fabricio_werdum

Takiego rozpoczęcia walki nie widzieliśmy nigdy! Fabricio Werdum od razu zaatakował Browne latającym kopnięciem, którym trafił szczękę Travisa. Po chwili wszystko się uspokoiło, obaj zawodnicy zaczęli trafiać w stójce ciosami prostymi. W pewnym momencie sędzia starał się przerwać walkę po uwagach Browne na temat swojej prawej ręki, kiedy to Werdum zaatakował go lewym sierpowym. Jak mówi podstawowa zasada – w oktagonie należy cały czas się bronić. Możliwe, że Amerykanin złamał bądź też zwichnął palec u dłoni, była to dosyć dziwna sytuacja. Werdum trafiał rywala mocnymi ciosami, jednakże „Hapa” nie pozostawał bierny. Pod koniec rundy Brazylijczyk świetnym prawym ciosem trafił szczekę Browne, po czym zaczął pracować nad skończeniem walki w parterze. Najpierw rozbił Travisa ciosami, po czym złapał plecy próbując poddać go duszeniem, jednak Browne wytrzymał ostatnie sekundy rundy.

Druga część starcia była dużo bardziej spokojna, zawodnicy trafiali niezbyt mocnymi ciosami. Obaj wyczekiwali, aby zaatakować bardziej agresywnie. Pod koniec rundy Brazylijczyk pokazał kilka efektownych kopnięć, jednakże żadne z nich nie trafiło Amerykanina.

Trzecia runda była bardzo podobna do drugiej części walki. Browne próbował więcej punktować ciosami prostymi oraz kopnięciami, jednak było już za późno, aby móc zwyciężyć cały pojedynek. Werdum zdołał wygrać ten dziwny, bardzo dziwny pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Warto zaznaczyć, iż po całej walce, jeszcze przed ogloszeniem werdyktu doszło do zamieszania w oktagonie. Fabricio Werdum wszedł w dyskusję z trenerem Browne, Edmundem, po czym po prostu go kopnął.

Browne (18-5 MMA) w swoich ostatnich 6 pojedynkach ma wyrównany bilans, 3-3. Travis wygrywał w UFC z takimi rywalami jak Alistair Overeem, Josh Barnett czy Matt Mitrione.

Werdum (21-6-1 MMA) to były mistrz kategorii ciężkiej UFC. Fabricio zaskakiwał w swojej karierze wielu fanów MMA, gdy poddawał takie postacie jak Fedor Emalienenko czy Cain Velasquez. Po 6 wygranych z rzędu, jego streak przerwał Stipe Miocic.

32 KOMENTARZE

 1. CM Punk miał być największym cyrkowcem tej gali ale to był największy cyrk na gali. :lol::lol::lol:

 2. Fabrycemu siadły dwa fajne kopy dziś – jeden w pierwszej sekundzie walki, drugi "sekundę" po :rofl:

 3. Browne tragiczny… A Werdum ostro w 1 rundzie, a potem kicha.

  A po co miał się przemęczać? W pierwszej rundzie prawie zabił Pyzie chłopa to w pozostałych wystarczyło bezpiecznie kontrolować walkę. Browne nie miał żadnych argumentów po swojej stronie by to wygrać.

 4. Ten Edmund to musi mieć magiczną osobowość, że z nim jeszcze ktoś trenuje…

  Albo jakieś haki na Pyzę.

 5. @baju bajson chciałem Ci powiedzieć, że warto by odnotować fakt, ze Werdum złamał klątwe bycia u fryzjera podczas kręcenie Embedded. Pozdrawiam, Tomasz z Siedlc.

 6. Zawsze Werdumowi kibicuję, ale nie widzę To na teraz z pasem.

  Z drugiej strony nie ma drugiego zawodnika,który tyle razy zaskakiwał- Fedor/Nog/ Cain.

 7. Werdum tę walkę powinien wygrać przez tko w pierwszej rundzie. Pierwszy raz widziałem taką sytuację, aby sędzia wstrzymał a potem wznowił pojedynek, gdy zawodnik doznał kontuzji.

 8. Zawsze Werdumowi kibicuję, ale nie widzę To na teraz z pasem.

  Z drugiej strony nie ma drugiego zawodnika,który tyle razy zaskakiwał- Fedor/Nog/ Cain.

  Wygrana z Nogiem była zaskoczeniem?

  A co do walki to brakuje Werdumowi tej dynamiki co parę walk temu

 9. @baju bajson chciałem Ci powiedzieć, że warto by odnotować fakt, ze Werdum złamał klątwe bycia u fryzjera podczas kręcenie Embedded. Pozdrawiam, Tomasz z Siedlc.

  Jak to napisał @Shajs , Edmond jest po prostu silniejszym artefaktem 😀

 10. Pojebana walka, nie ulega wątpliwości. Z jednej strony Browne jest na obecną chwilę tak chujowy, wycofany i jakiś taki bez chęci do walki, że aż dziw bierze, że go Werdum nie skończył a z drugiej strony patrząc na pojebane ataki Fabrycego zachodzę w głowę jak to się stało, że on pocisnął tak Caina w stójce i dojebał choćby Hunt'owi…. mma to dziwny sport 😛

 11. Takiego rozpoczęcia walki nie widzieliśmy nigdy! Fabricio Werdum od razu zaatakował Browne latającym kopnięciem, którym trafił szczękę Travisa.

 12. Browne jest na obecną chwilę tak chujowy, wycofany i jakiś taki bez chęci do walki

  Dlatego nawet nie chcę komentować klasy Werduma na dzień dzisiejszy. Gość, który był mistrzem powinien rozjechać Travisa w takiej dyspozycji w 2 minuty.

 13. Na 203 lepiej trafił. Na pewno nie widziałeś takiego rozpoczęcia. Nie kłam.

  No dobra, już nie będę :shy:

 14. Werdum 3 razy w swojej karierze wykonał tego kopa. Ostatnio na UFC, w Pride i gdzieś w jakieś pipidówie na Jungle Fight.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.