Marcin Tybura zapowiedział niedawno, że zabiera się za przygotowania do kolejnej walki. Dziś już wiadomo kiedy i z kim ma zmierzyć się polski zawodnik.

Jak poinformował Artur Mazur z serwisu Marcin Tybura ma zawalczyć 27 marca podczas gali UFC 260. Rywalem Polaka będzie natomiast Blagoy Ivanov. Informacje te potwierdził w rozmowie z Mazurem Paweł Kowalik, menadżer Tybury.

Ivanov to zawodnik z rankingu, jest notowany wyżej niż Marcin, więc jest to dla nas interesujące starcie, które dodatkowo odbędzie się na mocno obsadzonej gali UFC 260.

Marcin Tybura ma za sobą świetny rok. W 2020 roku Polak wychodził do oktagonu cztery razy i za każdym razem to jego ręka wędrowała do góry. Przed ostatnim zwycięstwem z Hardym, Tybura pokonał kolejno Sergeya Spivaka, Maxima Grishina oraz Bena Rothwella. Łączny bilans walk Marcina w UFC wynosi obecnie 8-5.

Blagoy Ivanov ma za sobą trudniejszy okres w UFC. W roku 2020 walczył tylko raz i przegrał z Augusto Sakaim. Wcześniej bił się też z Derrickiem Lewisem, ale i w tym wypadku musiał uznać wyższość rywala w klatce.

Tybura jest dziś notowany na 15. miejscu rankingu wagi ciężkiej organizacji UFC. Ivanov wyprzedza Polaka o dwie pozycje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.