UFC 295

UFC w podprowadzeniu przed dzisiejszą galą UFC 295, która odbędzie się w słynnej hali Madison Square Garden na nowojorskim Manhattanie, przygotowało materiał, zawierający najlepsze momenty w historii UFC właśnie z tej lokacji. Nie zabrakło szokującego triumfu Alexa Pereiry nad Israelem Adesanyą oraz mistrzowskiego występu Conora McGregora przeciw Eddiemu Alvarezowi.

Federacja UFC powraca do Madison Square Garden w Nowym Jorku po raz siódmy w historii. Pierwszą, debiutancką galą giganta mieszanych sztuk walki w tym miejscu było UFC 205, którego gwiazdami byli Conor McGregor i Eddie Alvarez. Irlandzcy fani powitali McGregora po królewsku, a sam „Notorious” ogłosił się królem Nowego Jorku. Potem dał w klatce jeden z najlepszych indywidualnych występów w historii MMA, uzyskując status pierwszego podwójnego mistrza UFC.

Do Madison Square Garden powraca także Alex Pereira, który w tej hali na dwa występy dwa razy wygrał. Ostatnio w listopadzie 2022 roku na gali UFC 281, kiedy zdetronizował wieloletniego króla tej dywizji, a przy okazji swojego rywala z czasów kickboxingu – Israela Adesanyę.

Organizacja nie zapomniała też o prawdziwej wojnie między dwoma twardzielami – Justinem Gaethje oraz Michaelem Chandlerem. Ta walka była po prostu techniczną bójką, obaj panowie nie powstrzymywali się przed ryzykiem i dali fanom prawdziwą ucztę.

Nie zabrakło także polskiego akcentu, choć jest to jeden z tych, o którym raczej wolelibyśmy zapomnieć. Na gali UFC 217 w listopadzie 2017 roku Rose Namajunas pokonała bowiem naszą mistrzynię Joannę Jędrzejczyk, nokautując ją technicznie w pierwszej rundzie i pozbawiając pasa mistrzowskiego dywizji słomkowej.

Co napisze historia tym razem? Gala UFC 295: Prochazka vs Pereira w nowojorskim Madison Square Garden rusza już dzisiaj o północy polskiego czasu. Karta główna rozpocznie się o godzinie 4:00. Na wyniki na żywo zapraszamy na nasz portal.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.