Kopnięcia frontalne na kolano już na stałe wpisały się arsenału technik w walkach MMA. Ze względu jednak na poważne urazy, które mogą one spowodować, pojawiają się głosy mówiące o wprowadzeniu zakazu tej techniki. Jednym z zawodników, który popiera taki pomysł jest Stephen Thompson. W najnowszej rozmowie z serwisem BJPenn.com, Amerykanin powiedział:

W ostatniej walce z Darrenem Tillem naderwałem więzadło. Na szczęście nic innego nie zostało uszkodzone, więc operacaja nie będzie konieczna, ale muszę odpoczywać przez osiem tygodni od treningu. Szczerze powiedziawszy uważam, że kopnięcia na kolano powinny być zakazane, ponieważ mogą zakończyć czyjąś karierę. Po pierwszej walce z Yoelem Romer i w związku z takimi kopnięciami, Robet Whittaker musiał przejść operację. W ich drugim starciu Robert sam zadawał więcej takich kopnięć. To bardzo niebezpieczna technika.

Thompson dodał również, że w walce z Tillem czuł jakby jego rywal chciał mu złamać nogę.

Wielu zawodników używa tej techniki z różnych powodów. Gdy walczyłem z Jorge Masvidalem, on robił to samo, ale kopał po to, żeby trzymać mnie na dystans, nie chciał spowodować tym kopnięciem kontuzji. Gdy walczyłem z Tillem, czułem że on próbuje mi złamać nogę. Tak jakby intencjonalnie chciał rozwalić mi kolano.  Tak to odbierałem. Uważam, że to okropna technika i powinna stać się nielegalna.

47 KOMENTARZE

 1. Gdy walczyłem z Tillem, czułem że on próbuje mi złamać nogę. Tak jakby intencjonalnie chciał rozwalić mi kolano. Tak to odbierałem.

  jakoś nie przeszkadzało mu to w przytulaniu się i przybijaniu piątek co rundę.

 2. Popieram. Wolalbym dostac stompa na morde i pojsc spac niz zerwac wiezadla i wypaść z gry na kilka miesiecy lub na zawsze

 3. Till to chyba ma jakieś psychiczne skrzywienie w znęcaniu się nad ludźmi, nie lubię typa

  Coś jak Rory , obaj to niezli psychole:arab:

 4. Dziwne podejście Stephena, kiedy mówi o celowej chęci kontuzjowania jego kolana. Póki ta technika jest dozwolona, to trudno mieć pretensje, że przeciwnik może ją chcieć wykorzystać. A Thompson ze swoim szerokim ustawieniem nóg jest bardzo podatny, na takie kopnięcia.

  Inną sprawą jest ogólna dyskusja na temat tych kopnięć, bo jest to nieco kontrowersyjna kwestia. Ale póki, ja bym ich chyba nie zakazywał.

 5. Też bym zakazał tej techniki, sam czasem komuś kibicuje i jak widzę takie uderzenia w jego kierunku to aż mnie skręca. Chuj tam z łokciami łamiącymi szczęki, tutaj mam wrażenie, że w pewnym momencie noga wygnie się jak Silvy z Weidmanem, ale to tylko schiza.

 6. Bogdan, ty zamulaczu wstrętny, może w ogóle nie walcz. Ja rozumiem, jakby to napisał jakiś dzik ale Wonderboy to w ostatnich 4 walkach, tak naprawdę to WALCZYŁ jedną pełną rundę… w sumie. Reszta czasu to taniec i uciekanie.

 7. "W ostatniej walce czułem się jakby przeciwnik chciał mi zrobić krzywdę. Cały czas mnie kopał i próbował uderzyć. Tak jakby intencjonalnie chciał uderzyć mnie w szczękę. Tak to odbierałem", czyli Stephen Wonderboy Thompson i problemy pierwszego świata mma.

 8. Ja bym zdelegalizował sposób trzymania gardy przez Łonderboja. Nosz k**** całą walkę dłonie na wysokości bioder. :/

 9. Kurwa!Jak on może mieć pretensje do Tilla za to że chciał mu uszkodzić nogę.Przecież to jest walka i można korzystać ze wszystkich dozwolonych technik do woli.Tych słów "czułem że on próbuje mi zlamać nogę" nie powinien nawet wypowiadać może jeszcze powinien go pogłaskać po główce zamiast w ogóle z nim walczyć.Ostatnio Stefan robi się nieco irytujący.

