Szacunek dla rodziny Gracie jest ogromny w świecie brazylijskiego jiu-jitsu. Cub Swanson, który zawalczy z jednym z przedstawicieli rodziny, przekonał się o tym na własnej skórze. W wywiadzie dla UFC Unfiltered zawodnik wyznał, że kilka szkół BJJ odmówiły mu wstępu, bo ten w kolejnej walce zmierzy się z Kronem Gracie.

Trenuję sporo jiu-jitsu, bo walczę z Graciem i ma duże nazwisko. To dla mnie interesująca walka. Zostałem wywalony z kilku szkół BJJ przez szacunek do nich. Ludzie nie chcą trenować z kimś, kto nie jest Gracie i trochę mnie tym wkurzyli.

Kiedy zainteresowałem się BJJ… Ten sport uratował mi życie. Zadawałem się ze złymi ludźmi, znacie moją historię, wpadałem w tarapaty i wtedy znalazłem jiu-jitsu. Zakochałem się w BJJ, zacząłem występować i stało się to pasją.

Swanson ocenił także aktualną formę przed starciem z Gracie:

Czuję, że jestem w tym momencie najlepszym zawodnikiem, jakim kiedykolwiek byłem. To niefajne, że przegrałem kilka walk i nie mogłem pokazać swoich umiejętności, ale teraz mam kolejną szansę na występ i to przeciwko Graciemu. To dla mnie zaszczyt.

Walka Swansona z Graciem odbędzie się 12 października na UFC on ESPN+ 19.

18 KOMENTARZE

 1. Wszędzie układy i układziki. A czy ideą sportu nie jest rywalizacja i chęć wygrywania z najlepszymi?

  Te kluby, które uniemożliwiły mu przygotowań, powinne być podane do publicznej wiadomości.

  Zresztą czegoś niezrozumieniem. Są np. ADCC czy inne mistrzostwa. I zawodnicy jeżdżą po klubach, trenują i chyba nikt nikomu nie daje bana na treningi. Wiadomo, że np. Reprezentant jednej szkoły nie pojedzie do szkoły swojego rywala, ale klubów i trenerów jest multum. Przynajmniej mi się tak wydaje.

 2. To jest ten niby wzajemny respekt i honor o którym tyle się mówi ?

  Chociaż obstawiam, że ktoś z najwyższej półki bjj się do niego odezwał jak to usłyszał.

 3. Jeśli to prawda, to te szkółki BJJ powinny być omijane szerokim łukiem przez każdego kto nie jest Gracie. Ciekawe ile by zarabiali i kiedy właściciel budynku wyrzuciłby ich za zaległy czynsz.

  Z drugiej strony Cub nie jest typem myśliciela i mógł pójść do filii Gracie.

 4. B

  To jest ten niby wzajemny respekt i honor o którym tyle się mówi ?

  Chociaż obstawiam, że ktoś z najwyższej półki bjj się do niego odezwał jak to usłyszał.

  Pewnie Pudzian i Arbi. Pokazali już jednemu Gracie, gdzie raki zimują.

  pozdro @Baasteek :beer:

 5. Gracie sracie. To ze jest z jakiejs tam rodzinki nie robi z niego nie wiadomo kogo. U nas w kej es dablju tez byl Gracie i Mariuszek mu kur*a pokazal bjj. Mam nadzieje, ze mu Swanson dopierd*li i ze ten Szon bedzie lezal, bedzie plakal i bedzie bity.

 6. zdziwilibyście się nawet ilu rywali ze sobą trenuje w środowisku bjj. Tym bardziej dziwna sytuacja. Ale pytanie w jakich klubach był faktycznie

 7. Dziwne, niezrozumiałe i w ogóle dziecinne. Kurde jak bym miał swoją szkołę bjj, respektowaną i w ogóle to bym brał takiego Cuba w opór i próbował przygotować najlepiej jak się da bo typ którego trenowałem będzie walczył z gościem od Garcie. :matt: Jeszcze jakby go pokonał to zawsze można się podczepić i krzyczyeć "Tak! to z mojej szkółce przygotowaliśmy typa który pokonał Krona Garcie".

 8. Pytanie w jakich klubach chciał się przygotowywać do tej walki. Jak w jakimś Gracie Barra, to bez zaskoczenia. To tak jakby Mamed do walki z Narkunem chciałby się przygotowywać u Berserkerów :lol:. Niech Cub nie pierdoli, w Stanach jest od zajebania dobrych klubów i prędzej czy później do takiego tafi/trafił. W najgroszym razie "Have you ever been to Poland?" i treningi u Akopa w WCA, bo ten podobno ma dobry parter.

 9. Najlepiej kieruj się, ale na treningi – CACC ! Najlepsza opcja na bjj – Sakuraba approved.

  Jeszcze taki link odnośnie całej rodzinki Gracie i ich "cudownym" honorze…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.