Największa organizacja MMA świata podała dziś do wiadomości, że umowa z stacją ESPN, jaką organizacja zawarła w sierpniu ubiegłego roku została rozszerzona. Wedle nowych zapisów ESPN+ stanie się wyłącznym dystrybutorem PPV UFC w Stanach Zjednoczonych aż do 2025 roku. Oprócz tego przedłużono obecną umowę o dodatkowe dwa lata (pierwotna umowa obowiązywała do 2023 roku).

Mieszkańcy USA od kolejnej numerowanej gali (UFC 236 w Australii) będą więc mieli możliwość zakupu transmisji wyłącznie poprzez system streamingowy ESPN+. Jak podaje organizacja, właściciele lokali biznesowych takich jak bary i restauracje nadal będą mogli wykupywać transmisje bezpośrednio od organizacja, tak jak miało to miejsce do tej pory.

Nowi subskrybenci ESPN+ będą mieli możliwość wykupienia rocznej subskrypcji kosztującej 79,99 dolarów, w ramach której prócz dostępu do wszystkich materiałów stacji będą mieli możliwość obejrzenia jednej numerowanej gali PPV w cenie. Przypominamy, że koszt pojedynczej subskrypcji wynosi obecnie 59,99 dolarów. Jednocześnie stacja zapowiada dalsze promocje w przyszłości.

Prezydent UFC, Dana White nie krył ekscytacji komentując ogłoszoną dziś umowę.

Dzisiejsze ogłoszenie potwierdza siłę partnerstwa UFC i ESPN. Od teraz nasi fani będą mogli oglądać wszystkie nasze wydarzenia wyłącznie na platformach ESPN, w tym ESPN+, co jest innowacyjnym sposobem dostarczania walk naszej młodej grupie fanów. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany współpracą w ESPN przez kolejne siedem lat. Razem zrobimy wiele niesamowitych rzeczy, aby pomóc rozwinąć się temu sportowi.

Szerzej o pierwotnej umowie pomiędzy stronami pisaliśmy w ubiegłym roku. Podpisane w sierpniu porozumienie obowiązuje od stycznia 2019 roku, na jego mocy UFC produkuje m.in. 15 specjalnych gal (UFC on ESPN+) dedykowanych platformie streamingowej ESPN.

WRESTLING || JUDO

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.