 10. Technika ta jest legalna, więc można kopać po kolanie aż mu się odechce

  To podobna frajernia, jak kopać w jaja…

 11. Popieram. Wolalbym dostac stompa na morde i pojsc spac niz zerwac wiezadla i wypaść z gry na kilka miesiecy lub na zawsze

  Po stompie na mordę możesz wypaść z życia na zawsze, na pozycję skrzydłowego selera…

 12. To podobna frajernia, jak kopać w jaja…

  Wiadomo mordo, prawilne mordy leją się tylko po pyskach jak prawdziwi faceci, jak huzaria, jak żołnierze wyklęci. Żadnych kopnięć i broń boże żadnego parteru, jak jakiś pedał i frajernia. Tylko męskie ciosy na mordę, elo mordo!

 13. Wiadomo mordo, prawilne mordy leją się tylko po pyskach jak prawdziwi faceci, jak huzaria, jak żołnierze wyklęci. Żadnych kopnięć i broń boże żadnego parteru, jak jakiś pedał i frajernia. Tylko męskie ciosy na mordę, elo mordo!

  Odjebaj się lewaczku od husarii ino raz. Kopią nigdy w wątróbkę nie dostałeś,to nie pierdol takich bździn,jak kot po gwoździach. Zresztą,od wyklętych też się odpierdol, dziękuj na kolanach że możesz pierdolić trzy po trzy po polsku.

 14. Ostatnio jak może wiecie mam mocną zajawkę na historyczne aspekty sportów walki, kwestie zasad i dozwolonych technik etc. I tak mysle, że serio możemy się cieszyć, że Rorion swój pomysł urodził w "dzikich" latach 90 a nie dziś, gdzie kwestię przemocy przenosi się już na abstrakcyjny grunt potyczek słownych, bo żadnego UFC by nie bylo.

  Jak się na przykład spojrzy na to, jak wyglądały pojedynki NHB na przełomie XIX i XX w. a jak wyglądają dziś, gdzie np. nawet na ADCC zabronione są pewne rodzaje gilotyn (choć tak naprawdę to nie gilotyna a technika nazywa się Grovit – polecam google jak kogoś ciekawi), czy takie drobiazgi jak dźwignie na małe stawy, to myślę że jest to dobre odzwierciedlenie czasów w jakich funkcjonują sporty.

  A ze Stefanem się oczywiście nie zgadzam.

 15. Ostatnio jak może wiecie mam mocną zajawkę na historyczne aspekty sportów walki, kwestie zasad i dozwolonych technik etc. I tak mysle, że serio możemy się cieszyć, że Rorion swój pomysł urodził w "dzikich" latach 90 a nie dziś, gdzie kwestię przemocy przenosi się już na abstrakcyjny grunt potyczek słownych, bo żadnego UFC by nie bylo.

  Jak się na przykład spojrzy na to, jak wyglądały pojedynki NHB na przełomie XIX i XX w. a jak wyglądają dziś, gdzie np. nawet na ADCC zabronione są pewne rodzaje gilotyn (choć tak naprawdę to nie gilotyna a technika nazywa się Grovit – polecam google jak kogoś ciekawi), czy takie drobiazgi jak dźwignie na małe stawy, to myślę że jest to dobre odzwierciedlenie czasów w jakich funkcjonują sporty.

  A ze Stefanem się oczywiście nie zgadzam.

 16. jak huzaria, jak żołnierze wyklęci

  Oni akurat nakurwiali czym popadnie. Vale tudo mordo. Ale wierzę, że wiesz to! 5!

 17. Ja bym zdelegalizował sposób trzymania gardy przez Łonderboja. Nosz k**** całą walkę dłonie na wysokości bioder. :/

  Sposób gardy to chuj spoko, ale taki styl walki zdelegalizować

 18. Po stompie na mordę możesz wypaść z życia na zawsze, na pozycję skrzydłowego selera…

  Od zlamanego nosa albo wybitego zeba zostaje sie warzywem?

