJ-a Dillashawa na dwa lata. Środek jaki został wykryty w jego organizmie to EPO. Dillashaw będzie mógł wrócić dopiero 19 stycznia 2021 roku.

TJ gdy dowiedział się, że znaleziono w jego ciele nielegalną substancję, zrzekł się tytułu mistrzowskiego, który dzierżył od 2017 roku. Jak tłumaczył:

Z szacunku do reszty dywizji, poinformowałem UFC, że dobrowolnie zrzeknę się tytułu, dopóki nie uporamy się z tym kłopotem.

Teraz już wiemy, że z „kłopotem” upora się dopiero jak zawieszenie minie. TJ mistrzem wagi koguciej po raz pierwszy został w 2014 roku po pokonaniu Renana Barao. Po dwóch obronach stracił pas na rzecz Dominicka Cruza. Gdy Cruza ubił Cody Garbrandt, w bezpośrednim starciu z nowym mistrzem, górą był z kolei Dillashaw, odzyskując utracone trofeum. Ostatnią walkę TJ stoczył z Henrym Cejudo w superwalce o pas dywizji muszej. Tej walki nie udało mu się zwyciężyć, a teraz zobaczymy go w oktagonie dopiero za dwa lata.

67 KOMENTARZE

 1. Pewnie w suplach miał dosypkę, albo jadł skażone mięsiwo… :einsteinsmoke:

  TJ, ty zjebie::duszenie::

 2. Ktoś się zna na EPO? To prawda?

  Garbrandt już ponad rok temu mówił, że Pillashaw jedzie na EPO. Podobno USADA wprowadziła nowe metody wykrywania EPO i się wydało.

 3. Ktoś się zna na EPO? To prawda?

  To było nadużywane i pewnie dalej jest przez kolarzy. Bardzo podnosi wyrzymałość. Zwiększa liczbę czerwonych ciałek w krwi, które dostarczają tlen do mięśni.

  "Naturalnie" można to podnieść przez trening w wysokich górach. Jak masz badania krwi to masz poziom hemoglobiny i to ten poziom mówi o ilości czerwonych ciałek, jest granica naturalna, jeśli ją przekroczysz to znaczy, że coś brałeś.

  EPO można wykryć.

  Nie bez przyczyny najlepsi biegacze długodystansowi pochodzą z wysokopołożonych płaskowyżów: Etiopia, Kenia (tylko jeden region), Algeria, Maroko.

  Ogólnie TJ zniszczył kariery dwóm zawodnikom: Barao i Garbrandtowi, i skok jakościowy w jego walkach nastąpił przed Barao…

 4. Garbrandt już ponad rok temu mówił, że Pillashaw jedzie na EPO. Podobno USADA wprowadziła nowe metody wykrywania EPO i się wydało.

  Właśnie USADA co rusz wprowadza nowe testy (Jones też pewnie wpadł na nowych), to może nie być pierwsza sankcja.

 5. Prawdopodobnie to jest koniec kariery węża. Gość jak wróci będzie miał już 35 lat i będzie po dłuuuugiej przerwie także pewnie wróci , coś może wygra ale o pasie może zapomnieć.

 6. Zaraz podpisze kontrakt na walkę z Myszą w Japonii.  Stawiam kilo gruszek, że TJ zawalczy w OneFC albo Rizin.

 7. Już witał się z gąską. Miał już wizje, że walczy o 3 pas piórkowej a wyszło tak, że wróci bez kondycji mając 35 lat z opinią oszusta, życie może zajebać w jednym momencie

 8. Zaraz podpisze kontrakt na walkę z Myszą w Japonii. Stawiam kilo gruszek, że TJ zawalczy w OneFC albo Rizi

  Mysza go omijał, bo wiedział co jest grane, dalej kupujecie obsraną zbroję DJa?

 9. Zaraz podpisze kontrakt na walkę z Myszą w Japonii.  Stawiam kilo gruszek, że TJ zawalczy w OneFC albo Rizin.

  niby jak ma podpisac jak ma wazny kontrakt z ufc?

 10. Mysza go omijał, bo wiedział co jest grane, dalej kupujecie obsraną zbroję DJa?

  W Japonii mogą oboje na soku walczyć, nie ma problemu.

 11. niby jak ma podpisac jak ma wazny kontrakt z ufc?

  Zwolnią go. Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie czekał na niego 2 lata.

 12. Już witał się z gąską. Miał już wizje, że walczy o 3 pas piórkowej a wyszło tak, że wróci bez kondycji mając 35 lat z opinią oszusta, życie może zajebać w jednym momencie

  Czy ja wiem czy tak sobie zniszczył życie? Co zarobił jako mistrz to większość fighterów w życiu nie zobaczy takiej kasy. Równie dobrze można powiedzieć, że nie osiągnąłby nigdy tych pieniędzy gdyby nie EPO. Jedyne co zniszczył to opinię i swoją "legendę".

 13. Zwolnią go. Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie czekał na niego 2 lata.

  Kontrakt jest zamrażany. W ten sposób UFC ogranicza konkurencję. kariera TJ'a w mma jest skończona.

 14. Czy ja wiem czy tak sobie zniszczył życie? Co zarobił jako mistrz to większość fighterów w życiu nie zobaczy takiej kasy. Równie dobrze można powiedzieć, że nie osiągnąłby nigdy tych pieniędzy gdyby nie EPO. Jedyne co zniszczył to opinię i swoją "legendę".

  Sam mówił, że bycie goatem jest dla niego najważniejsze, więc raczej "aż legendę".

