Największa organizacja MMA świata podała dziś do wiadomości, że umowa z stacją ESPN, jaką organizacja zawarła w sierpniu ubiegłego roku została rozszerzona. Wedle nowych zapisów ESPN+ stanie się wyłącznym dystrybutorem PPV UFC w Stanach Zjednoczonych aż do 2025 roku. Oprócz tego przedłużono obecną umowę o dodatkowe dwa lata (pierwotna umowa obowiązywała do 2023 roku).

Mieszkańcy USA od kolejnej numerowanej gali (UFC 236 w Australii) będą więc mieli możliwość zakupu transmisji wyłącznie poprzez system streamingowy ESPN+. Jak podaje organizacja, właściciele lokali biznesowych takich jak bary i restauracje nadal będą mogli wykupywać transmisje bezpośrednio od organizacja, tak jak miało to miejsce do tej pory.

Nowi subskrybenci ESPN+ będą mieli możliwość wykupienia rocznej subskrypcji kosztującej 79,99 dolarów, w ramach której prócz dostępu do wszystkich materiałów stacji będą mieli możliwość obejrzenia jednej numerowanej gali PPV w cenie. Przypominamy, że koszt pojedynczej subskrypcji wynosi obecnie 59,99 dolarów. Jednocześnie stacja zapowiada dalsze promocje w przyszłości.

Prezydent UFC, Dana White nie krył ekscytacji komentując ogłoszoną dziś umowę.

Dzisiejsze ogłoszenie potwierdza siłę partnerstwa UFC i ESPN. Od teraz nasi fani będą mogli oglądać wszystkie nasze wydarzenia wyłącznie na platformach ESPN, w tym ESPN+, co jest innowacyjnym sposobem dostarczania walk naszej młodej grupie fanów. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany współpracą w ESPN przez kolejne siedem lat. Razem zrobimy wiele niesamowitych rzeczy, aby pomóc rozwinąć się temu sportowi.

Szerzej o pierwotnej umowie pomiędzy stronami pisaliśmy w ubiegłym roku. Podpisane w sierpniu porozumienie obowiązuje od stycznia 2019 roku, na jego mocy UFC produkuje m.in. 15 specjalnych gal (UFC on ESPN+) dedykowanych platformie streamingowej ESPN.

8 KOMENTARZE

  1. ESPN i UFC od teraz będą mieli cały tort PPV dla siebie, dobrze rozumiem?

    Yup, bez kablówek i pośredników. + na pewno zgarnęli grubą bułkę od ESPN za wyłączne prawa do sprzedaży, tym bardziej, że idzie kupić wyłącznie poprzez smart TV i te "tunerki" pod TV od apple etc., więc jakieś ryzyko spadku numerów (utrudnienia w dostępie) występuje.

  2. Więcej kasy dla UFC – dużo lepsze warunki podziału $ z dystrybucji i pewnie dodatkowe pieniądze od ESPN za promocję platformy, oferowane zniżki dla ich klientów itd. Mniej dla zawodników bo raczej na pewno spadnie im ilość sprzedanych PPV bez telewizji kablowych a zawodnicy mieli płacone od ilości. Stracimy też dostęp do danych sprzedażowych więc ilość PPV będzie teraz owiana tajemnicą.

    Tutaj kilka słów na temat powodów przejścia na dystrybucję cyfrową. Tradycyjni gracze przeszacowali swoją pozycję negocjacyjną i zostali z niczym

  3. 80$ na rok za cały content ESPN+ i jedno PPV w cenie? Przecież to promocja dla Amerykańców. Zasrana LM w Polsacie to koszt 360zł za sezon. Ale jesteśmy ruchani przez to rozbicie praw w Polsce:siara:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.