Demian Maia, po siedmiu zwycięstwach z rzędu, doczekał się upragnionej walki o mistrzowski pas UFC. Już podczas gali UFC 214 zmierzy się z boju z Tyronem Woodley’em i chociaż Brazylijczyk słynie ze swoich umiejętności parterowych, Ben Askren, mistrz organizacji ONE Championship, który trenuje razem z Tyron Woodley, nie daje Mai szans na sprowadzenie mistrza do parteru. W rozmowie z BJ Penn Radio Askren powiedział:

Uważam, że ta walka nie trafi do parteru. Sprowadzenia Demiana Mai są na podstawowym poziomie. To co on robi dobrze, to że się ich cały czas trzyma. Spójrzcie jednak na jego ostatnie zwycięstwa, on nie musiał walczyć z wysokiej klasy zapaśnikami. Nawet walcząc z Jorge Masvidalem – nie chcę tu powiedzieć, że on nie ma bazy zapaśniczej, nie wiem tego na 100% – ale on chyba nie wywodzi się z zapasów, a potrafił obronić niektóre próby przeniesienia walki do parteru.

Askren dodał, że patrząc zapasy Tyrona Woodley’a, nie potrafi sobie wyobrazić sytuacji, w której Demian Maia sprowadza go do parteru.

Spójrzcie zatem na Tyrona Woodley’a, który ma bardzo mocną bazę zapaśniczą. Ja zwyczajnie nie dostrzegam takiego scenariusza, w którym Demian Maia sprowadza Tyrona na ziemię.

 

 

 

16 KOMENTARZE

 1. Zgadzam sie z Askrenem, rowniez uwazam, ze Maia nie da rady sprowadzic Woodleya i zostanie ubity jak kotlet schabowy przy probach przeniesienia walki do parteru.

 2. Obiektywnie patrząc, Woodley jest absolutnie najgorszym stylistycznie rywalem dla Mai, to jest jedna z tych walk, gdzie teoretycznie należałoby postawić u buka majątek życia, nawet po nędznym kursie.

 3. Żebyś Maia tej walki nie żałował całe życie…:deniro:

  Nie skreślam brazola całkowicie, ale przed moimi oczami jest tylko jeden scenariusz…R.I.P Maia.

 4. Sercem za Maią, rozum jednak podpowiada drewno niestety. Oby Demian miał jakiś pomysł na te obalenia lub inne czary mary.

 5. Najpopularniejszym sposobem zakładania plecaka jest ten na stojąco.  Maia znajdzie sposób by się przykleić.

  A tak na poważnie to : "black on white crime".  Wodley przez dożywocie za morderstwo.  Nie lubię kutasa, wiec niech mu dołożą wiezienie o zaostrzonym rygorze.

 6. Jedyne czego Askren powinien być pewny to to, że nie trafi do UFC. Reszta jest możliwa.

  War Maia/jakikolwiek rywal Woodleya

 7. Maia będzie udawał że go zamroczyło po ciosie i Woodley sam zejdzie do parteru. Pod względem zapaśniczym  Maia będzie miał ciężko, musi próbować jakichś sztuczek. Liczę że Brazylijczyk coś wyczaruje

 8. Hmm, czy Czejl Sonnen, który jest kurewsko dobrym zapaśnikiem nie zostal przez plecaka zaduszony trojkatem nogami? Cholernie dawno to oglądałem, ale sprowadzenie Damiana w tej walce było chyba bardzo niestandardowe. O ile pamiętam to chyba bardziej było takie bardzo dynamiczne wciagniecie do gardy… Choć wiadomo, że Czejl to nie T- Wood, to liczę, że Maia udusi czarnego rasistę.

 9. Hmm, czy Czejl Sonnen, który jest kurewsko dobrym zapaśnikiem nie zostal przez plecaka zaduszony trojkatem nogami?

  To akurat słaby argument bo CS niejeden raz został złapany w poddanie, a TW zdaje się,  że jeszcze nigdy.

 10. To akurat słaby argument bo CS niejeden raz został złapany w poddanie, a TW zdaje się,  że jeszcze nigdy.

  Nie no, tak sobie gdybam. Wcale się nie zdziwię jak czarny wypierdoli Damianowi mega bułę i ten pojdzie spać:smile:.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.