Joanna Jędrzejczyk, która czeka na oficjalne ogłoszenie swojego kolejnego pojedynku w obronie mistrzowskiego pasa jest przekonana, że jej przeciwniczką będzie Rose Namajunas. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Polka powiedziała jednak, że nie ma pewności, czy wystąpi podczas gali UFC w Nowym Jorku.

Na 99,9 procent moją przeciwniczką będzie Rose Namajunas. Miejsce jeszcze nie jest znane. Obiecywali mi Nowy Jork i Madison Square Garden w listopadzie. Jest teraz trochę roszad w kartach UFC i możliwe, że będą musieli mnie przesunąć na kolejną galę, bo federacja wszystkie swoje PPV wypełnia walkami mistrzowskimi. O tym, że chcę wystąpić w Nowym Jorku, mówiłam już przed moim majowym pojedynkiem z Jessicą Andrade. Jeśli w najbliższych dniach nie usłyszę od Dany White’a i Seana Shelby’ego kiedy walczę, będę musiała do nich polecieć, usiąść przy, stole i przedyskutować sprawę.

Jędrzejczyk została również zapytana o swoje spojrzenie na niedawną walkę Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr.

Byłam fanką Mayweathera od dziecka, ale teraz wspierałam McGregora. Bardzo się lubimy, znam go od innej strony niż ta, którą prezentuje w mediach. Mimo że przegrał ten pojedynek, jest zwycięzcą. Widziałam karty punktowe i trochę się z nimi nie zgadzam. Według mnie wygrał pierwsze pięć rund. Potem było widać, że gaśnie. Walka została przerwana za wcześnie, choć pewnie wyjdzie mu to na plus, bo uniknął poważnej kontuzji. Zabrakło sił, ręce opadły. Boks to inna specyfika ruchu, treningu. Wiadomo, że to nie był ten sam Mayweather, co za najlepszych czasów, ale to wciąż najwyższa światowa półka. Conor stawił mu czoła, nie leżał na deskach. Pokazał kombinacje, zejścia na lewą stronę, ciosy podbródkowe. Najważniejsze jest jednak to, żeby pokazywać szacunek – swoim przygotowaniem do pojedynku, zachowaniem w ringu i tym, co robimy po walce. McGregor pokazał, że rywalizacja wojownika MMA z bokserem jest możliwa.

2 KOMENTARZE

  1. Tyle czasu czekać na Szefową 🙁 Kurde już minęły 4 miechy od walki z Andrade.

  2. Aska zawsze mowi z sensem. Smrod pozostaje tylko wtedy, gdy pada pytanie o Rousey i McGregora.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.