  Pewnie by oddał większość kasy by to nie wyszło na jaw.

  Nie każda kasa jest warta łatki na resztę życia. Są ludzie co mają wywalone na to, w jego przypadku myślę, że jest rozjebany i już siedzi u psychologa w gabinecie

 15. Może inaczej, poprosi o zwolnienie z kontraktu i dojdą do porozumienia.

  UFC czasem tak robiło ale to jest tylko wyłącznie ich decyzja.

 16. Po co oddał pas i się przyznał, trzeba było iść w zaparte, że to brał bardzo dawno i teraz pulsuje…:beczka:

 17. Zaraz podpisze kontrakt na walkę z Myszą w Japonii.  Stawiam kilo gruszek, że TJ zawalczy w OneFC albo Rizin.

  Nie może dopóki jest związany kontraktem z UFC a ci go nie puszczą.

 18. Nie może dopóki jest związany kontraktem z UFC a ci go nie puszczą.

  Jeszcze nie może ale sadze, że nie będzie czekał dwa lata żeby zawalczyć.  Poprosi o zwolnienie z kontraktu i pewnie je dostanie, chyba że, jest w stanie w UFC zarobić bez walk.

 19. Jeszcze nie może ale sadze, że nie będzie czekał dwa lata żeby zawalczyć.  Poprosi o zwolnienie z kontraktu i pewnie je dostanie, chyba że, jest w stanie w UFC zarobić bez walk.

  Tu raczej chodzi o to, żeby nikt inny poza UFC nie zarobił na nim. . . :fjedzia:

 20. Jeszcze nie może ale sadze, że nie będzie czekał dwa lata żeby zawalczyć.  Poprosi o zwolnienie z kontraktu i pewnie je dostanie, chyba że, jest w stanie w UFC zarobić bez walk.

  Tu raczej chodzi o to, żeby nikt inny poza UFC nie zarobił na nim. . . :fjedzia:

  Poza tym komisje by w takim przypadku następnym razem dojeżdżały UFC jak leci, nikt tam nie jest taki głupi żeby na to pozwolić…

  Jeszcze nie było?:

 21. Zwolnią go. Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie czekał na niego 2 lata.

  pff co za glupota, oczywiscie, ze go nie zwolnia, to bylby niebezpieczny precedens, koksuje, zlapia mnie to ide to innej organizacji, ufc nigdy na to sobie nie pozwoli.

 22. Tak sobie pomyślałem, że TJ zawsze ciął sporo wagi , jego walka z Codym była w Kalifornii i tam też podali, że ciął sporo więcej od Cody'ego. Cos mi się wydaje, że to EPO zawsze brał po to, żeby zniwelować skutki cięcia wagi. No i dawało mu to przewagę, bo przeciwnik musiał jakoś zrównoważyć cięcie wagi i osłabienie kardio…

 23. Garbrandt już ponad rok temu mówił, że Pillashaw jedzie na EPO. Podobno USADA wprowadziła nowe metody wykrywania EPO i się wydało.

 24. Tj dobrze wiedział co wykryli dlatego się nie odwoływał inaczej jest mówić ludziom że w odżywkach miał pokruszony metanabol lub winstrol a inaczej że znajdowało się tam EPO producent musiałby być idiotą żeby substancje za kilka tysi dodawać do puchy za parę dolców

 25. ale amator :jjsmile:

  Nie zgodzę się.

  EPO to czysta profeska, amatorem to można nazwać tego dzbana :

  Stefan sekulić : U reprezentanta Serbii wykryto dwa zakazane sterydy – drostanolon oraz metanabol. Jego powrót do oktagonu UFC będzie możliwy dopiero w październiku 2020 roku, o ile amerykańska organizacja wcześniej nie zwolni Sekulicia.

 26. pff co za glupota, oczywiscie, ze go nie zwolnia, to bylby niebezpieczny precedens, koksuje, zlapia mnie to ide to innej organizacji, ufc nigdy na to sobie nie pozwoli.

  Mir został zwolniony z kontraktu po wpadce, wiec precedens już jest.

 27. Lance Armstrong i doktor Ferrari lubia to:jjsmile: a tak serio to w chuj zaluje bo Waz to moj ulubiony fighter z nizszych kat wagowych. Zleci szybko to zawieszenie. No ale EPO  to juz kurwa nie przelewki i widze ze TJ nie zalowal kasy i poszedl profesjonalnie do tematu.

 28. Mir został zwolniony z kontraktu po wpadce, wiec precedens już jest.

  wanderleia tez zwolnili ale to są wyjątki

 29. Mistrzowie koguciej jak upadają to z impetem.Barao wiadomo, Cruz to najmniej ale nadal…Garbrandt 3 razy znokautowany, TJ przegrał superfight co prawda nie koguciej, ale ekspresowy wpierdol a potem koks

 30. Dla mnie trochę jednak szkoda bo lubiłem go jako zawodnika. Szanowałem za to jak dwukrotnie deklasował Barao przed laty i ogólnie za jego styl walki.

 31. Mir został zwolniony z kontraktu po wpadce, wiec precedens już jest.

  To żaden dowód, w tym momencie kariery to Mirka mogli i bez tego zwolnić.

  Wątpię, żeby Tillashawa zwolnili.z kontraktu, to by było dawanie złego przykładu. Jeśli możesz w razie wpadki sobie gdzieś przejść, ryzyko opłaca się bardziej, nawet jakbyś miał się obijać w KSW. Jeśli przez 2 lata nie możesz walczyć i zarabiać – znacznie mniej…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.