Stephen Thompson (MMA 14-4-1), który 4 listopada 2017 roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Jorge Masvidala (MMA 34-13), wypowiedział się na temat ostatniego rywala Amerykanina. Masvidal na ostatniej gali UFC 239 w pięć sekund znokautował Bena Askrena (MMA 19-1, 1 NC), dopisując do jego rekordu pierwszą zawodową porażkę.

Zdaniem Thompsona, największym problemem Askrena jest fakt, że wszyscy wiedzą już przed pojedynkiem co planuje zrobić w oktagonie. Askren to były olimpijczyk, który reprezentował Stany Zjednoczone na IO w Pekinie w 2008 roku.

Askren jest bardzo silnym zapaśnikiem, prawdopodobnie najlepszym w dywizji. Ale decydując się na walki w MMA, musi pracować nad każdą z płaszczyzn. Nie można się cały czas przepychać, ponieważ każda walka rozpoczyna się w stójce. Jego zapasy i parter są perfekcyjne, ale stójka to jego wielki problem.

Thompson odniósł się też do pierwszej walki Askrena w UFC, kiedy to ostatecznie pokonał duszeniem ‚bulldog’ Robbiego Lawlera (28-13, 1NC).

Widziałeś walkę z Lawlerem. Myślałem, że Robbie go znokautował, takie było moje pierwsze wrażenie. Ben to twardy chłop, ale całe życie był zapaśnikiem. Większość moich kontuzji wzięła się właśnie z zapasów. Robbie prawie go znokautował, zapasy to nie wszystko. On nie pracuje nad stójką, nie pracuje nad unikami. Ruch głowy to podstawa defensywy w boksie. Gdybym ja z nim pracował, zwróciłbym główną uwagę właśnie na uderzenia.

10 KOMENTARZE

 1. Widziałeś walkę z Lawlerem. Myślałem, że Robbie go znokautował, takie było moje pierwsze wrażenie. Ben to twardy chłop, ale całe życie był zapaśnikiem. Większość moich kontuzji wzięła się właśnie z zapasów. Robbie prawie go znokautował, zapasy to nie wszystko.

  Zaskakujące jaka jest narracja wokół tej walki. Jakby nikt jej nie oglądał i każdy mówi, że Lawler nawkładał Askrenowi, bo ten nie ćwiczy stójki. Tylko że Lawler nawkładał Askrenowi, bo go przemielił zapaśniczo, pierdolnął nim o ziemię na głowę i dopiero wtedy ubił. Co do reszty się oczywiście zgodzę, brak stójki będzie zawsze problem – choćby nawet do budowania set-upu pod obalenia.

 2. Zaskakujące jaka jest narracja wokół tej walki. Jakby nikt jej nie oglądał i każdy mówi, że Lawler nawkładał Askrenowi, bo ten nie ćwiczy stójki. Tylko że Lawler nawkładał Askrenowi, bo go przemielił zapaśniczo, pierdolnął nim o ziemię na głowę i dopiero wtedy ubił. Co do reszty się oczywiście zgodzę, brak stójki będzie zawsze problem – choćby nawet do budowania set-upu pod obalenia.

  Wiesz, bardziej chyba chodzi o to, że (pomijając fakt, iż mogę Ci podać nazwiska przynajmniej 4 sędziów, którzy przerwali by tą walkę po tych kilku ciosach w parterze) w całej walce Askren zadał jedno kolano pod siatką. On po prostu stójkowo sobie nie radzi i to nie jest żadna tajemnica. Robbiego też dociskał do siatki i to był cały jego gameplan 😉

 3. To że nim rzucil to nie znaczy ze go przemielil tak rzucic potrafilby nawet amator ale to nie ma znaczenia tylko jedynie efektyenie yo wygląda

  To nawet gorzej świadczy o olimpijczyku w zapasach, że go rzutem, który mógłby wykonać amator (swoją drogą takiego odwrotnego dżaksarowa amator nie wykona, ale wiem, że chuja się znasz) prawie pozbawiono przytomności.

  Obejrzyj se walke jeszcze raz bez emocji ty jebany polski chamie i sie dopiero wypowiadaj

  Zgłosiłem to do PiS i już tu jadą po ciebie.

 4. Obejrzyj se walke jeszcze raz bez emocji ty jebany polski chamie i sie dopiero wypowiadaj

  Ja bym kolege wyeksmitował z forum na jakiś czas, żeby miał chwilę się kultury nauczyć @Cloud 🙂

 5. To nawet gorzej świadczy o olimpijczyku w zapasach, że go rzutem, który mógłby wykonać amator (swoją drogą takiego odwrotnego dżaksarowa amator nie wykona, ale wiem, że chuja się znasz) prawie pozbawiono przytomności.

  Zgłosiłem to do PiS i już tu jadą po ciebie.

 6. A mogl zostac na zawsze intergalaktycznym miatrzem azji, tak jak Nasz Mamed Mistrz jest juz na zawsze intergalaktycznym mistrzem Europy w Najwiekszej Organizacji w tej czesci swiata czyli krs1. I ma w dupie to cale ufc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.