Szacunek dla rodziny Gracie jest ogromny w świecie brazylijskiego jiu-jitsu. Cub Swanson, który zawalczy z jednym z przedstawicieli rodziny, przekonał się o tym na własnej skórze. W wywiadzie dla UFC Unfiltered zawodnik wyznał, że kilka szkół BJJ odmówiły mu wstępu, bo ten w kolejnej walce zmierzy się z Kronem Gracie.

Trenuję sporo jiu-jitsu, bo walczę z Graciem i ma duże nazwisko. To dla mnie interesująca walka. Zostałem wywalony z kilku szkół BJJ przez szacunek do nich. Ludzie nie chcą trenować z kimś, kto nie jest Gracie i trochę mnie tym wkurzyli.

Kiedy zainteresowałem się BJJ… Ten sport uratował mi życie. Zadawałem się ze złymi ludźmi, znacie moją historię, wpadałem w tarapaty i wtedy znalazłem jiu-jitsu. Zakochałem się w BJJ, zacząłem występować i stało się to pasją.

Swanson ocenił także aktualną formę przed starciem z Gracie:

Czuję, że jestem w tym momencie najlepszym zawodnikiem, jakim kiedykolwiek byłem. To niefajne, że przegrałem kilka walk i nie mogłem pokazać swoich umiejętności, ale teraz mam kolejną szansę na występ i to przeciwko Graciemu. To dla mnie zaszczyt.

Walka Swansona z Graciem odbędzie się 12 października na UFC on ESPN+ 19.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.