Mateusz Gamrot, który niedawno podpisał kontrakt z organizacją UFC, działa aktualnie bez menadżera. W jego drodze do największej amerykańskiej organizacji wspierała go jednak Joanna Jędrzejczyk. Asia w rozmowie z Arturem Mazurem dla serwisu WP Sportowe Fakty została zapytana o to, czy miała swój udział w rozmowach z UFC.

Miałam czy nie miałam – to nie ma znaczenia. To Mateusz ciężka pracą sobie wywalczył ten angaż. Oczywiście, podziękowania należą się właścicielowi American Top Team Danowi Lambertowi, ponieważ wspólnie walczyliśmy o ten transfer z całych sił. Myślę, że kluczowa była też postawa Dany White’a i Seana Shelby’ego, którzy dali Mateuszowi szansę.

Joanna Jędrzejczyk pochwaliła też Mateusza Gamrota za ambicje sportowe i chęć sprawdzania się.

To wielka sprawa. Ludzie, on już odniósł wielki sukces, ponieważ wyszedł ze strefy komfortu! Wielu zawodników nie potrafiło tego zrobić i zostało w tym samym miejscu. On nie patrzył na pieniądze! Kiedy rozmawialiśmy, zawsze powtarzał to samo: Asia, chcę tam pójść, bo mam ambicje sportowe i kasa nie gra roli. Po tym rozpoznaje się klasę mistrzowską. Niech tam idzie i wojuje. Bez względu na to, czy będzie wygrywał, czy nie, już jest zwycięzcą.

Droga Mateusza przez świat zawodowego MMA rozpoczęła się w roku 2012 i okazała się pasmem sukcesów. Popularny „Gamer” stoczył już siedemnaście pojedynków i w żadnym nie został pokonany. Wywalczył również pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych (lekkiej i piórkowej) w organizacji KSW.

Do debiutu Mateusz w UFC dojdzie już w październiku na “Fight Island” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

7 KOMENTARZE

 1. Wielu zawodników nie potrafiło tego zrobić i zostało w tym samym miejscu.

  :enterthehorwitch:

  Gdyby to napisał to ktoś z cohones na TT to najlepiej, żeby się łączył przez VPN.

 2. :enterthehorwitch:

  Gdyby to napisał to ktoś z cohones na TT to najlepiej, żeby się łączył przez VPN.

  LeGeNdA

 3. ,,Asia, chcę tam pójść, bo mam ambicje sportowe i kasa nie gra roli. "

  Oficjalnie można powiedzieć, że jeśli Gamrot tak samo jak wiele obecnych gwiazd UFC będzie narzekał na płace w UFC to…

  … nie będzie miał do tego prawa za współudział w budowaniu monopolu UFC. Trochę jak z Heldem, który też miał podejście: najważniejszy był kontrakt z UFC, dopiero jeśli oni nie byliby zainteresowani to patrzylibyśmy na inne organizacje, a przecież kasa rosłaby z kolejnymi wygranymi. Później: hej Czeczeni coś mało płacicie…

 4. ale co to za wstyd, żeby żądać godziwej wypłaty? co to za mentalność? bo jaśnie wielmożny Łysielec, by się obraził?:korwinwhat:

 5. :enterthehorwitch:

  Gdyby to napisał to ktoś z cohones na TT to najlepiej, żeby się łączył przez VPN.

  Może Asia też pisała to przez VPN. Choć ona jest znana to liczy się z tym, że ktoś podjedzie napluć jej w twarz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.