Poznaliśmy prawdziwe wyniki sprzedaży transmisji PPV gali UFC 246 firmowanej walką wieczoru Conora McGregora z Donaldem Cerrone.

Według raportu finansowego z pierwszego kwartału 2020 roku firmy Walt Disney do której należy telewizja ESPN, właściciele są bardzo zadowoleni z wyniku finansowego gali UFC 246 w Las Vegas.

Styczniowa gala na której mogliśmy oglądać powrót Conora McGregora do klatki UFC sprzedała się w wysokości 1 miliona PPV i dodała 500 tysięcy nowych klientów do cyfrowej platformy ESPN+ na której fani mogą śledzić poczynania zawodników UFC. Cena za galę UFC 246 wynosiła 64.99$ a koszt miesięcznej subskrypcji ESPN+ to 4.99$.

Tuż po gali, znany specjalista rynku PPV Dave Meltzer analizując popularność gali w sieci sugerował, że w starym systemie sprzedażowym który był bardziej dostępny dla przeciętnego fana, gala UFC 246 sprzedała by się w ilości 2 milionów transmisji PPV.

Platforma ESPN+ jest jedynym miejscem w USA w którym fani mogą wykupić legalne transmisję gal UFC. W poprzednich latach największa organizacja MMA na świecie miała umowy z wieloma telewizjami kablowymi oraz różnymi platformami cyfrowymi które oferowały dostęp do wydarzeń sportowych UFC ale brały od 40% do 50% pieniędzy ze sprzedaży PPV.  W marcu 2019 roku, UFC przekazała telewizji ESPN prawa do sprzedaży swoich gal na wyłączność w zamian za gwarantowaną sumę, niezależną od wyniku wykupionych transmisji.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.