Robert Whittaker, który wraca do zdrowia po operacji zapewne jeszcze w tym roku powróci do klatki UFC, jednak nie stanie się to prędzej jak na przełomie czerwca i sierpnia. W tym czasie Kelvin Gastelum zmierzy się z Israelem Adesanyą na gali UFC 236, a stawką pojedynku będzie tymczasowy pas kategorii średniej.

Aktualny mistrz w rozmowie dla serwisu MMAFIghting został zapytany o swoje spojrzenie na Israela, który w swoim ostatnim pojedynku wypunktował Andersona Silvę.

Myślę, że Adesanya nie jest tak dobry, jak sam o sobie myśli. Uważam, że on oczywiście jest bardzo, bardzo dobrym zawodnikiem i mam ogromny szacunek do jego umiejętności. On jest niebezpiecznym fighterem, ale nie sądzę aby piedestał, na którym został postawiony był tak wysoki jak wszystkie się zdaje.

Whittaker odniósł się również do wychwalanych umiejętności stójkowych Israela.

Nie uważam również, aby jego umiejętności stójkowe były tak dobre jak mu się wydaje. Za każdym razem gdy Adesanya robił wrażenie w klatce, walczył z ludźmi, którzy nie posiadali bardzo dobrej stójki. Posiadanie świetnych technicznie umiejętności stójkowych nie zawsze oznacza, że jesteś niebezpiecznym zawodnikiem. Spójrzcie na Romero, on nie jest technicznym mistrzem, a większość walk wygrał przez nokaut. Adesanya jest technicznym i niebezpiecznym zawodnikiem, ale nie tak niebezpieczny jak Romero. Romero jest super niebezpieczny.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.