 19. Kurwa!Jak on może mieć pretensje do Tilla za to że chciał mu uszkodzić nogę.Przecież to jest walka i można korzystać ze wszystkich dozwolonych technik do woli.Tych słów "czułem że on próbuje mi zlamać nogę" nie powinien nawet wypowiadać może jeszcze powinien go pogłaskać po główce zamiast w ogóle z nim walczyć.Ostatnio Stefan robi się nieco irytujący.

  Moja pierwsza reakcja byla dokladnie taka sama: "Jak on moze miec pretensje"  Tyle, ze on zadnych pretensji do Tilla nie ma. Po prostu powiedzial jak bylo, ale nie widze nic w jego wypowiedzi odnoszacego sie bezposrednio to Tilla. Troche na zasadzie: Till probowal mi zlamac noge i to bylo do dupy ale przepisy cos takiego dopuszczaja to ja sobie pojade po przepisach a nie po samym Tillu. 

  A moze to ja nie mam racji.

 20. Moja pierwsza reakcja byla dokladnie taka sama: "Jak on moze miec pretensje"  Tyle, ze on zadnych pretensji do Tilla nie ma. Po prostu powiedzial jak bylo, ale nie widze nic w jego wypowiedzi odnoszacego sie bezposrednio to Tilla. Troche na zasadzie: Till probowal mi zlamac noge i to bylo do dupy ale przepisy cos takiego dopuszczaja to ja sobie pojade po przepisach a nie po samym Tillu.

  A moze to ja nie mam racji.

  Może i tak ale tak czy inaczej nie powinien mówić że Till celowo chciał uszkodzić mu kolano tymi kopnięciami gdyby było to nielegalne to ok. ale takie kopnięcia są dozwolone i to nieprofesjonalne z jego strony.To tak jakby bramkarz przegranej drużyny powiedział że Messi czy Ronaldo zrobilu mu krzywdę strzelając z dystansu ponieważ zmniejszyło to szanse jego drużyny na zwycięstwo.

 21. Od zlamanego nosa albo wybitego zeba zostaje sie warzywem?

  Chyba w papę jeszcze konkretnie nie dostałeś…

 22. Zakazać slamów,duszeń i wyniesień! Zakazać dźwigni, łokci i co tam jeszcze…wpizdu,zdelegalizować:facepalm:

 23. Chyba w papę jeszcze konkretnie nie dostałeś…

  A ty dostałeś? Nie chodzi mi o skakanie po glowie na ulicy tylko walke w klatce, sedzia nie da cie skrzywdzic stompami. To juz latajace kolana na glowe sa niebezpieczniejsze

 24. A ty dostałeś? Nie chodzi mi o skakanie po glowie na ulicy tylko walke w klatce, sedzia nie da cie skrzywdzic stompami. To juz latajace kolana na glowe sa niebezpieczniejsze

  Hehehe, nie chcesz wiedzieć, co przeżyłem. Kilka filmów by nakręcił.

 25. Hehehe, nie chcesz wiedzieć, co przeżyłem. Kilka filmów by nakręcił.

  I wszystkie z gatunku science fiction.

 26. Fikcyjnych.

  Heheheh, może dla takich noobów, jak ty. Różnimy się wiekiem, i jak widać, doświadczeniem, co nieraz już udowodniłeś. Zmykaj spać, rano do przedszkola trza wstać.

 27. Zmykaj spać, rano do przedszkola trza wstać.

  Ok, to nie zawracam ci już gitary, skoro rano musisz wstać do przedszkola. A spać mi się jeszcze nie chce.

  :beczka:

  Kurwa, jaki marny troll. Zero uwagi do tego, jak konstruuje zdania :beczka:

 28. Ok, to nie zawracam ci już gitary, skoro rano musisz wstać do przedszkola. A spać mi się jeszcze nie chce.

  :beczka:

  Kurwa, jaki marny troll. Zero uwagi do tego, jak konstruuje zdania :beczka:

  Wiesz, że to zdanie to miecz? Jak nie wiesz, to nie chwytaj miecza za ostrze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.