Instytutu badawczy ARC Rynek i Opinia przygotował zestawienie popularności i postrzegania polskich sportowców.

Jak piszą twórcy opracowania: celem przeprowadzenia badania było poznanie popularności i postrzegania sportowców wśród Polaków, a w szczególności sprawdzenie zależności między znajomością, oceną osiągnięć sportowych a sympatią względem sportowców.

Badanie zostało przeprowadzone przez internet na próbie 900 kobiet i mężczyzn w wieku od 15 do 54 lat, w okresie od lipca do sierpnia 2017 roku.

Do badania wybrano 71 sportowców obecnie aktywnych oraz takich, którzy zakończyli karierę w ciągu ostatnich 5 lat.

Wśród pięćdziesięciu najbardziej znanych znaleźli się związani z KSW: Mariusz Pudzianowski (miejsce 5, rozpoznawalność na poziomie 85%) i Mamed Khalidov (miejsce 27, rozpoznawalność na poziomie 58%) oraz walcząca dla UFC Joanna Jędrzejczyk (miejsce 45, rozpoznawalność na poziomie 35%).

Poniżej pełna lista:

W zestawieniu sportowców cenionych najbardziej pod względem osiągnięć Mamed Khalidov znalazł się na pozycji 20, Mariusz Pudzianowski na 22, a Joanna Jędrzejczyk na 26. Mistrzyni UFC trafiła również na 3. miejsce zestawienia najbardziej atrakcyjnych/seksownych sportowców wśród kobiet. Natomiast Mamed Khalidov pojawił się na trzecim miejscu zestawienia najbardziej kontrowersyjnych zawodników.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.