Israel Adesanya i Jon Jones

Jon Jones (MMA 25-1-1NC), mistrz wagi półciężkiej organizacji UFC, w swoim kolejnym boju zmierzy się z Domickiem Reyesem (MMA 12-0). Od dawna jednak mówi się, że w przyszłości Jones może przejść do wagi ciężkiej. Na razie jednak nie wiadomo czy faktycznie Jon zdecyduje się na taki krok i kiedy mógłby on nastąpić. Mike Winkeljohn, trener Jona Jonesa, uważa że decyzja nie jest łatwa, bo po jej podjęciu nie będzie już powrotu. Z drugiej jednak strony Jones może zdecydować się na to, aby zaczekać w wadze półciężkiej do czasu walki z Israelem Adesanyą, mistrzem wagi średniej.

To zależy od Jona i tego jak długo będzie chciał zostać w wadze półciężkiej. Jeśli Jon zdecyduje się pójść wyżej, trudno będzie mu już wrócić. Nie jest łatwo efektywnie podejść do takich zmian wagi. Musimy podjąć decyzję, czy idziemy wyżej i walczymy o pas, czy zostajemy w wadze do 205 funtów i czyścimy ją do czasu, aż Adesanya zechce tu przyjść.

Winkeljohn w rozmowie dla serwisu BJPenn.com powiedział też, jak zapatruje się na starcie Israela z Jonem.

Myślę, że do walki tych dwóch zawodników może dojść, jednak ten młody chłopak musi stać się większy i nabrać masy, bo dziś przy Jonesie jest krasnalem. Dziś Jones ma nad nim ogromną przewagę umiejętności i rozmiarów. Musimy jednak pamiętać, że Israel jest niesamowitym stójkowiczem, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. On ma też dobrą obronę obaleń. Musi jednak nabrać masy zanim pomyśli o walce z Jonem.

Do najbliższej walki Jona Jonesa ma dojść 8 lutego 2020 roku w Houston.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.