W 2016 roku doszło do jednej z największych transakcji w historii sportu, kiedy to UFC zostało sprzedane za ponad 4 miliardy dolarów. Po dwóch latach od sprzedaży, Dana White, aktualny prezydent UFC wierzy, że teraz organizacja jest warta o wiele więcej.

Mamy ogromny potencjał, którego nie wypełniliśmy jeszcze nawet w części. Podpisaliśmy właśnie umowę z ESPN na 5 lat wartą 1.5 miliarda dolarów. Teraz organizacja warta jest 7 miliardów dolarów.

Oczywiście, że umowa z ESPN będzie dla nas czymś ogromnym – da nam to możliwość dotarcia do milionów osób w USA, które nie wiedzą czym jest UFC. Nadal będziemy próbować wchodzić na nowe rynki, szukać największe talenty na całym świecie. Bardzo chciałbym znaleźć dużo talentów. Uwielbiam podpisywać kontrakty z ludźmi z potencjałem. Będziemy kontynuować budowanie tego sportu. To jest to – na tym się skupiamy. Nie jest to fizyka kwantowa, nic specjalnego. Po prostu będziemy nadal rosnąć w siłę.

Mimo, że ostatni rok nie był rekordowy pod względem wyników sprzedaży PPV to White i tak twierdzi, iż był to najlepszy okres w historii organizacji. Miał na to na pewno wpływ udział UFC w pojedynku McGregora z Mayweatherem Jr. Teraz, gdy do walk wracają największe gwiazdy organizacji jak Nate Diaz, Conor McGregor czy Brock Lesnar, wyniki będą z pewnością lepsze.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.